Seznamka blogerů

V květnu na tomto blogu vyšel článek, v němž byl zmíněn manželský pár, který se seznámil prostřednictvím blogu. To by mohlo inspirovat realizaci jednoho nápadu, který už nějakou dobu chovám v hlavě. Chtěli byste se prostřednictvím blogu seznámit?

Vize je asi takováto. Na Blog.cz má svůj blog celá řada nezadaných lidí, kteří si hledají nějaký protějšek. Vtip je v tom, že o sobě navzájem nevědí. Pokud by jim blog umožnil dát o sobě vědět, teoreticky by mohly začít vznikat nové párky z blogerů, kteří bydlí kousek od sebe a výborně by se k sobě hodili.
Seznámení-chtivým blogerům samozřejmě nic nebrání v tom, aby na sebe už teď poutali pozornost tím, že vydají článek ve stylu „Tady jsem, kdo mě chce?„. To je ale trochu něco jiného, protože takto na sebe upozorní jen ty, kdo už jejich blog znají. Ideálem by naopak bylo, aby se o sobě dozvěděli blogeři, kteří o sobě ponětí nemají.
To by šlo realizovat dvěma cestami. První – komornější varianta – by spočívala v jednorázovém experimentu, jehož cílem by bylo najít dva blogery, kteří by si spolu vyrazili na rande. Druhá – náročnější varianta – by obnášela nabídnout uživatelům Blog.cz novou aplikaci, která by jim nabídla funkčnost internetové seznamky.
Využít by zde bylo možné například stávající data z uživatelského profilu, kde blogeři vyplňují svůj věk, pohlaví a kontaktní údaje. Výstupy z těchto dat by se mohla krmit nějaká aplikace, která by vám našla ideální protějšek k seznámení.
Ostatně kdysi dávno jsme na blogu podobnou funkcionalitu měli, kdy blog uživatelům zobrazoval blogery s podobnými zájmy (například stejným hudebním a filmovým vkusem). A je vlastně tak trochu škoda, že se tato funkce zařízla. (Jako její pozůstatek zde však stále existují žebříčky Oblíbené).
Seznamovací aplikace zatím patří k desítkám nápadů, jak vylepšit Blog.cz, které leží v šuplíku. Možnost seznámit dva vybrané blogery by ale šla realizovat už teď, protože jí nic nestojí v cestě. Něco podobného jsme chtěli v únoru vyzkoušet na spřízněném webu z naší stáje – Krasna.cz. Mluvilo se tehdy o tom, že bychom našli v celé republice nějaký pár, který by se na naše náklady sezdal v den svatého Valentýna. S tím, že by o jejich svatbě vznikla reportáž do televize a články na web, ale nakonec z toho sešlo.
A to je podle mě škoda, protože mě ten nápad vážně baví. Co byste vy osobně řekli následujícímu projektu – jakési mini seznamovací reality show na Blog.cz?
Na začátku bychom vyzvali uživatele Blog.cz, kteří mají zájem se seznámit, aby se ozvali na nějaký mail, třeba seznameni@blog.cz. Ve své zprávě by uvedli, jaký mají blog, kolik jim je let, jaké mají zájmy, a koho hledají. Všechny došlé maily bychom pěkně povařili v jednom kotli, ze kterého bychom vytáhli dva nejvhodnější adepty na seznámení (na základě největší shody v místě bydliště, věku, zájmů, apod.).
Následně by se oběma blogerům domluvilo rande, s tím, že jim klidně zaplatíme oběd, lístky do galerie, apod. Za svou odvahu by si klidně mohli zasloužit i nějaké ty dárečky, jako vouchery na Voyo.cz, trička s logem TV Nova, atd. Na jejich rande by se přišel podívat i náš fotograf, který by udělal pár fotek, a oba blogeři by o své první schůzce museli napsat článek, který by vyšel na tomto blogu jako zpráva o tom, jak se jejich rande naslepo vydařilo.
Pokud by si oba do oka náhodou nepadli, tak se nic neděje a oba z toho vyjdou o jednu zkušenost bohatší. Ale kdyby to náhodou klaplo a přeskočila jiskra, pak by to bylo hezké, ne? A kdo ví, třeba by došlo i na tu svatbu na svatého Valentýna 😉
Jak se vám tento nápad líbí? Hlasujte v anketě a pište komentáře. Děkuji za všechny reakce k tématu. Vítám především nápady lidí, kterým tento nápad přijde zajímavý – klidně pište, jak by podle vás mělo takové rande probíhat, v čem spatřujete hlavní slabiny takového nápadu a co by šlo udělat z naší strany pro to, aby do toho šlo co nejvíc zájemců.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: