Nová úvodní stránka Blog.cz

Začínají vánoční svátky a Blog.cz všem svým uživatelům naděluje překvapení. Seznamte se s novou podobou své oblíbené stránky, na níž jsme v posledních týdnech intenzivně pracovali.
Chceme ještě více zviditelnit naše největší talenty a nacházet pro vás každý den zajímavé blogy a novinky z dění na Blog.cz. A s novým vzhledem je tu i nová možnost přihlásit se do svého blogu prostřednictvím MojeID. Konec světa nepřišel – přivítejte nový Blog.cz.

Na první pohled je zřejmé, že jsme nešli cestou radikálního redesignu. Namísto toho jsme upřednostnili celkovou modernizaci vzhledu v podobě přepracování oblíbených funkcí a vypuštění těch nepotřebných.
Na rozdíl od minulé podoby Blog.cz bychom byli rádi, aby byl Blog.cz vnímán nově jako stránka otevřená všem bez rozdílu věku či pohlaví. A proto pevně věříme, že „u nás si své čtení najde každý„. Druhou nejdůležitější vlastností Blog.cz je jednoduchost – Blog.cz by měl být tou „nejjednodušší cestou k vlastní webové stránce„.
Z minula zůstala zachována dvojí podoba úvodní stránky – pro přihlášené a nepřihlášené uživatele. Liší se ve dvou věcech – přihlášený uživatel vidí místo tlačítka pro založení nového blogu tlačítko pro napsání nového článku, a místo přihlašovacího formuláře uvidí jednoduchý přehled návštěvnosti svého blogu za předchozí den, včetně výpisu nejčtenějších článků.
Tato funkce zatím není hotová, ale pracujeme na jejím zprovoznění, proto vás zatím poprosíme o trpělivost. Druhou funkcí, kterou spustíme až později, budou tematické kategorie blogů. Z úvodní stránky se dostanete na rejstříky blogů podle 15 tematických kategorií, do nichž mohou uživatelé své blogy volitelně zařazovat. Po letech tak konečně budou mít návštěvníci možnost hledat blogy podle okruhů témat, které je zajímají. I na tuto funkci si ještě nějakou dobu počkáte.
Třemi zásadními změnami oproti staré titulce jsou tyto funkce: informační panel s novinkami, redakční výběr blogu dne a zobrazování titulků článků včetně perexů.
V informačním panelu vás budeme informovat o všem podstatném, co se na Blog.cz děje. Nabízí se třeba možnost informovat zde o novém tématu týdne, probíhajících soutěžích, zajímavých článcích našich blogerů, blogových trendech, nových funkcích, vybraných článcích ze Srdce Blogu, apod. Konkrétní využití tohoto prvku se určitě ještě bude časem vylaďovat, až si na něj uživatelé zvyknou, a zjistíme, co zde funguje a co nikoli.
Blog dne je pás 5 redakčně vybraných blogů, která vám budeme doporučovat každý pracovní den v týdnu. Budeme se pro vás snažit nacházet blogy nadějných nováčků, blogy, které jsou zrovna „in“, blogy se zajímavými fotkami, designem, apod. Byli bychom rádi, aby se ocenění „Blog dne“ stalo prestižní nálepkou, která přinese vybranému blogu vyšší návštěvnost a zvýšení respektu v místní komunitě. Časem plánujeme přijít s ikonkou ve stylu „Byl/a jsem Blog dne„, kterou si budou moci ocenění blogeři dát na svů blog.
Poslední změna, obohacení výpisu nových článků o perexy, je zde kvůli tomu, aby zvedla zájem návštěvníků otvírat si vybrané články, které „začínají slibně“. Celkově se nám toto zobrazování líbí více než pouhý výpis titulků, a věříme, že se bude líbit i návštěvníkům. Blog.cz se tím přibližuje klasickým obsahovým magazínům, na něž si přicházejí návštěvníci přečíst nové články.
Některé původní boxíky jsme naopak z úvodní stránky odstranili, cílem bylo zvýšit přehlednost a ponechat na stránce jenom to, co nám tam dává smysl a na co si komunita zvykla. Pryč šel proto žebříček nejnovějších článků, blogy Evropy 2 a videoprůvodce novým blogem. Dalšími zkrášlením prošla celková barevnost, některé ikonky na stránce, apod. Pokud byste na úvodní stránce náhodou žebříček nejnovějších článků postrádali, snadno se k němu dostanete na stránce se seznamem všech žebříčků.
Upravili jsme rovněž umístění vyhledávacího pole, aby bylo více na očích. A pozorní uživatelé jistě objeví i další drobné změny 🙂
Velkou novinkou je zpřístupnění přihlášení do blogu prostřednictvím bezplatné služby MojeID. Více si o ní můžete přečíst na stránce projektu. Do svého blogu se ale samozřejmě i nadále můžete přihlašovat klasickou cestou v podobě uživatelského jména a hesla. MojeID tak představuje volitelnou alternativu pro všechny uživatele, kteří si tuto službu zvykli používat i na jiných webech.
Věříme, že se vám nový Blog.cz líbí, a že jsme vám naším malým dárkem k Vánocům udělali radost. Na tomto blogu se opět shledáme až po novém roce. Do té doby vám za všechny kolegy z našeho internetového oddělení přeju šťastné Vánoce a úspěšný vstup do nového roku.
Krásné svátky!
Nová úvodní stránka Blog.cz pro nepřihlášené uživatele
Nová úvodní stránka Blog.cz pro přihlášené uživatele

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: