Profil: Blogerky z Krasna.cz

Představovat web pro holky Krasna.cz by bylo jistě nošením dříví do lesa. Málokdo z vás si ale možná položil otázku, zda mají něco společného blogerky, které na tento web přispívají, a proč to vlastně dělají.
Zeptali jsme se jich proto za vás na tři jednoduché otázky. Seznamte se s výsledky dotazníku, který zjišťoval motivaci blogerek, které nám pomáhají dělat nejoblíbenější dívčí magazín na českém internetu.

Jsou mladé a krásné, je jim většinou kolem 17 let, a svými články výrazně přispívají k tváři, jakou má Krasna.cz. Ovšem pozor – častým omylem, který je s Krásnou spojován, je představa, že blogerky tvoří kompletně všechen obsah, který zde vychází. Tak tomu totiž není, ve skutečnosti tvoří články blogerek pouze menšinu všech vypublikovaných článků – denně vyjde na Krasna.cz v průměru kolem pěti článků, které tvoří redakce, a tomu každý den vyjde jeden až dva články od blogerek, plus denně navíc článek v rubrice „Ostatní blogeři“.
Další zajímavosti ze zákulisí tvorby Krasna.cz si můžete připomenout v rozhovoru s editorkou webu Míšou: Editorka Krasna.cz: Čtou nás zvídavé dívky
Všem blogerkám, které s námi aktuálně na Krasna.cz spolupracují, jsme položili tyto tři stejné otázky:
1) Proč píšeš pro Krásnou? Co ti to dává?
2) Na jaká témata se zaměřuješ?
3) Který tvůj dosavadní článek se ti podle tebe nejvíc povedl?
Níže zveřejňujeme jejich odpovědi, tak jak nám dorazily e-mailem. Pokud i vy patříte k těm, kteří až doteď nacházeli pro Krásnou jen odsudek, možná vás následující odpovědi přesvědčí, abyste dali blogerkám ještě šanci. A kdo ví, možná se mezi vámi i najdou nové dívky, které spolupráce s Krásnou na základě tohoto článku zláká, a samy zatouží po tom přidat se 🙂
1) Na krasna.cz píšu hlavně proto, abych získala nové zkušenosti, zapojila se tak trochu do novinářské komunity, protože máme možnost chodit na různé akce s „nálepkou“ novinářek a je to skvělá příležitost. Poznáte lidi se stejnými zájmy a „očucháte“ si tuto profesi. Navíc cenná průprava do možného budoucího zaměstnání. Mimo jiné píši i na kamoska.cz, v podstatě ze stejných důvodů.

2) Zaměřuji se hlavně na kosmetiku a líčení. Sama líčím nevěsty, modelky na focení a všeobecně na významné akce. V tomto oboru umím chodit a proto o něm také píši. Mám pocit, že mohu předat své zkušenosti dál a pomoct tak druhým.

3) Myslím, že největší úspěch mají moje články, které obsahují ukázky mého líčení, třeba jako ten poslední – Jak se nalíčit na Halloween.


1) Píšu, protože mě to baví. Spousta blogerů měla a má často řeči o tom, že Krásná.cz stojí za houby. Jsem z těch lidí, kteří, když se jim něco nelíbí raději činí, než mluví, pokud můžou. A tak jsem si řekla, že se zkusím připojit a dělat to, pokud možno, dobře. Krásná mi toho dává na oplátku rozhodně dost knihami a kosmetikou počínaje, přes volné vstupy na nejrůznější akce, až po možnost setkat se zajímavými osobnostmi.

2) Recepty, móda a tak různě. Vyhýbám se ovšem článkům o kosmetice, a to proto, že se sama příliš nelíčím a tak nemohu radit.
3) Nevím jestli se mi vyloženě povedl, ale jsem ráda, že jsem ho napsala a chtěla bych na něj upozornit, je to článek Nebuď lhostejná – každé zvíře si zaslouží žít!
Cervenej_cudlik, cervenej-cudlik.blog.cz
1) Psát pro Krásnou jsem si dala, jako takový cíl. Přišlo mi, že se ti mé blogování posune na další úroveň, že mé články bude moci sledovat víc lidí. Psaní mě baví to je hlavní. Ke všemu se díky Krásné můžu podívat na zajímavé akce a poznat zajímavé lidi. Můj blog má vyšší návštěvnost a mé články nepřicházejí o své čtenáře.
2) Píšu, tak nějak o všem o co, se dívky v mém věku zajímají. Především o módě, výhodném nakupování, ale také o situacích a jejich řešeních.
3) Podle mě se mi nejvíce zatím povedly články s Outfity. Zatím vyšli jen dva díly, ale byly velmi úspěšné a dokonce se objevily i na hlavní stránce blog.cz.
Lotty Biondi, lottybiondi.blog.cz
1) Nabídku psát pro Krásnou.cz jsem přijala moc ráda, jelikož je to velká zkušenost a také mám možnost šířit své autorské články dál. Je to velká zkušenost pro někoho, kdo by se chtěl třeba žurnalistice věnovat. Psaní na tento web také musí mít hlavu a patu, takže si také procvičím formální psaní, které se pak hodí například ve škole. Napsat slohovku je pro mě teď naprostá banalita. Prostě píšu. Mám v tom vlastně už praxi. Díky tomuto webu mám také možnosti navštívit různé koncerty a festivaly, udělat rozhovor s kapelou, účastnit se různých modelingových akcí, zapojit se do spolupráce kosmetickými značkami. Je toho spousta. A rozhodně to stojí za to!
2) Zaměřuji se především na kosmetiku. Ale občas se objeví i recenze na knihy, reportáže, nebo i něco ze sexuální sféry.
3) Myslím, že velký úspěch mají články o souboji kosmetiky. Mezi nejnovějšími články je to třeba Soubor očních linek a nebo také něco sexuální části – 21 tipů, které kluky při sexu potěší
Bára Vacková, mrsky-tupik.blog.cz
1) Je to prostor, kde se mohu vypsat prakticky na jakékoliv téma, které může zajímat moje vrstevnice, ale i ty mladší/starší. Díky reakcím na články (ve formě mailů, zpráv, podpory prostřednictvím komentářů, na mé facebookové stránce, na blogu…) mohu zjistit, ve kterém směru se mám zlepšovat a o co by příště byl ještě zájem.
Krásná změnila v mém blogovém světě mnohé… Je to maličko zvláštní, ale spolupráci s Krásnou vnímám docela odlišně od všech mých ostatních. Je to taková „základna“, ve které tvořím prakticky bez omezení, rodí se tu moje první nápady, první úspěchy nebo taky přešlapy. Za ty roky prostě patří ke mně a k mému blogu… mám k ní zvláštní vztah. Vždy když jde o nějaké projekty, nezvládám pomalu ani svůj příliv energie 😀 a věnuji tomu čas, úsilí i peníze. Naším posledním „větším“ projektem bylo natáčení ve studiu, jde o vlastní „Talkshow blogerek“. Daly jsme s holkama dohromady skvělé nápady a témata… 🙂 Je bomba vidět ty výsledky, nápady už v určité podobě, apod. Sbírám nové cenné zkušenosti a pomalu tak objevuji další a další zákoutí této blogové sféry. Mám za sebou i nezapomenutelné „reportérské“ zkušenosti, rozhovory (s Karlem Gottem, Miss Earth a různými dalšími – nejen – hudebními i internetovými hvězdami), reportáže z nejrůznějších akcí a TV show… V běžném životě se teď díky blogu a Krásné rozhodně nenudím. Ba naopak, mám co dělat, abych stíhala ten reálný svět mimo internet (občas je těžké rozlišit, co je co). 🙂

2) Mám pocit, že se to u mě za ty roky různě mění. Nejdříve mě hodně brala témata jako šikana, vztahy… Teď pracuji na takových „oddechových“ projektech, jako je móda, kosmetika, recenze, tvořím videa o všem možném… Snažím se obohatit běžný život teenagera v různých směrech. Jsou stovky holek, které zajímá jen kosmetika, stovky holek, které zajímají knížky, stovky holek, které zajímá životní styl, tajemno, vztahy, snaží se něco vyřešit nebo se nějak odreagovat. A já se jim snažím vyjít vstříc. 🙂

3) Určitě by se našly některé, na které jsem fakt hodně pyšná a poklepala bych se po rameni. Článků je ale tolik, že se mi teď vážně nechce hledat a vzpomínat, z čeho všeho jsem měla radost. Někdy to byl jen názor na knihu, ve kterém se se mnou shodlo mnoho čtenářů a byli rádi za upřímný a souvislý text. Často ale podle mě šlo o nějaké významné reportáže (rozhovory): například ze Slavíků, SuperStar či o nějaký speciální článek z oblasti módy… A brzy jeden takový (snad) vyjde i kolem Halloweenu, tak dávejte pozor ať o nic nepřijdete! 🙂

1) Napsala jsem jednou článek na krásná.cz, když se konal konkurz na nové blogerky. A voalá, jsem tady. Umožňuje mi to nějak poradit a dát naději dívčinám, které pochybují samy o sobě. Co mi to dává? Upřímně musím říct, že i malou reklamu, ale mimo jiné mnoho nabídek volných vstupů na zajímavé akce (i když jsem na druhé konci republiky, a většina se koná v Praze, takže se nakonec skoro ničeho nezúčastním). Dává mi to i pocit štěstí a spokojenosti, když se článek líbí a když někomu dokonce i trochu pomůže, či zvedne náladu.

2) Kosmetice vůbec nerozumím, takže tohle jde úplně mimo mě. Raději píšu o hlubších tématech, většinou motivační články. (Ne, že by články o kosmetice byly povrchní, sama umění pěkně se namalovat obdivuji). Bohužel teď nemám moc času na psaní, jelikož mám mnoho starostí a povinností jak se školou, tak se zdravím a koníčky. Jsem ráda, že alespoň stihnu napsat recenze na knížky.

3) Myslím že tenhle: Reportáž: Jak to chodí na talentovkách, jelikož jsem do toho článku napsala všechno. Pamatuji si ty stresy, kdy jsem sháněla informace o talentovkách ze všech možných stran. Byla jsem ráda za každou malou radu, kterou jsem dostala od těch starších a zkušenějších. Hodně lidí mi pomohlo, a tak jsem chtěla pomoct i já dalším lidem. Moc mě potěšilo, že mi mi i několik lidí napsalo do zpráv za účelem zeptat se něco ohledně talentových zkoušek. Jinak svůj nejlepší článek nemůžu posuzovat já, ale čtenáři.

Nikol Grooving, nikol-grooving.blog.cz
1) Abych byla upřímná, je to pro mě hlavně jakýsi druh reklamy. Krásná.cz navíc spolupracuje s různými společnostmi a díky tomu můžu dostávat například knihy k recenzím a nebo bývají mé články otištěny v dívčích časopisech. Všechno je to obrovská reklama, která mi na blog přivádí nové čtenáře.
Taky se snažím na Krásné radit v poradnách. A to mi dává pocit, že jsem třeba někomu aspoň trošku pomohla a nebo mu alespoň vykouzlila úsměv na rtech:).

2) Většinou se zaměřuju na téma školy a vztahů (ať už s rodiči nebo s partnerem). Také ráda píšu všelijaké úvahy. Ohledně módy nebo kosmetiky nepíšu, protože tomu nerozumím.

3) To je těžké, myslím si, že některé články vůbec nejdou porovnávat, protože se zabývají úplně něčím jiným a mají i jinou formu. Navíc jsou třeba určené i trošku jiné věkové skupině – samozřejmě se snažím psát jinak pro dvanáctiletá děvčata a jinak pro dívky na kraji dospělosti. Takže asi nedokážu říct, který se mi povedl „nejvíc“, protože si myslím, že se mi všechny povedly :-D. Zní to blbě a nafoukaně, ale přece bych nezveřejňovala něco, o čem bych si myslela, že se to nepovedlo:).

Ale můžu říct, které ze svých článků mám opravdu ráda – například články Jak se efektivně učit, Vztah s příslušníkem jiné rasy, nebo třeba Hubnu, hubneš, hubneme. Ale zhubneme?. Ale mám jich oblíbených mnohem víc:).
1) Psaní pro Krásnou je pro mě skvělá zkušenost. Psaní mě odjakživa bavilo a už jako malá jsem chtěla být nějakou redaktorkou nejlépe nějakého časopisu. Tohle mi tedy z části můj sen plní. Dává mi to, jak už jsem řekla, spoustu zkušeností, také se učím přijímat kritiku a pokud možno, ráda se z ní i ponaučím.
2) Bližší je mi kosmetika, než móda, takže mezi mými články se nejčastěji objevují různé návody na nehtové designy nebo líčení. Sympatické mi jsou i články, které se týkají vlasové péče.
3) Mezi mé nejčtenější články se dostal ten, který se zaměřoval na přírodní zesvětlení vlasů, proto bych ho nejšpíš označila za ten, zatím, nej 🙂
1) Na Krásnou jsem začala psát asi dva roky zpět, když se to teprve rozjíždělo a já jsem mezi blogerkami uviděla jednu známou. Všeobecně je mým životním průvodcem tužka, papír a diktafon, a tak se ve mně blýskl nápad, že bych také mohla přispívat a lecčemu se naučit ohledně publicistiky, koneckonců se tím chci v životě živit a na fakultě žurnalistiky by mi taková spolupráce s Novou trochu dopomohla ke studiím, takže jsem o tom uvažovala jako o takové „předpremiéře“ mé životní náplně. Chtěla jsem si ověřit, zda je novinařina vůbec pro mně, a naštěstí se ukázalo, že docela ano.

2) Schválně jsem se teď podívala do své rubriky a prolítla očima titulky svých článů a došla jsem k závěru, že „píchám do všeho“. Ráda bych se Krásné věnovala víc, ale nedovoluje mi to škola, za poslední dva roky je toho na mě docela moc, a proto Krásnou beru v poslední době jako své hobby a ne tak prioritně jako dřív. Kdybych se ale měla rozhodnout, o čem výhradně psát, tak asi zvolím fejetony, jenže ty se na Krásnou až tolik nehodí (vzhledem k tomu, že je to Krásná sama o sobě), a proto se sem tam zaměřím na něco ohledně oblékání.

3) Nikdy bych nezveřejnila nic, za čím bych pevně nestála, člověk se neustále zdokonaluje a věci, které mu přišly skvělé, najednou nějak zevšedněly. Úvaha o sado-maso a mužích mi ale přijdou přijatelné vůči tomu, čemu bych se chtěla v životě naplno v publicistice věnovat. Úvahy, myšlenkové pochody…jo, to je moje.

Kirsten Axe, kirstenaxe.blog.cz
1) Vždycky jsem chtěla psát pro krásnou.cz! Mám dobrý pocit z toho, že můžu čtenářkám předat své zkušenosti, a dát jim spoustu dobrých tipů a rad. Díky krásné se moje články dostávají ještě k více lidem, a ta spolupráce mě prostě baví. 🙂
2) Zaměřuji se hlavně na motivační témata, na životní styl a krásu. Inspiruji se svými vlastními zkušenostmi, úspěchy i pády.
3) Na každém článku si dávám záležet, ale nejraději mám jeden z mých článků v rubrice „motivation“ Už napořád silná a sebevědomá!

Bonnie Melone (Eliška Linhartová), bonnie-melone.blog.cz
1) Pro Krásna.cz jsem začala psát, neboť mi to přineslo plnou užitečných zkušeností a nebudu se tajit, zvýšilo mi to návštěvnost na mém blogu a s tím mi i přibylo plno nových návštěvníku, za které jsem moc ráda.
2) Typické témata: pro dívky, problémy s kluky, sex, kosmetika, různé recenze na knížky ,které jsou mou zálibou apod.
3) Myslím, že největší úspěch měl článek: Zaboduj osobním kouzlem, na ten jsem byla pyšná.
1) Pro web Krásna.cz píši protože mě to baví, baví mě psát články o módě a líčení, tady mám prostor lidem ukázat svůj styl, podělit se se zkušenostmi a tipy, samozdřejmě jsou motivací i balíčky co dostáváme.
2) Zaměřuji se docela často na recepty, ale píši i o módě a líčení.
3) Tak to nevím, do každého dávám něco ze sebe. Ale myslím že nejúspěšnější a nejčtenější byl tento: Udělej si bounty tyčinky. Recept
1) Psaní pro Krásnou mi dává především možnost projevit svého žurnalistického ducha a možnost dále na sobě pracovat, rozvíjet se. Znamená to také získání zkušeností, protože Krásná nám toho jako blogerkám nabízí opravdu hodně. Můžeme se dostat tam, kam bychom obyčejně nedostali a často na těchto akcích i získáváme novinářské akreditace (například pro rozhovory s přítomnými celebritami apod.).

2) Je to různé, ale platí, že nejlepší nápady mě vždycky napadnou ve sprše. Škoda, že na ně pak stejně většinou přes noc zapomenu. Píšu především o kosmetice a zdravém životním stylu, často zveřejňuji i recenze na knížky.

3) Je to dva roky, co píšu pro Krásnou, ale pořád si myslím, že nejvíce se mi povedl můj úplně první článek. Týkal se tipů, které lidem ulehčí ranní vstávání. Díky tomuto článku jsem vlastně byla i na Krásnou přijata, protože o tom rozhodovala anketa, kde čtenářky měly rozhodnout, zda bych měla pro Krásnou psát. A k mému velkému údivu tam bylo snad osmdesát procent, což mě opravdu potěšilo a do teď jsem za to všem těm lidem moc vděčná.

Lea Plášilová / Lea Jennifer, very-pink-rabbit.blog.cz
1. Rozhodně je to zkušenost. Nebojím se výzev a je to zase krůček dál, jak získat nové zkušenosti, seznámit se s lidmi, psát reportáže z akcí a účastnit se různých eventů. Jsem moc ráda za tuhle příležitost, otevřelo mi to v životě celkem další dveře do „jiného“ světa.
2. Zaměřuji se většinou na módu, rozhovory s celebritami, krásu a blog. Nejsem ten typ, který píše články Jak se zalíbit klukovi a takový podobný články, spíše se zaměřuji a radím holkám co obléknout, s kým si přečíst rozhovor nebo jaké trendy budou v nadcházející sezóně in.
3. Myslím, že se mi každý článek celkem povede. Na každý jsem pyšná a jsem ráda, že může být zveřejněn 🙂 Ale řekla bych, že se mi povedla reportáž z odhalení módní přehlídky Top Secret, který se stal za měsíc srpen nejčtenějším článkem.
Annette Krubner, annette-vogue.blog.cz
1) Tento internetový magazín je pro mne další místo s mnoha novými čtenáři. Jsem ráda, pokud vše, co píši, mohu dostat k co nejširšímu publiku, protože o to přeci jde. Psát pro někoho, ne pro sebe do šuplíku 🙂
Navíc díky Krásné se můžu dostat také k novým knihám, kosmetice či akcím a mohu tak čtenářům nabídnout daleko více, než bych byla schopná pouze já sama za sebe (jakožto studentka).
2) Jsem Blíženec a ti jsou, jak jest známo, velice různorodí a nedokážou se zaměřit na jednu věc. Takže říct jedno konkrétní téma se nedá. Ráda píši o všem, co mne alespoň trochu zajímá, ať už jsou to např. recenzi knih, ženské zkrášlování nebo DIY.
3) Sama nedokážu soudit, který je nejlepší, neboť jsem hrdá na svoji kompletní tvorbu. Avšak každý článek, který někomu poradí, pomůže nebo předá informaci, kterou dotyčný hledal, je přeci povedený, neboť splnil svůj účel 🙂
1) Pro krásnou jsem začala psát, protože jsem to viděla jako možnost prosadit se a nabrat zkušenosti. Rozhodně jsem se rozhodla dobře, protože zkušeností a hlavně možností mi krasna.cz poskytuje opravdu mnoho. Díky ní jsem mohla být na několikati akcích, kde jsem dělala reportáže a mohla jsem si popovídat se slavnými osobnostmi.
2) Nemám jen jeden okruh, o kterém bych psala. Píšu všemožně o tom, co mě napadne, co se děje v mém okolí. Čerpám inspiraci hlavně ze svého života a svýh problémů.
3) Nemyslím si, že bych mohla jmenovat nějaký TOP. Každý článek zaujme někoho jiného víc, někoho méně. Nezavděčím se všem a jak je známo: za pravdu se bije nejvíce. Ale myslím si, že nejčtenější články jsou samozřejmě o sexu + rozhovory.

Michaela Vančurová (LadyVanilka), ladyvanilka.blog.cz

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: