Jak se vybírá blog dne

Jak se vybírá blog dne?“ To je častá otázka, s níž se na nás v poslední době obracíte. Je to logické, protože umístění vybraného blogu na úvodní stránku Blog.cz automaticky katapultuje jeho návštěvnost do astronomických výšin.
Pikantní na tom je to, že správně by ta otázka měla samozřejmě znít takto: „Může se můj blog stát také blogem dne?“ Protože to je přesně to, co všechny tazatele zajímá. Jak to tedy je?

Jednou z charakteristických vlastností, které odlišují Blog.cz od konkurenčních služeb, je zviditelňování vybraných blogů. Úplně jednoduše řečeno: všude jinde vás nechají jenom založit blog a dál vás v tom nechají plavat. Jakou bude mít váš blog návštěvnost je tak jenom na vás.
Na Blog.cz toto neplatí. Cest, kterými se snažíme vaše blogy zviditelňovat, je spousta, a poslední dobou experimentujeme s novými možnostmi. Využíváme přitom mj. sílu celého našeho internetového portfolia, které denně navštíví více než 600 tisíc unikátních návštěvníků.
Nedávno jsme třeba informovali o tom, že dvakrát týdně vybíráme vhodné blogy do newsletteru mužského magazínu Fanda.tv, který rozesíláme na desítky tisíc e-mailových adres. Další blogy podporujeme na společenském webu Prásk. Širokou podporu zviditelnění nabízí holčičí web Krásná.cz, do jehož obsahu se zapojují vybrané blogerky z Blog.cz. Nově začínáme pro linkování uživatelských blogů využívat i naše různé stránky na Facebooku, kde máme celkově statisíce fanoušků.
Samostatnou kapitolu představují rozhovory na tomto blogu a soutěže – například ta aktuální byla podpořena na Krásná.cz, Doma.cz a oficiální facebookové stránce TV Nova, která má přes 170 tisíc fanoušků. A měli jsme už i blogerku, která se dostala přímo do televizního vysílání, kde si v přímém přenosu vyzvedla výhru v loňské soutěži Blog roku.
Takto by se dalo pokračovat ještě dlouho, ale vás asi stejně nejvíc zajímá zviditelnění hlavně na Blog.cz. Kromě tradičních forem zviditelnění, jaké představují žebříčky, témata blogů, Autorský klub a další komunitní funkce, zde hlavní roli hraje úvodní stránka Blog.cz. Na ni pro vás denně vybíráme tři zajímavé články našich blogerů, které by se vám mohly líbit, a nový blog dne, který vám doporučujeme navštívit.
A právě kolem blogů dne se rojí nejvíc nejasností, protože každý by se tam chtěl dostat. Není nic jednoduššího. Blogy dne pro vás denně vybíráme z celé řady zdrojů, které máme k dispozici. Hledání nových blogů je kapitola sama pro sebe a každý na to má vlastní způsoby – nám se osvědčil způsob popsaný níže.
Blogy dne hledáme například mezi členy Autorského klubu, mezi přispěvateli tématu týdne, mezi autory komentářů pod články na tomto blogu a na blogu Autorského klubu, mezi blogy na šikovných seznamech odkazy.blog.cz a top.blog.cz, mezi blogy, které se přihlásily do Autorského klubu, atd. Dále jako blogy dne vybíráme blogy, jejichž autoři nám poslali nějaký dotaz na e-mail blog@blog.cz nebo kteří na sebe upozornili jakkoli jinak.
Klidně i tak, že se nám sami ozvali, že by rádi svůj blog trochu zviditelnili. A my jim vždy rádi vyjdeme vstříc. Neexistují tedy žádná složitá pravidla, které blogy se mohou dostat na úvodní stránku Blog.cz. Vybíráme tam prostě blogy, na které sami náhodně narazíme, které nás nějak zaujmou, které se nám líbí a o kterých si myslíme, že by se mohly líbit i vám.
Pokud byste se tak s vaším blogem také chtěli dostat na úvodní stránku, ozvěte se na adresu blog@blog.cz nebo nám napište na našem Facebooku. A třeba už zítra může být právě váš blog všem na očích jako blog dne.
Protože my vás v tom plavat nenecháme 😉

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: