Nové téma týdne: Fantasy

37. tématem týdne je Fantasy.

Hlasování bylo opět těsné:
Dospělost prohrála pouze o tři hlasy. Aby to nebylo líto uživatelům, kteří pro ni hlasovali, bude dospělost vyhlášena jako téma týdne rovněž, a sice příští týden (kdy si dáme i novou anketu s návrhy na příští témata).
Minulé téma týdne se podle všeho líbilo, neboť k dospívání často patří zájem o nadpřirozeno, esoteriku, horrory a duchařskou literaturu. Často jste psali, že máte hřbitovy rádi, líbí se vám jejich klid a celková atmosféra, ale v noci by vás na ně nikdo nedostal. Hromadně odsuzujete vandalismus na hrobech a většinou se i shodujete v tom, že věříte na nějakou formu posmrtné existence. Často jste i psali o svých vzpomínkách na zesnulé blízké, nebo vlastní zážitky na hřbitovech, na kterých se řada z vás ráda prochází, obzvláště v této roční době. Objevovaly se i povídky a básničky.
A samozřejmě došlo i na nezbytné kopírování z Wikipedie, kvůli němuž všichni už budeme spolehlivě vědět, že hřbitov „neboli pohřebiště, zastarale též krchov, v archeologické terminologii nekropolis, je pietní místo, kde se pohřbívají mrtví lidé, respektive ostatky jejich těl“, jak nám jako vždy musely sdělit desítky blogerů ve svých nachlup stejných – zkopírovaných – článcích.
Celkem na téma týdne Hřbitov vzniklo 703 článků, z toho někteří uživatelé se tématu věnovali opakovaně, protože jim podle všeho „sedlo“ – především pak autorky blogů labandasjana.blog.cz a sinister-death.blog.cz, které tímto zdravím. Přehled nejlepších článků na předchozí téma Hřbitov, tak jak mě oslovily nebo nějak zaujaly:

Hřbitovní dýchánky

Téma týdne poprvé

Hřbitov vzpomínek

Hřbitov alebo cintorín má veľa tajomstiev

Posmrtný hotel

Bojim se, jsem posera.

Mestá mŕtvych.

Můj soused Hřbiťák

hřbitov

Hřbitov-ní nostalgie

fotoúvaha na téma týdne HŘBITOV…

Můj funerální dědeček

Hřbitov-blog.cz

Hřbitov – místo smutku a …

Báseň – Na hřbitově u lesíka

Hřbitov, temné prostředí klidu,k tomu patří i duchové

Hřbitov.

Nehrotím to

Židovský hřbitov

Volání Helheimu

Hřbitov

Mystické místo…

Goth ako stály návštevník cintorína?

Článek na téma týdne-HŘBITOV

Hlavně žádný kýč!

Hřbitovy a goths

Nekromance

Všude kolem nás

O hřbitovní škole

Hřbitovní fetišismus

V dalekém Irsku…

Konec starého, začátek nového…

Ein deutscher Friedhof im Lausitzer

O hřbitovech

Hřbitov, na kterým se nebrečí.

Na konci dlouhé aleje

Věřím, že nevěřím, že svět je skutečný

místo, kam musíme všichni…

Hřbitov (ne)vážně

hřbitovy

Ze hřbitova

Věčná paměť ?

Osvětim,Březinka(Polsko)

Ve vitrínce.

Pohřbeni pod sněhem

Pohřbívání je v nás

Milujem cintorín…(Nie,niesom úchyl x-D

FOTO: Plačky truchlící za nás

Míle od hranic dobrého vkusu

Hřbitovy

Hřbitovy (Hrůzová, Hašek)

Poděkujte Bémovi

Hřbitovní…….

Vítejte na břítově

Hrob Jima Morrisona

A na závěr z trochu jiného soudku. I takto se dal pojmout článek na téma týdne Hřbitov, byť je zde uveden spíše jako odstrašující příklad: HřBitOoWe[cZz]eQ*

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: