Velký přehled měřicích služeb

Návštěvnost svého blogu můžete měřit 5 podporovanými měřicími službami. S tím, že si z nich můžete vybrat jednu, která vám nejvíc vyhovuje, nebo klidně můžete využívat všech 5 současně.
Víte o tom, které služby to jsou, co která z nich umí a jak s jejich pomocí sledovat návštěvnost svého blogu? Čtěte velké srovnání měřicích služeb, určené nejen začínajícím uživatelům.

Mimochodem důležité info na začátek, které by mělo rozptýlit časté dotazy mnohých z vás: všechny podporované měřicí služby jsou ZDARMA, tzn. za jejich používání nic neplatíte. Některé sice nabízejí i placený nadstandard, ale ten pravděpodobně nebude pro většinu blogerů zajímavý.
Mezi blogery na Blog.cz zřejmě nejpopulárnější měřicí služba. Umožňuje na blog vložit počítadlo (pozicované na konec stránky nebo pod menu). Služba umožňuje kromě sledování základních statistik návštěvnosti i porovnání zaregistrovaných webů v rozsáhlém katalogu. Oblíbené je i týdenní zasílání e-mailů s přehledem návštěvnosti.
Služba se prezentuje jako profesionální nástroj pro monitoring návštěvnosti. Kromě základní bezplatné verze nabízí i placené nadstandardní služby. Stejně jako TOPlist obsahuje žebříčky nejnavštěvovanějších stránek podle tematických kategorií.
Nejjednodušší měřicí služba. Počítadlo návštěvnosti je jedinou podporovanou miniaplikací ze stránky BlueBoard.cz. Na stránce se zobrazuje jako číslo označující celkový počet návštěvníků; služba nabízí i jednoduché grafy ukazující, odkud návštěvníci přišli.
Nejmladší z podporovaných služeb. Nabízí podobné možnosti jako TOPlist a NAVRCHOLU. Na stránce rovněž najdete žebříčky návštěvnosti zaregistrovaných stránek. Služba nedávno prodělala výpadek v měření a její další osud vypadá nejasný.
Poslední měřicí služba umožňuje plně profesionální sledování návštěvnosti sledované stránky. K dispozici máte rozsáhlé statistiky, včetně detailního přehledu o zdrojích a trendech vaší návštěvnosti. Google Analytics mimochodem používáme i my pro měření návštěvnosti celého serveru Blog.cz. Od ostatních služeb se liší tím, že na blogu nikde nezobrazuje žádné počítadlo.
Čtěte k tématu:

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: