Report z akce: Brněnský blogerský sraz

Pravidelným čtenářům našeho blogu neuniklo, co se dělo tuto sobotu v Brně. Ano, řeč je samozřejmě o prvním oficiálním srazu blogerů, který se uskutečnil v brněnské Chajovně pod vedením Temnářky.
Akce se zúčastnilo na dvě desítky blogerů, z nichž dva dobrovolníci pro vás připravili následující report. Ať už jste byli mezi účastníky či nikoli, čtěte následující článek, který shrnuje vše podstatné. Včetně fotodokumentace 🙂

Stalo se včera, v jedné nedaleké Chajovně…
Petrov odbíjí třetí hodinu odpolední a blogerský sraz oficiálně začíná. Salónek v čajovně je nacpaný k prasknutí – a to nás je jen dvacet! Zatímco někteří posrkávají čaj, Temnářka si bere slovo a všechny nás vítá.
.: Temnářka a její moderátorský debut :.
Pak předala pomyslnou štafetu Elinor – šéfredaktorce Sci-Fizinu a redaktorce Fantasye a FantasyPlanet, která nám přečetla úryvek ze své povídky Cena Svobody. Povídka se umístila na pátém místě v soutěži „O Dračí řád“ a vyšla i ve stejnojmenném sborníku povídek.
.: Elinor a její povídka Cena Svobody :.
Poté nám Alča představila své současné fotoprojekty a také jeden chystaný projekt na téma Předsudky, do kterého právě hledá dobrovolníky.
Následovala dvojitá porce autorského čtení, v níž nám Temnářka přečetla zajímavý kousek jedné kapitoly z její chystané knížky Vílí kruhy a Dragita nás zasvětila do světa Ještěrů poutavou ukázkou své tvorby – a jako pozvánku do jejího světa jsme dostali navštívenky. Tím bohužel autorské čtení skončilo, což je trošku škoda, vzhledem k tomu, kolik pisálků bylo přítomno.
.: Dragita a její Svět Ještěrů :.
Lyra nám poté představila své nejoblíbenější britské fantasy a sci-fi seriály. Povídání vyvrcholilo napínavou vědomostní soutěží o DVD Merlin, které vyhrála blogerka Opti-Mystique..
.: Lyra a její povídání o britských seriálech :.
Monica Otmili nám prozradila něco o výrobě šperků z korálků, o tom, jak se k tomu dostala, a dokonce nám některé své krásné výtvory dala na prodej.
.: Nádherné šperky vyrobené Monicou Otmili :.
Lenny si pro nás připravila povídání o mýtech a faktech vegetariánství a o zdravé výživě obecně. Já se třeba dozvěděl, že jednou z příčin pálení žáhy je pití nasycených nápojů a velmi časté jezení masa. Nakonec Lenny nechala kolovat své vizitky.
.: Lenny alias Bc. Lenka Kavalířová, výživová poradkyně :.
Pak se o slovo po jednom hlásili další blogeři, kteří nám představili své blogy a své koníčky. Mezi nimi i Džejkej, který nám řekl o Komiksoidní štafetě, Petr Steindl, který nás pozval na literární čítáníčko – autorské čtení jeho básní, které proběhne teď ve čtvrtek v Mahenově památníku v Brně v 18:00, a seznámil nás s jeho nápadem na založení Literární skupiny. Něco o svých chystaných fotoprojektech a o focení nám řekla i Taychi. Svým řezbářským (!!!) uměním se pochlubili Tomáš Batěk. No a nakonec jsem (pod nátlakem! 😀 ) řekl něco o Wulfrionu, o mém Knižním pořadu a ke konci jsem rozdal mé samolepky.
Tím skončila „představovací“ část a započala diskuzní část, kdy jsme si posedali do skupinek a mluvili spolu na různá témata. Bylo nás tam dohromady dvacet a atmosféra byla naprosto úžasná. Celý sraz skončil až někdy v osm.
Já osobně jsem si celý sraz moc užil a seznámil jsem se s bandou hodně zajímavých lidí! Jsem rád, že jsem tam byl a těším se na další podobné srazy!
.: Fotky by Alča – woonderworld.blog.cz :.
.: Článek by Wulfric – wulfrion.blog.cz :.
Další fotky najdete na našem Facebooku. Své fotky z akce nám zaslala i jedna z účastnic srazu, blogerka Krejdom – prohlédněte si galerii s jejími fotkami:

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: