Nové téma týdne: Halloween

38. tématem týdne je Halloween.

Na minulé téma týdne Fantasy vzniklo 442 článků (o něco méně než obvykle), ke kterým se můžete vracet v žebříčku Téma týdne. Tentokrát to nebyla žádná sláva a většina článků se moc nepovedla. Fantasy, ač velmi populární, se zřejmě jako téma na článek příliš nehodí, protože většině lidí dělá problém srozumitelně vysvětlit ostatním, proč se jim něco – v tomto případě fantasy jako umělecký žánr – líbí.
Každopádně se potvrdily dvě věci:
1) Fantasy je mezi uživateli Blog.cz skutečně mimořádně populární a většina článků se nějak týkala vyjádření vlastní náklonnosti autora k tomuto uměleckému žánru. Patříte-li i vy mezi fanoušky fantasy a hledáte třeba podobně naladěné kamarády, zkuste nahlédnout do našich žebříčků: 42 uživatelů má fantasy vyplněno ve svém profilu v kolonce „Koníček“ a dalších 17 uživatelů v kolonce „Spisovatel„.
2) Není vám lhostejné, když se v žebříčku objevují nesmyslné články nebo články zjevně do tématu zařazené omylem, řad z vás proto pilně podobné články hlásí na blog.cz/report. Díky vám všem, že pomáháte udržovat smysl těchto žebříčků a hlídáte, aby je nikdo nezneužíval a nezaplňoval hloupými a zkopírovanými články. Nahlašovat tyto články některé z vás skutečně baví, obzvláště pak autorku blogu babes-magic.blog.cz, kterou tímto zdravím 😉
Přehled 25 nejlepších článků na téma týdne Fantasy:
 1. Fantasy: Braková literatura?

 2. ŽIVOT ZA PEKLOM

 3. V Mlžných horách

 4. Posadnutosť tvorením imaginárnych svetov? Nič iné nám nezostáva…

 5. Žánr?!

 6. Bible

 7. Téma týdne podruhé

 8. Fantasy?? Děkuji nechci

 9. Jiná generace fantasy? Která byla ta vaše první?

 10. Jak (ne)udělat ze své hrdinky děvku

 11. Fantasy aneb pohádka

 12. Fantasmagory aneb Haryk Potrat a lysohlávky

 13. Fantasáci spojte se!

 14. Alenčiny fantasmagorie

 15. Moje knihovnička aneb co bych všem doporučil

 16. Je jak rozkvetlá zahrada

 17. Obrázek | Marina

 18. Fascinovaná

 19. Lexikon ohrožených druhů strašidel

 20. Masturbační fantazie…

 21. Něco jako čertík ve škatulce

 22. Fantasy

 23. Fantazijní škola

 24. Čekání

 25. Nejtěžší úsek cesty jde člověk sám

Ještě pár slov k novému tématu. Pokud náš blog sledujete pozorně, pak jste určitě čekali na to, že tento týden vyhlásíme novým tématem týdne „Dospělost„. Pohled do kalendáře ale ukázal, že se blíží svátek Halloween a tedy ideální příležitost si vyzkoušet, zda se blogeři dovedou vyjádřit na aktuální téma.
Hallowen se slaví 31.října, což nám vychází na tuto neděli – klasický týden na napsání článku se nám sem tedy více než hodí.
Pokud váháte, zda na toto téma napíšete svůj článek, zkuste se odrazit od pomocných otázek:
 • Kdy jste se poprvé o Halloweenu dozvěděli? Bylo to v hodinách angličtiny ve škole?
 • Slavíte tento svátek? Co o něm všechno z hlavy víte, aniž byste se dívali na Wikipedii?
 • Pokud budete vyřezávat dýně nebo vytvářet svůj kostým, vyfoťte to a dejte na blog.
 • Chystáte se na nějakou halloweenskou party? Co budete dělat tuto neděli, v předvečer svátku Všech svatých?
 • Myslíte, že u nás Hallowen už zdomácněl, nebo se zatím moc neslaví? Chtěli byste, abychom přejali nějaký další svátek z anglicky mluvených zemí?
 • Pokud nechcete psát o svátku, můžete psát o známé filmové sérií Halloween – viděli jste některý z deseti fimů? Jak se vám líbí filmové horrory? Který máte nejraději vy?
Poznámka na závěr: dospělost bude vyhlášena za téma týdne příští pondělí 1.listopadu. Ve stejný den se zveřejní i anketa s výběrem budoucích témat.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: