3000 přihlášek do Autorského klubu

Blíží se chvíle, kdy někdo z vás podá přihlášku do Autorského klubu, která ponese číslo 3000.

Zdá se to neuvěřitelné, když se ohlédneme zpět do časů, kdy Autorský klub vzniknul. Připomeňte si tehdejší článek Šance pro TOP blogery: Rozjíždíme klub, od jehož zveřejnění brzy uplynou 3 roky.
Autorský klub vznikl na podporu kvalitních blogů a originálních osobností z řad blogerů, kterým nabídl zviditelnění a pocit prestiže, že jsou pro nás něčím víc. Během 3 let se podoba klubu různě vyvíjela, ale původní idea – sdružovat pohromadě elitu z Blog.cz – trvá, pouze doznala změn ve své realizaci.
Zajímavé se jeví to, že pro určitou část blogerů je autorský klub ztělesněn v blogu klub.blog.cz. Ten je ale pouze zastřešením celého projektu, na kterém lze najít články o smyslu klubu, seznam členů, a rubriky, které si vedou sami členové a kam přispívají opět členové. Autorský klub, to je však v první řadě především oněch 258 blogerů, které najdete na stránce http://klub.blog.cz/0907/seznam-clenu, a jejich články, které promujeme v boxíku „Autorský klub“ na homepage Blog.cz a v žebříčku http://blog.cz/klub/.
Vzhledem k tomu, že přijímání nových blogů mám na starosti výhradně já, neuškodí zopakovat, jak jsou vybíráni noví členové a jak to celé probíhá. Jednou za čas se seznámím s novými přihláškami a prohlížím si blogy, které usilují o to dostat se do AK. Často rozhoduje již první dojem, který rozhoduje o tom, zda se chci s blogem seznámit důkladněji. Hledám především originální osobnosti, které mě něčím zaujmou a jejichž blog je v něčem nový a neokoukaný.
Upřednostňuji spíše starší blogery (v AK ale máme i 14 leté členy), kteří se zapojují do dění v komunitě, kteří zveřejňují výhradně vlastní obsah, a kteří snesou srovnání s úrovní blogů, které již členy AK jsou. Zvýhodněny jsou blogy, jejichž autorky píší pro Krásná.cz – jejich přihlášky jsou téměř vždy vyhodnoceny kladně. Automaticky jsou naopak zamítány přihlášky zrušených, neaktivních nebo přestěhovaných blogů.
Úroveň blogů, které se do AK hlásí, je velmi rozmanitá. Obecně vychází poměr přijatých na odmítnuté v podobě 1:10, tzn. na jednoho přijatého připadá 10 odmítnutých. Aktuálně jsou vyřízeny přihlášky do čísla 2300, tzn. v momentě, kdy padne hranice 3000 přijatých přihlášek, bude na přijetí čekat 700 zájemců. Bude-li jako dosud platit, že je přijatý přibližně každý desátý zájemce, pak autor 3000.přihlášky přijde na řadu někdy za rok a pár týdnů, což není tak moc, a alespoň se ověří, kdo to s blogem myslí vážně a vytrvá v psaní.
Je pochopitelné, že přijímání je subjektivní záležitost, a každému se líbí jiné blogy. Já se k této subjektivitě hrdě hlásím, a na rovinu říkám, že mě těší budovat klub z blogů, které do něj sám přijmu, a mohu tak ovlivňovat jeho podobu. Můj vkus se pochopitelně může rozcházet s názorem ostatních blogerů, proto je pod každým článkem o nováčkovi vždy anketa, ve které čtenáři hodnotí přijatý blog.
Když jsem se teď díval na dosavadní přijaté nováčky, těší mě, že u většiny z nich převažuje kladné hodnocení. Je to pro mě potvrzením toho, že do Autorského klubu přijímám výrazné osobnosti, které tvoří kvalitní blogy.
Uveďme si pro zajímavost, jaký blog byl zatím hodnocen nejlépe, a jaký nejhůře. Tím prvním byl blog pieklo.blog.cz, kterého 85,2% čtenářů ohodnotilo známkou 1, tedy nejlepším hodnocením. Žádný jiný blog nesklidil tak vysoké hodnocení, takže vzkazuji jeho autorce: dobrá práce! Jsem rád, že tě máme mezi svými řadami.
Smutné prvenství v druhé kategorii „nejhůře hodnocený nováček“ drží Martin Dušek se svým týmem z blogu hudebni.blog.cz, kterému 71,3% čtenářů dalo známku nejnižší, 5.
Blog byl mimochodem později na žádost autora z Autorského klubu vyloučen. Přijímání nováčků je zaběhlý rituál, který něco dává všem stranám – nováček se zviditelní, ostatní jsou upozorněni na nový zajímavý blog, a blog AK má pátek co pátek nový obsah. Už pro to, aby s vámi vyšel článek v rubrice „Vítáme nováčky“, má smysl se do AK hlásit.
Celkově platí, že jsem se současnou podobou Autorského klubu spokojen, a pevně věřím, že neutuchající zájem nových a nových blogerů o členství je nejlepším dokladem toho, že Autorský klub má smysl a tvoří výraznou přidanou hodnotu Blog.cz, kterou nemá žádná jiná blogovací služba.
A mimochodem: seznamovat se s přihláškami a objevovat takto nové báječné blogy, které jste dosud neznali, je jedna z nejpříjemnějších činností, kterou tahle práce obnáší. Těším se na všechny ty zájemce, jejichž přihlášky mě teprve čekají.
Kdo asi bude ten s číslem 3000?
(Poznámka na závěr: samozřejmě vím, že počet přihlášek do AK neodpovídá číslům komentářů, protože jednak ne každý komentář je platnou přihláškou, a jednak zde byl ještě jeden článek s jinými přihláškami, ale nebuďme malicherní 🙂 3000 komentářů si zaslouží respekt v každém případě).

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: