Změna uživatelského jména – váš názor?

Tímto článkem startuje „miniseriál“ tří článků, ve kterých bychom rádi zjistili váš názor k funkcím, o které si často uživatelé píšou.

U nedávného článku Ptejte se na co chcete mohl kdokoli z uživatelů navrhnout nové funkce a vylepšení, která na Blog.cz postrádá. Ze všech návrhů vznikl seznam nejžádanějších změn a funkcí, který byl představen v dalším článku Nejlepší nápady na změnu Blog.cz. Následně jsme s kolegy dlouho diskutovali o všech návrzích a řešili jsme dvě otázky: potenciální přínos pro uživatele, který by každá funkce přinesla, a technickou náročnost implementace vybrané funkce.
Cílem je naše snaha realizovat ty změny, který budou znamenat co největší přínos pro co největší množství uživatelů, a současně nebudou příliš náročné na implementaci, protože čas vývojářů není nafukovací a všechno dost dobře bohužel realizovat nejde.
Z této diskuse vyplynulo, že u tří funkcí nedokážeme posoudit, zda by reálně znamenaly přínos pro většinu uživatelů, nebo zda je u nich naopak přínos minimální, či zanedbatelný. Rádi bychom vás do této diskuse zatáhli, protože to vy máte blogy a jste to opět vy, kdo vznesl požadavky na ony funkce. Byli bychom proto rádi, kdybyste nám mohli vysvětlit, v čem spočívá přínos tří navrhovaných funkcí, zda byste je ocenili vy osobně, a zda jste pro jejich realizaci.
Tyto funkce jsou celkem tři a tou první, na kterou se ptáme v tomto článku, je navrhovaná možnost změnit si uživatelské jméno.
Oč jde: registrací uživatelského jména (např. „franta“) na Blog.cz si nový uživatel založí blog, jehož adresa se skládá v první části z registrovaného uživatelského jméno, tzn. např. franta.blog.cz. Náš uživatel „franta“ si blog píše několik let, poté ho dosavadní adresa blogu omrzí a rád by měl blog nový, na adrese pepa.blog.cz. Změna uživatelského jména (a tedy i URL blogu) možná není, co tedy náš Franta může v takové situaci udělat?
První možnost plyne z Frantova rozhodnutí zcela zrušit svou dosavadní identitu. Blog franta.blog.cz zruší, založí si nový blog pepa.blog.cz, a o původním blogu se nikde nezmiňuje. Vše nasvědčuje tomu, že Franta za sebou v této situaci chce spálit mosty a ke své původní identitě se nehlásí. Možnost změnit uživatelské jméno z „franta“ na „pepa“ tedy nepotřebuje.
Druhá možnost nastane, pokud už Franta nechce být Franta, ale Pepa, přičemž ke své staré identitě se stále hlásí. Na starém blogu franta.blog.cz tedy zveřejní poslední článek, kde se rozloučí se čtenáři, a zveřejní odkaz na svůj nový blog pepa.blog.cz. Na novém blogu vystupuje pod novou přezdívkou a začíná s čistým štítem, s tím ale, že si z původního blogu přenesl svou čtenářskou základnu. Ani zde příliš nerozumíme tomu, jaký přínos by pro Frantu mělo, kdyby si mohl změnit adresu blogu z franta.blog.cz na pepa.blog.cz.
Dvě popsané situace jsou všeobecně známé z každodenní praxe. Pokud bloger přestane psát svůj blog, pak ho buď zruší, protože mu ho našli například spolužáci nebo příbuzní, a blogerovi to vadí a nechce, aby byl nadále spojován se svou minulou identitou (přezdívkou). Nebo si založí nový blog a na svou minulou identitu (přezdívku) plynule naváže.
Jaký přínos by podle vás měla možnost změnit si uživatelské jméno, a tím pádem adresu blogu? Ocenili byste to vy osobně? Kolik blogerů by podle vás této funkce využilo? A chtěli byste, abychom ji realizovali?
Máte slovo, je to na vás. Děkujeme za vaše názory.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: