Blog roku – aktuální info

Seznamte se nejnovějším vývojem první části soutěže „Blog roku“. Článek obsahuje důležité informace pro všechny nominované i nominující.

Jaké kategorie jsou nejvytíženější?
V době psaní tohoto článku je u soutěžního článku již přidáno více než 1200 komentářů. To ovšem neznamená, že bychom měli přesně 1200 nominovaných blogů. V některých komentářích je totiž nominováno více blogů a v jiných jsou naopak nominovány blogy, které již nominoval někdo dříve.
Blogerské nominace průběžně sledujeme, seznamujeme se s nominovanými blogy a vytváříme seznam všech 15 kategorií a nominovaných blogů pro každou z nich. Rozložení pro jednotlivé kategorie je u prvních 600 komentářů zatím takovéto.
V prvních 600 komentářích bylo nominováno celkem 421 blogů. Nejvíce jich je v kategorii „Fanblog“ (89 blogů) a nejméně v kategorii „Rodina“ (pouhý 1 blog). Je zajímavé tato čísla porovnat s celkovým zařazením blogů na Blog.cz do jednotlivých kategorií.
Průběžně totiž sledujeme, do kterých kategorií se zařadilo nejvíce blogerů, a do kterých naopak nejméně. Na celém Blog.cz se zatím nejvíce blogerů zařadilo do kategofie „Internet a hry“ a naopak nejméně do kategorie „Vaření a víno“.
Pro zajímavost ještě uveďme, že nominovat je možné i prostřednictvím e-mailu, a do dnešního dne nám zatím přišlo 56 e-mailů. Tyto nominace budou vyřízeny až nakonec.
Kde se nejvíc chybuje?
Ačkoli jsme na to původně zvlášť neupozorňovali, každý může nominovat do každé kategorie pouze jeden blog. Nejčastěji se tak chybuje v tom, že blogeři přihlásili do jedné kategorie více blogů současně. V takovém případě platí pouze nominace prvního uvedeného blogu, a další nominace jsou neplatné.
Druhým nejčastějším problémem jsou opakované nominace. Každý blog může být nominován výhradně jednou a jen v jedné kategorii, tzn. pokud blog už někdo nominoval, je zbytečné ho nominovat vícekrát (ať už do stejné, nebo jiné kategorie). Pokud jste tedy zatím žádný blog nenominovali, pak vřele doporučujeme otevřít si nejprve všechny komentáře u soutěžního článku a (prostřednictvím klávesové zkratky CTRL + F) najít na stránce, zda už někdo nenominoval blog, který se chystáte nominovat vy. Pokud ano, pak nám velmi ušetříte práci, pokud budete nominovat blog jiný.
Co je velmi důležité – pokud nominujete blog a neuvedete kategorii, do které ho chcete zařadit, vaše nominace je neplatná.
Pokud nominujete blog do více kategorií, zařadíme ho do kategorie, kterou jste uvedli jako první.
A pokud mimochodem nominujete nějaký blog do jedné kategorie, a sám autor tohoto blogu svůj blog nominuje také, ale do kategorie jiné, pak upřednostníme volbu majitele blogu. O konečném rozhodnutí o zařazení nominovaného blogu do jedné z kategorií si podle soutěžních podmínek vyhrazujeme právo případně rozhodnout ad hoc.
Co všechno rozhoduje o postupu blogů do finálového hlasování?
Spoustu z vás zajímá, co všechno budeme posuzovat na nominovaných blozích a co rozhoduje o zařazení blogu do ankety, ve které budete vybírat pro každou kategorii vítěze z 5 blogů. Jsou to následující kritéria:
  • První dojem
  • Vzhled blogu
  • Pravidelnost aktualizace
  • Návštěvnost
  • Původní (autorský) obsah
  • Originalita tématu blogu
  • Kvalita článků
  • Přínos pro komunitu Blog.cz
  • Porovnání s ostatními nominovanými blogy ve stejné kategorii
Až na konci června doběhne úvodní přednominační část soutěže, pak 2.7. spustíme týdenní představování nominací a hlasování. Po dobu následujících 15 týdnů budete hledat vítěze v anketách, ve kterých vám týden co týden představíme 5 pečlivě vybraných blogů ze všech, které byly v dané kategorii nominovány.
Celkem tedy budete rozhodovat o osudu 75 blogů, z nichž 45 nejlepších od nás dostane ceny – Vítěz každé z 15 kategorií vyhraje myš od Microsoftu. Cena pro druhé místo v kategoriích bude knížka od nakladatelství Fragment nebo Kniha Zlín. Cena pro třetí místo v kategoriích bude knížka „Pohádky pro kulíšky“. Hlavní cena pro absolutního vítěze soutěže bude herní konzole Xbox Kinect + dvě hry.
Věříme, že jsme tímto článkem roztpýlili poslední zbytky nejasností, a přejeme všem hodně štěstí.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: