Zajímavosti z dosavadního průběhu soutěže Blog roku

Zajímá vás, jak vypadá dosavadní průběh největší soutěže v historii Blog.cz? Co dělají soutěžící pro své zviditelnění? Kde všude se o soutěži mluvilo a psalo? Jak vypadá návštěvnost soutěžního blogu? Ve kterých kategoriích hlasovalo nejvíce lidí? A která měla největší čtenost?
Toto a řadu dalších zajímavostí se dozvíte v tomto článku.

Soutěž „Blog roku 2012“ se brzy přehoupne do své druhé poloviny. 1. června proběhlo slavnostní vyhlášení, a po celý červen mohl kdokoli e-mailem nebo v komentáři na blogu nominovat libovolný blog na Blog.cz. Celkem uživatelé nominovali 1432 blogů, mezi kterými hledáme vítěze v 15 kategoriích. Tyto kategorie jsou ty samé, do nichž mohou všichni uživatelé Blog.cz zařadit svůj blog.
Nejvíc blogů bylo nominováno do kategorií Deníček (299), Fanblog (268) a Hobby (202), naopak nejméně do kategorií Rodina (8), Vaření a víno (16) a Politika a společnost (21).
Za námi je nominační fáze a 7 týdnů, během nichž jsme odtajnili první polovinu kategorií a adresy blogů, které naše komise vybrala do finále. Anketa u každé kategorie běží až do konce soutěže, který nastane v neděli 21.10.2012 ve 12:00. V tu chvíli zastavíme všechny ankety a druhý den v pondělí se na soutěžním blogu dozvíte jména 15 vítězů všech kategorií. Adresu vítězného blogu roku zveřejníme v pátek 26.10.2012 na blogu soutěže.
V průběhu června nám dorazily všechny ceny, které máme bezpečně schované pro vítěze. Všechny jsme je vyfotili a předvedli vám je na naší stránce na Facebooku: počítačová myš, XBox a hry od Microsoftu, knížky od nakladatelství Fragment ze série „Hunger Games“ a knížky z nakladatelství Kniha Zlín, jejichž autorem je norský spisovatel a hudebník Jo Nesbø.
Podle ankety na Facebooku byla největší motivací pro účastníky soutěže touha zviditelnit svůj blog nebo to „prostě jen tak“ zkusit. Na zviditelnění soutěže jsme zatím hodně pracovali. Pro všechny blogy umístěné ve finále je možná nejzásadnější, že náhled jejich blogů zobrazujeme po dobu jednoho týdne na úvodní stránce Blog.cz, spolu s dalšími blogy ve stejné kategorii.
O soutěži se mluvilo i v televizi. 13.června (v době nominační fáze) vystoupil ředitel sekce nových médií TV Nova Pavel Krbec v pořadu Snídaně s Novou, kde informoval o naší soutěži „Blog roku 2012“ televizní diváky.
Některé z dosavadních kategorií byly podpořeny i na našich obsahových magazínech:
Krasna.cz:
Fanda.tv:
Doma.cz:
Tn.cz:
I nadále budeme podporovat vybrané kategorie na našich obsahových magazínech, vždy s přihlédnutím k cílové skupině, tak aby korespondovala s aktuálně vyhlášenou kategorií. Soutěž byla rovněž podpořena upozorněním v administraci viditelným všem přihlášeným uživatelům a o průběhu soutěže rovněž průběžně informujeme i na naší stránce na Facebooku.
Za velký úspěch považujeme samotný rozjezd soutěžního blogu na adrese blogroku.blog.cz. Z nuly se až do dnešních dní dostal na celkových 33 559 návštěvníků a zatím největší rekord v návštěvnosti zaznamenala kategorie Krása a móda – tento článek přivedl 13.8. na blog soutěže 1 220 návštěvníků. Návštěvnost soutěžního blogu má jinak víceméně cyklický charakter, s pravidelnou špičkou v pondělí při vyhlášení nové kategorie a následným poklesem v dalších dnech.
Nejvíce hlasů zatím zaznamenala anketa v kategorii „Fanblog“ (3006 hlasů), nejméně lidí naopak hlasovalo v anketě v kategorii „Politika a společnost“ (903 hlasů).
Všem blogerům, kteří se dostanou do finále, vždy posíláme informační e-mail. V něm mimo jiné upozorňujeme na to, že soutěž umožňuje, aby se aktivně zapojili do podpory svého blogu při shánění hlasů. Většina soutěžících tak minimálně vyzvala své pravidelné návštěvníky v novém článku, aby pro ně hlasovali:
Soutěžící rovněž využívají ke své propagaci stránky na Facebooku nebo si dávají na blog různá výrazná upozornění, aby mobilizovali čtenáře. S jedním z takových úspěšných pokusů přišla například blogerka Citová Prostitutka, která nedávno změnila design svého blogu (soutěží v kategorii Deníček) a do menu si dala tento grafický prvek:
O tom, že to skutečně zabírá, svědčí četné návštěvy z tohoto blogu, které zaznamenaly naše statistiky – i taková drobnost má vliv na výsledek ankety.
Dalším způsobem je zanechávat žádost o hlas na stránkách, které tematicky souvisejí s kategorií, v níž bloger soutěží. I zde statistiky návštěvnosti potvrzují, že na blog soutěže přichází nemalá část návštěvníků z takovýchto stránek.
O dalším průběhu soutěže vás budeme pravidelně informovat zde a na našem Facebooku. Před námi je druhá polovina a dalších 8 kategorií, ve kterých představíme zbylých 40 blogů, které jsme vybrali do finále.
Buďte u toho.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: