Jak dostat svoje obrázky do vyhledávačů

V pondělí jste si na tomto blogu mohli přečíst dva jednoduché tipy, jak zvýšit šance na to, aby vám internetové vyhledávače přiváděly větší návštěvnost.
V tomto článku na stejné téma navážeme – čtěte návod, jak optimalizovat obrázky na svém blogu tak, aby je lépe nacházely internetové vyhledávače. A přiváděly vám tak více návštěvnosti, protože o ni jde až na prvním místě. 😉

Vyhledávání obrázků je populární funkcí, která hraje nezanedbatelnou roli mezi zdroji internetové návštěvnosti. Máte-li na blogu kvalitní vlastní fotky a znáte-li pár jednoduchých pravidel pro SEO obrázků, můžete výrazně napomoci tomu, aby vám vaše obrázky přiváděly více návštěvníků.
Seznamte se s 4 jednoduchými pravidly, jejichž dodržování přinese rychle své ovoce:
1) Při nahrávání obrázku do blogu vždy vyplňujte jméno obrázku (pravdivě podle toho, co je na obrázku).
To, co vyplníte jako jméno obrázku, se promítne pro nahraný obrázek jako znění jeho atributu alt. To je text, jehož prostřednictvím internetový vyhledávač pozná, co je na obrázku.
Bude-li si následně někdo hledat nějaký obrázek, je vysoká pravděpodobnost, že najde ten váš, pokud zadá svůj dotaz v té podobě, v jaké jste obrázek pojmenovali:
Jak můžete vidět na obrázku výše, opravdu to funguje. Hledá-li si někdo, jak vypadá známá foodloberka Šárka Škachová, Google mu na prvním místě najde její obrázek použitý na tomto blogu v článku Blogující gurmánka Šárka Škachová. Voilà, právě vám Google přivedl nového návštěníka 😉
Z toho mimochodem jasně plyne, že je velmi nerozumné odbýt správné pojmenování obrázků rychlým zabušením do klávesnice, kterým obrázek pojmenujete ve stylu „sdfgsdgsdfag“. Vyhledávače u takového obrázku nepoznají, co na něm je, a nebudou ho tedy nabízet ve výsledcích vyhledávání (resp. možná budou, ale kdesi hluboko vzadu, kde ho nikdo neobjeví).
Pokud máte sami zkušenosti s hledáním obrázků na internetu, jistě dáte za pravdu, jak je frustrující nacházet nerelevantní výsledky, který vůbec neodpovídají tomu, co jste hledali. Na vině jsou částečně právě všichni uživatelé, kteří vyplňují jména svých obrázků chybně.
Nebuďte jako oni a dejte si tu práci pojmenovávat své obrázky správně. Vyplatí se to.
2) Zmenšujte obrázky ještě před nahráním do blogu na šířku stránky.
Doba, po kterou se vaše stránka vykresluje v prohlížeči, hraje také svou roli – čím je delší, tím menší váhu vaší stránce vyhledávače přikládají. Je proto dobré optimalizovat nahrávané obrázky tak, aby zbytečně neprodlužovaly načítání stránky. Není tedy příliš rozumné vkládat do článků fotky v plném rozlišení, protože výrazně zpomalují načítání stránky, a tím vám snižují vaši váhu pro vyhledávače.
Nenechte svůj prohlížeč zvětšovat velké obrázky, aby vypadaly jako malé – zmenšete je raději sami ještě před tím, než je nahrajete do blogu. Váš blog se bude návštěvníkům načítat rychleji a to ocení oni i vyhledávače.
3) Před tím, než nahrajete obrázek do blogu, zvolte pro vybraný soubor nějaký přiléhavý název.
Úplně nejlepší je pojmenovávat obrázky za použití klíčových slov, tedy nejčastěji hledaných dotazů k nějakému tématu.
A klidně si vyzkoušejte hledat nějaký dotaz a podívat se, jaké obrázky vám vyhledávač najde. Pomůže vám to zvolit správný název souboru.
4) Volte atraktivní popisek ke každému obrázku v článku.
Spolu se správným titulkem článku je popisek obrázku tím, co nejvíce zaujme ve výsledcích vyhledávání, protože to patří k nejčtenějším částem článku. Proto se opět vyplatí dávat si práci s tím, abyste každý obrázek v článku vhodně a zajímavě popsali, abyste snížili počet lidí, kteří váš blog bezprostředně opustí po jeho prvním otevření (jejich množství udává tzn. bounce rate – míra opuštění, ukazující procento návtěvníků, kteří web hned po vstupu opustí, protože je nezaujal jeho obsah nebo se na webu nevyznali nebo protože web neobsahoval to, co hledali).
Čím vyšší máte bounce rate, tím hůř si vaše obrázky povedou ve výsledcích vyhledávání. A samozřejmě naopak.
Budete-li se řídit všemi radami v tomto článku, spolehněte se, že to poznáte na své návštěvnosti. S případnými dotazy se můžete obracet pod článek do komentářů nebo na e-mailovou adresu blog@blog.cz.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: