Nikdy nezveřejněno: 3x logotyp Blog.cz

Letos uplyne 5 let od chvíle, kdy Blog.cz dostal nové logo a jednotnou korporátní identitu.
Podívejte se, jak také mohl Blog.cz vypadat, kdyby tehdy vše dopadlo jinak.

Pokud byste chtěli dohledat moment, kdy to vše začalo, museli byste se vrátit hluboko do minulosti – v prosinci 2007 vyšel na blogu Jyxa (Srdce Blogu tou dobou ještě neexistovalo) článek Vybíráme nový vzhled Blog.cz. Můžete si všimnout, že grafický návrh, který byl později vybrán, se poměrně značně lišil od své konečné podoby.
Na ní se pracovalo v průběhu roku 2008 a výsledek byl představen uživatelům v září – tehdy to pěkně vyšlo na první školní den: Blog.cz má nový design!
Co je ale podstatné a proč vzniknul tento článek: v květnu 2008 koupila provozovatele Blog.cz televize Nova, která zasáhla do probíhajícího redesignu. Grafický návrh už byl vybrán a vývojáři pracovali na jeho implementaci, ale stále se mohlo změnit logo (grafik totiž vypracoval tři verze). Nám se tehdy nejvíce líbil návrh, kterému jsme interně přezdívali „netopýrek“:
Nový provozovatel Blog.cz dodal tři vlastní návrhy:
K nim jsme ještě přihodili druhý návrh od našeho grafika, interně přezdívaný „tužtička“:
A všechno jsme to zveřejnili v článku na blogu, aby mezi těmito 5 návrhy uživatelé vybrali logo, které se jim nejvíc líbí. Výsledek ankety byl tehdy jednoznačný: u našich uživatelů zcela propadly návrhy dodané novým provozovatelem, stejně jako námi favorizovaný „netopýrek“, aby nakonec svými hlasy upřednostnili variantu „tužtička“, kterou od té doby důvěrně všichni znáte.
Podívejte se níže na logotypy, které nám tehdy dodal grafik. Najdete mezi nimi i návrh na logo (interně přezdívané „bublinka“), které dosud nebylo nikde zveřejněno – jednoduše proto, že jsme tehdy dali přednost variantě „netopýrek“ 🙂
Obrázky představují vizualizace, jak by nové logo vypadalo samotné, začleněné do úvodní stránky, na tričku a na placce. Posledních 6 obrázků zobrazuje, jak by logo vypadalo v kombinaci se sloganem. Od použití sloganu se tehdy nakonec upustilo. Plnou velikost obrázků si zobrazíte pravým tlačítkem myši.
Musím přiznat, že když se tak na ty návrhy dívám po letech znovu, je mi trochu líto, že jsme tehdy nakonec nevybrali variantu „netopýrek“, jak bylo původně v plánu.
A co vy, které logo se nejvíc líbí vám?

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: