Fashion blogy

Když by přišla řeč na to, který typ blogů je v současnosti nejvíc in, pravděpodobně by to byly fashion blogy. Pokud se jen trochu zajímáte o internetové trendy, tento vás nemohl minout. Řeč je o velkém množství těchto blogů, které se zaměřují na módu a vše, co s ní souvisí.
Jejich autorkami jsou v drtivé většině ženy a ty nejznámější si už stihly vybudovat nezpochybnitelný respekt a zástupy fanoušků. Které fashion blogy jste si oblíbili vy osobně a znáte nějaké zajímavé i na Blog.cz?

Fashion blogy mají v porovnání s ostatními blogy tu výhodu, že pro ně existuje toto mezinárodně srozumitelné anglické označení, pod kterým každý ví, co si představit. Spolu s foodblogy (blogy o jídle a vaření; jejich podkategorií jsou wineblogy – blogy o víně) a fotoblogy (blogy s minimem textů, s vlastními fotkami autora) těží ze své jasné tematické orientace. Tím, že se jejich autoři specializují na jedno téma, mají příležitost na sobě pracovat, porovnávat se s konkurenčními blogy na stejné téma a budovat si návštěvnost a komunitu čtenářů.
O všechno toto se naopak připravují autoři tematicky nevyhraněných blogů, kteří blogují o všem možném. Nevýhodné je to i pro čtenáře, hledající nové blogy, které by mohly číst. Věnujete-li se jednomu tématu, výrazně zvyšujete šance, že váš blog bude přitahovat čtenáře, kteří se zajímají o totéž co vy, a budete tak moci nacházet nové spřízněné duše.
Jen velmi výrazné osobnosti dokážou blogovat o čemkoli tak, že početné komunity jejich čtenářů nadšeně sdílejí každý jejich článek na své facebookové a twitterové profily. Těm ostatním, pro které blog představuje „jen“ koníček či prostor pro sdílení vlastní tvorby bez ambicí nějak více vyniknout, zůstanou dveře pomyslné internetové síně slávy navždy zavřeny.
Ambicí dobíhající soutěže „Blog roku“ mimo jiné bylo ukázat našim blogerům výhody toho, když svůj blog zařadíte do jedné tematické kategorie, a budete ho vést tímto směrem. Pokud se dá váš blog někam zařadit, pak ho můžeme lépe zviditelnit, a přivést vám nové čtenáře, kteří se zajímají o téma vašeho blogu. A to bude výhledově ještě nabývat na aktuálnosti, až představíme změny, kterými chceme zlepšit navigaci čtenářů k tomu, co je zajímá.
Ale zpět k fashion blogům. Kromě jejich jasné vyprofilovanosti jim do karet hraje i to, že se o nich aktuálně nejvíc mluví. Objevují se v internetových anketách, píše se o nich všude možně, s jejich autorkami se dělají rozhovory, a co je možná nejzajímavější – fashion blogerkám se čím dál víc věnují i printová média. Mimo jiné třeba poslední číslo Čilichili, které se věnuje módě.
Na Blog.cz můžeme podobných blogů také několik najít. Při širším pohledu po českém internetu se však zdá, že hlavní doménou fashion blogů zůstává Blogger.com. Například na nedávno vzniklé stránce Fashionblogy.cz, která má ambice tento typ blogů sdružovat, je většina fashion blogů právě na této doméně (z Blog.cz tam najdeme jediný blog sannette.blog.cz, který se mj. probojoval i do soutěže Blog.cz). Zde se nabízí otázka na naše čtenáře: souhlasíte s tím, že až na vzácné výjimky se fashion blogy Blog.cz vyhýbají, a většinu jich najdeme na Blogger.com? Pokud souhlasíte, podotázkou by bylo doplnění, proč si myslíte, že tomu tak je.
A konečně, jsme zvědaví i na to, jestli jste také trendu fashion blogů podlehli, a máte nějaký svůj oblíbený, lhostejno na jaké doméně. Podělte se s námi v komentářích o odkazy na své nejoblíbenější fashion blogy – pokud budou na Blog.cz, budeme jen raději, ale není to podmínkou 🙂
Děkujeme za všechny názory k tématu a vaše odkazy na nejlepší české i zahraniční fashion blogy.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: