Ohlédnutí za rokem 2012

Celá řada blogerů se v těchto dnech ohlíží za uplynulým rokem a bilancuje. Nejinak je tomu i na tomto blogu – těžko hledat vhodnější námět pro první letošní článek, než je rekapitulace dění na Srdci Blogu a Blog.cz v loňském roce.
Čtěte připomenutí nejdůležitějších témat a událostí, které v roce 2012 hýbaly největším blogovacím portálem na českém internetu.

Do nového roku jsme vstoupili článkem s velkým přehledem knih, které vydali blogeři z Blog.cz: Knihy našich blogerů. Dívčí magazín Krásná.cz, do kterého přispívají blogerky z Blog.cz, oslavil první narozeniny. Výročí úspěšného webu pro holky se slavilo v Malostranské besedě, kam dorazila řada VIP hostů, jako třeba Martin Harich nebo Dominika Myslivcová: Magazín Krásná.cz oslavil první narozeniny. Koncem ledna jsme spustili novou ochranu proti spamu, která vyřešila problém vzniku roboticky zakládaných blogů, které zanášely žebříčky nových článků: Spam na Blog.cz
V únoru jsme soutěžili o poukázky na nákup elektroniky za 18 tisíc, vítězné fotky si můžete připomenout zde: Výsledky únorové soutěže o nákupní poukázky za 18 ooo Kč. V komunitě vznikl nový uživatelský projekt zaměřený na podporu začínajících literátů: Nový blogový projekt: Kritika. Velkou diskusi tehdy rozpoutal článek Bloger versus spisovatel, který byl příspěvkem k nekončící diskusi kolem pisálků na Blog.cz.
Další blogový komunitní projekt byl představen v březnu: Numéro Un, vaše místo odpočinku. Ve stejné době jsme informovali o naší nové spolupráci s ICQ: ICQ – nový přírůstek do internetové rodiny TV Nova. Velkou akcí byla anketa, v níž jsme zjišťovali, které funkce uživatelé na Blog.cz nejvíce postrádají: Jak byste změnili Blog.cz? Nejzajímavější návrhy byly sepsány do nového článku Nejlepší nápady na změnu Blog.cz.
O několik měsíců později jsme představili nové funkce vzniklé na základě této ankety: Vnořené rubriky a další novinky.
Koncem března jsme vyhlásili malou soutěž o nejlepší video pozvánku na blog: Soutěž: Nejlepší video-pozvánka na blog. Se soutěžními příspěvky jste se mohli seznámit na naší stránce na Facebooku. Připomeňte si ten, který vyhrál první místo – jeho autorem byl Lennie Heroin z blogu lennie-heroin.blog.cz:
Květnový článek Hejtuji, tedy jsem vyvolal diskusi nad tím, jestli negativní styl psaní zvyšuje návštěvnost, a inspiroval celou řadů blogerů k tomu, aby zkusili naskočit na protivlnu a začali psát „optimisticky“. Do dnešních dní z nich vydržela pravděpodobně pouze blogerka Alisa s blogem tisicvecicomamrada.blog.cz. Od května mohou uživatelé nově svůj blog zařadit do tematických kategorií: Novinka: Tematické třídění blogů. K nim přibyly později na základě připomínek uživatelů dvě další kategorie, aby se co nejvíce uživatelů mohlo někam zařadit. Ve stejném měsíci jsme na všechny naše weby nasadili webovou verzi populárního klienta pro instant messaging: Novinka: ICQ On-Site.
Červen i následující měsíce se nesly ve znamení největší soutěže v dosavadní historie Blog.cz – Blog roku 2012 – která se celá odehrála na speciálním blogu blogroku.blog.cz. Shrnutí celé soutěže si můžete připomenout v článku Blog roku – fakta a čísla. Vítězným blogem roku se stal metteorwa.blog.cz a jeho autorka si hlavní cenu převzala ve Snídani s Novou. Autorský klub překonal magickou hranici zájemců o vstup: 3000 přihlášek do Autorského klubu.
V červenci jste si mohli přečíst velký rozhovor o všem, co vás zajímalo o Krásná.cz: Editorka Krasna.cz: Čtou nás zvídavé dívky.
V září jste si mohli přečíst dva zajímavé rozhovory. První byl s autorkami nejnavštěvovanějšího blogu na Blog.cz, který vznikl v rámci nové rubriky zaměřující se na redakční blogy: Ze světa redakčních blogů: onedirection-ff.blog.cz. Druhý byl unikátní tím, že to byl vůbec první rozhovor vedený naživo s blogerkou, která zavítala k nám do TV Nova: Tereza Dotlačilová alias Metteorwa: Inflace fotky je přirozený vývoj.
Na konci října jsme informovali o změně, která se výrazně promítla do SEO Blog.cz: Úprava meta tagu „description“.
V listopadu jsme představili 15 uživatelských návrhů na nový design Srdce Blogu: Uživatelské návrhy nového designu Srdce Blogu. Ten nejlepší z nich byl představen v dalším článku a nasazen o týden později: Nový design Srdce Blogu.
V prosinci jsme využili hysterie kolem vyhlížení konce světa a spustili malou kampaň na Facebooku a úvodní stránce, kde běžel odpočet do „konce světa“: Za 7 dnů bude konec světa… Ten nakonec nepřišel a místo něj jsme představili novou podobu úvodní stránky Blog.cz. Článek Nová úvodní stránka Blog.cz se stal nejčtenějším článkem uplynulého roku a Srdce Blogu v den jeho zveřejnění zaznamenalo roční rekord v návštěvnosti:
Za celý rok 2012 potom na Srdce Blogu zavítalo téměř 200 tisíc návštěv, které si zobrazily necelých půl milionu stránek.
Co nám přinese letošní rok 2013? Necháme se překvapit, ale jedno je jisté – o všem důležitém se i nadále vždy dočtete právě zde – na Srdci Blogu.
Čtěte k tématu:

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: