Nová literární dílna pod vedením naší blogerky

Pokud se zajímáte o literaturu, jste z Brna a je vám 12 až 16 let, pak zde pro vás máme jeden tip.
Upozornění na tento projekt nám zaslala Tereza Matoušková z blogu temnarka.blog.cz, který mimochodem aktuálně soutěží o vaši přízeň v kategorii Literatura v soutěži Blog roku.

Knihovna Jiřího Mahena v Brně připravila pro mladé psavce nový cyklus literárních dílen. Je určen pro zájemce ve věku 12-16 let a provede začínajícího autora od úplného počátku (proč psát, jak vůbec začít) přes problémy pokročilejší (jak psát přímou řeč, jak správně charakterizovat postavy) až k těm nejsložitějším (jak publikovat, jak dostat ze slohovky jedničku, jak vydělat psaním miliony).
Kurzem, který bude probíhat jednou za čtrnáct dní ve čtvrtek od 15:00 do 18:00 hodin, provedou Tereza Temnářka Matoušková a Jana Elinor Poláčková.
Pokud máte zájem se zúčastnit, je potřeba pouze:
1) Mít platný čtenářský průkaz
2) Vyplnit následující přihlášku a odeslat ji na email: terezamatouskova@post.cz
Jméno a příjmení:
Věk:
E-mail:
Oblíbený autor a proč zrovna on (cca 1000 znaků):
Ukázka z díla (cca 2000 znaků):

První setkání proběhne 11. října 2012 od 15:00 hodin v dětské klubovně (2. patro).

Přihlásit se lze i průběžně.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: