Nahlašujeme závadný obsah – jak na to

Jak někteří z vás možná vědí, na Blog.cz je formulář určený k nahlašování závadného obsahu.
Čau od času neuškodí jeho přítomnost připomenout a při té příležitosti zopakovat, k čemu je určený, a jaké stížnosti naopak nemá smysl podávat.

Zjednodušeně platí, že obsah uživatelských blogů ošetřují všeobecné podmínky. V nich se dočtete, jaký typ obsahu je na Blog.cz zakázáno zveřejňovat a jaké povinnosti musí uživatelé Blog.cz dodržovat.
Vzhledem k známé skutečnosti, že internetoví uživatelé jakékoli podmínky používání nečtou, postačí zapamatovat si některá základní pravidla. Mezi ně patří především zákaz zveřejňovat na blogu obsah převzatý z jiné webové stránky, pokud k tomuto převzetí chybí souhlas původního autora.
Dále na blog nepatří obsah snižující lidskou důstojnost či porušující jakákoli práva na ochranu osobnosti (např. tzv. antiblogy). Zakázán je rovněž obsah ohrožující duševní a mravní vývoj dětí a mladistvých, nebo obsah zahrnující erotické, pornografické, rasistické, nacistické či jiné protiprávní prvky. A v neposlední řadě je zakázán rovněž obsah podněcující k násilí, rasové či jiné nesnášenlivosti, nebo jinak porušující obecně závazné právní předpisy.
Nad to je na Blog.cz zakázáno umisťovat obsah, který obsahuje jakoukoli reklamu, nabídku prodeje výrobků či služeb, nebo který vybízí k příspěvkům, či darům.
Došlé stížnosti jsou většinou vyřízeny do 24 hodin a každý blog je posouzen individuálně. Ve složitějších případech se s obsahem blogu seznamuje naše právní oddělení, které doporučí další postup.
Obecně platí, že pokud nemáme informace o skutečnostech, které by prokazovaly, že informace v nahlášeném blogu mají protiprávní povahu, resp., že došlo k porušení všeobecných podmínek upravujících používání služby Blog.cz, do textu blogu nikterak nezasahujeme. Obsah na blozích odstraňujeme v případech, kdy nám tak ukládá zákon č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Pokud nám tedy protiprávnost obsahu na nahlášeném blogu není, ve smyslu uvedeného zákona, nikterak prokázána, stížnost zamítneme.
K jakému typu stížností není formulář na stránce blog.cz/report určen?
Obecně platí, že nezasahujeme do konfliktů mezi uživateli. Nemá proto smysl nahlašovat nejrůznější případy nadávek v komentářích, konflikty mezi spoluautory jednoho blogu či třeba články, ve kterých někdo někoho slušným způsobem kritizuje.
Čtěte k tématu:

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: