Máte svého oblíbeného trolla?

Slovo troll neoznačuje jen bájnou bytost ze severských bájí, ale též provokatéry v internetových diskusích. Na výskyt trollů můžete narazit na většině stránek, v nichž mohou internetoví uživatelé diskutovat.
Platí to i pro Blog.cz, kde si zejména jedna blogerka v minulosti získala nechvalnou proslulost. Jaké jsou vaše vlastní zkušenosti s existencí trollů (nejen) na Blog.cz?

Pokud jste se s termínem troll zatím nesetkali, pak si vypůjčíme krátkou definici z české Wikipedie, kde je to hezky vysvětleno:
Troll je v internetovém slangu účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá provokativní, hanlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k vytoužené emotivní odezvě nebo jinak narušit normální věcnou diskusi.“
V minulosti se takto projevovala autorka blogu yuripovidky.blog.cz, o kterém většina z vás možná už slyšela a který zaujme už na první pohled svým – řekněme – neotřelým designem 🙂
Nechvalně proslulou se stala ve chvíli, kdy se pod články našich blogerů začaly objevovat její okatě štvavé komentáře, které vypadaly všechny velmi podobně:
Trefnější ukázku trollingu aby pohledal 🙂 Činnosti této blogerky se i věnovalo mnoho našich blogerů ve svých článcích, namátkou třeba David v článku Nejlepší blog na světě?! nebo Dubious Cat v článku Trapný! píšu líp. Fenoménu „Yuri“ jsme se věnovali i na našem Facebooku, kde se k tomu rozjela celkem zajímavá diskuse.
Na Yuri jsem si nedávno vzpomněl, když jsem na Facebooku narazil na postesknutí jednoho chlapíka, že na svém webu zaznamenal výskyt dalšího nechvalně proslulého jména, a sice Michala Kolesy. Pokud jste o něm neslyšeli, mrkněte na jeho profil na stránkách projektu Exotopedie. Taky jste už narazili na jeho stále se opakující komentáře v nejrůznějších diskusích?
Exotopedia stojí mimochodem za pozornost i proto, že na ní najdeme profily několika lidí, kteří mají blog na Blog.cz. Osobně jsem tam našel tyto profily: Natálie Smutková, Ross Hedvíček a Robert Poch. A možná se jich tam najde ještě víc, nebo se tam časem objeví někdo další z Blog.cz. Napadá mě hned několik adeptů 🙂
Jaké máte vy osobně zkušenosti s tímto tématem? Také jste na svém blogu našli někdy v minulosti komentář od Yuri, že máte nejhorší blog na světě? Jak reagujete, pokud narazíte na trolla, a jaká je podle vás nejlepší obrana? A je trolling podle vás skutečně čistý nešvar, nebo by se na něm našlo i něco pozitivního?
Čtěte k tématu:
P.S. Yuri se dokonce se svým blogem přihlásila do Autorského klubu, jak jsem nedávno zjistil ve chvíli, kdy jsem se dostal k její přihlášce.
Můžete hádat třikrát, jestli bude do klubu přijata, či nikoli 🙂

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: