Mikroplatby blogerům – co vy na to?

Znáte Flattr? Tento původem švédský mikroplatební systém má za sebou první nesmělé krůčky na českém internetu a v tomto článku se dozvíte, proč by vás to mohlo zajímat.
Volně tak navazujeme na téma, jak prostřednictvím blogu vydělávat peníze, kterému jsme se na tomto blogu v minulosti již věnovali (odkazy najdete na konci článku).

Flattr je projekt, který umožňuje čtenářům bezplatného obsahu na internetu volitelně odměňovat drobnými částkami zapojené autory. Funguje to jednoduše.
1) Jsem čtenář a chci podpořit své oblíbené autory
Čtenář se zaregistruje na stránce flattr.cz a nabije si svůj účet (prostřednictvím platební karty). Účet lze nabít libovolnou částkou. Poté už jen stačí určit, kolik peněz měsíčně chcete mezi své autory rozdělit. Pak už jen různě na internetu klikáte na tlačítka Flattr, která najdete pod články na zapojených stránkách, a virtuálně tak odměňujete autory článků, které se vám líbily.
Flattr na konci měsíc spočítá, kde všude jste klikli, a mezi všechny weby rovnoměrně rozdělí částku, kterou jste určili. 10% z toho si nechá Flattr jako svou provizi. Možné je i některé autory odměnit více než jiné.
2) Jsem autor a chci se zapojit
Je potřeba se u Flattru zaregistrovat a přidat na svou stránku tlačítko. Pak už jen píšete zajímavé články a inkasujete penízky od čtenářů 🙂 Na Blog.cz se zatím není možné zapojit.
Více o Flattru v tomto videu:
Otázka je jasná – jak se vám Flattr zamlouvá? Přijde vám to jako dobrá myšlenka, která má šanci se uchytit, nebo si myslíte, že je to jasný propadák, protože lidé za jakýkoli obsah na internetu prostě platit nikdy nebudou?
Byli byste vy sami ochotní se do Flattru zapojit a finančně podporovat své oblíbené autory, třeba i mezi blogery na Blog.cz? Pokud ano, na kolik byste si třeba cenili takový jeden článek – na pár korun, na 20 Kč, na víc? A otázka hlavní – chtěli byste, aby bylo možné se do Flattru zapojit i s blogem na Blog.cz? Hlasujte v anketě a pište své názory a případné vlastní zkušenosti s touto službou, jsme zvědaví na vaše ohlasy k tomuto zajímavému tématu.
Čtěte k tématu:

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: