Jak na odsazení obrázku od textu

Nepravidelná rubrika Tipy přináší nový článek určený převážně začínajícím uživatelům.
Tentokrát jde o návod na to, jak docílit odsazení obrázku od textu, aby na sebe obojí nebylo v článku nevzhledně „nalepeno“.

Vkládání obrázků do článků prošlo naposledy změnou v červenci 2011 (připomeňte si článek Nové galerie na blogu). Původní funkcionalita byla tehdy rozšířena o nové možnosti práce s obrázky, mezi nimiž je mimo jiné volba pro horizontální a vertikální odsazení obrázku.
Těch cizích slov se nemusíte nijak lekat. Obě hodnoty říkají pouze to, o kolik pixelů chcete mít obrázek odsazený od textu v článku na obě strany, teda vodorovně a svisle.
Ukážeme si to na dvou příkladech. V prvním vložíme do článku obrázek, aniž bychom nastavili nějaké odsazení, v druhém případě obrázek odsadíme na obou stranách o 15 pixelů. Snadno tak můžete porovnat, ve kterém případě bude obrázek v textu vypadat lépe.
1) Obrázek v textu bez nastaveného odsazení:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus sit amet est non risus vestibulum volutpat.

Duis condimentum tincidunt leo, id aliquet sapien porttitor non. In semper felis ut elit vestibulum vitae volutpat dolor interdum. Curabitur vitae diam tempus urna facilisis gravida.
2) Obrázek v textu s nastaveným odsazením 15 pixelů oběma směry:
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Phasellus sit amet est non risus vestibulum volutpat.

Duis condimentum tincidunt leo, id aliquet sapien porttitor non. In semper felis ut elit vestibulum vitae volutpat dolor interdum. Curabitur vitae diam tempus urna facilisis gravida.
Celého „kouzla“ dosáhnete tak, že v okně pro vložení nového obrázku do článku vyplníte nějakou hodnotu do následujících kolonek. 15 pixelů je tak akorát.
Voilà, takhle jednoduché to je.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: