Odpovědi na otázky I.

První část odpovědí na dotazy čtenářů pod článkem Ptejte se na co chcete.

Otázek se sešlo velké množství, proto si odpovědi vyžádaly rozdělení do více částí. V tomto článku se můžete seznámit s první částí odpovědí.
Existuje takový plánovaný vývoj Blog.cz, ktorý by časom viedol k nadštandardným plateným službám, o ktorých bola reč v minulosti?
Ohledně Blog.cz. platí, že vždy byl, je a bude zdarma. A ačkoli rovněž platí okřídlené „nikdy neříkej nikdy„, v tuto chvíli zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se výhledově uvažovalo o jakémkoli placeném „nadstandardu“.
Jakou paměť má blog.cz?
Každý blog má kapacitu 5 GB na obrázky. U textů žádný limit není, tzn. teoreticky váš blog může obsahovat libovolné množství článků.
Jaký je druhý nejstarší a stále aktivní blog? Respektive, jaký je nejstarší a dosud aktivní blog běžného uživatele blog.cz?:)
Úplně nejstarší blog na Blog.cz je Srdce Blogu – blog.blog.cz (vytvořen 19.5.2005 v 18:05). Další nejstarší uživatelské blogy najdete v tomto článku, který se tomuto tématu kdysi věnoval: Zaujalo nás – Nejstarší blogy na blog.cz.
Kolik vás teď v blog.cz pracuje 🙂 a nemohli by jste trochu více odhalit záložku administrace?
1.ledna 2012 došlo k fúzi společností Jyxo a BLOG internet s CET 21, tzn. aktuálně o Blog.cz platí, že je jedním z projektů internetového portfolia TV Nova, na jehož provozu a vývoji se podílí tým lidí z internetového oddělení TV Nova, včetně autora tohoto článku, kteří jsou zapojeni i do dalších projektů (Nova.cz, Krasna.cz, atd.). Častým nedorozuměním je představa, že Blog.cz je jakási společnost s vlastní redakcí – pozor, Blog.cz není žádný novinářský server, ale komunitní portál umožňující bezplatné založení vlastní stránky. Žádnou redakci ani „sídlo“ tedy nemá – sídlí s celým internetovým oddělením TV Nova v budově televize na pražském Barrandově.
Administrativnímu rozhraní pro redaktora se superuživatelskými právy se v minulosti věnoval tento článek: Tajná administrátorská nastavení blogu
Chystáte nějaké ty větší změny?
Tomuto tématu se věnoval předchozí článek Nejlepší nápady na změnu Blog.cz a budeme se mu věnovat speciálně v dalších článcích, nepovažuji proto za dobré toto míchat s dalšími otázkami kolem Blog.cz.
Čo budete robiť so Blogmy ktoré spamujú ??
Tématu spamu jsme se rozsáhle věnovali v tomto článku, který je stále aktuální: Spam na Blog.cz
Rád bych se zeptal, kam se poděl celý tým blog.cz? Třeba pan Mezihorák nebo Krutomluv?
Další stopy Pavla, bývalého marketingového manažera Blog.cz, můžete sledovat například na jeho profilu na Linkedin. Krutomluv je stále věrný svému blogu a dotazům ohledně jeho aktuálního působení věnoval tento článek: Co zrovna dělám
Ukazovali jste tu koncem roku 2011 možný nový vzhled titulní stránky blogu. Bude to tak opravdu vypadat, nebo to byl jen návrh?
Obrázek představený v článku Úvodní stránka Blog.cz byl pouze pracovní návrh, tzn. nejednalo se o žádnou závaznou budoucí podobu úvodní stránky Blog.cz. O podobě úvodní stránky Blog.cz v současnosti vedeme s kolegy diskuse.
Proč se na blozích objevily „mluvící reklamy“? Myslíte tohle opravdu vážně, nebo je to zkouška, co blogeři a návštěvníci vydrží?!
Za veškeré reklamy na Blog.cz je zodpovědné reklamní oddělení CET 21, tzn. prodej reklamy funguje odděleně od vývoje a podpory uživatelů. Redaktor tak nemá na podobu reklamy žádný vliv. V této souvislosti je vždy dobré upozornit, že díky reklamě je možné hradit náročný provoz Blog.cz, který je díky tomu zdarma. Pokud se na Blog.cz objevil reklamní formát se zvukovým doprovodem, jednalo se pravděpodobně o jednorázovou kampaň, kterou si v této podobě zaplatil inzerent. Drtivá většina klasické display reklamy by měla i nadále zůstat výhradně bez zvukového doprovodu.
Chcela by som sa vás opítať či je tento blog úplne zadarmo, či ho musím splácať atď.
Jak již bylo uvedeno výše, veškerý provoz Blog.cz je zdarma. Mimochodem nedávno na tomto blogu vyšla anketa věnující se pohledu z druhé strany – šlo o finanční příspěvky blogerům. Čtěte: Blogování za peníze – ano, či ne?
Hodláte někdy změnit design blogu “Srdce blog.cz“?
V současné době se o tom neuvažuje. Pokud by vznikla potřeba změnit design, dovedu si představit, že bychom oslovili stejně jako v minulosti naše uživatele, aby nový design Srdce Blogu vytvořil někdo z nich.
PROOOOČ JSOU ČLÁNKY OMEZENÉ JEN NA 40 TISÍC ZNAKŮ???
Nějaký limit na počet znaků v jednom článku být musí. Dlouhá léta byl limit dvojnásobně nižší – 20 tisíc znaků. Současný limit – 40 tisíc znaků (tj. více než 22 normostran) – je počítán v html, tzn. k problému s překročením limitu 40 tisíc znaků dochází nejčastěji v případech, kdy uživatel napíše článek ve Wordu a zkopíruje ho do editoru na blogu, čímž se přenese i „neviditelné“ formátování, které text článku neúměrně natáhne. Řešením je psát články přímo v editoru na blogu, pak na problém s překročením limitu znaků nemůžete v podstatě narazit.
Ještě k jednomu rozšířenému nedorozumění – limit je 40 tisíc znaků, nikoli 4 tisíce. A počítá se v html, tzn. že se do něj započítávají i všechny html značky, které normálně v editoru nevidíte.
Mňa by zaujímalo, čo a kedy sa bude robiť s neaktívnymi blogmi. Bolo by na čase s tým niečo urobiť…
Tomuto tématu jsme se na tomto blogu opakovaně v minulosti věnovali. Čtěte články:
Dá se nějak zjistit, kolikátý v pořadí byl blog založený? Moc by mě zajímalo, jaká by to byla sláva, kdyby se mi povedl chytit blog miliontý v pořadí. Už dlouho na to počítadlo házím okem a pomalu se nám to blíží. Skoro to volá po soutěži, ne? :D
Ano, zjistit se to teoreticky dá, uživatel se ale k těmto údajům nikde nedostane. Onen „magický“ počet 1 milion blogů byl ale překročen už dávno – počet blogů na úvodní stránce udává pouze celkový počet potvrzených a schválených blogů, tzn. nejsou do něj započítány blogy, které jsou například zablokované, nepotvrzené, smazané, apod. S tou soutěží to tedy nevidím moc nadějně 🙂
Jaká to je práce vést a udržovat blog.cz a co všechno to obnáší? Jak je vlastně blog.cz doopravdy starý?
První otázka je příliš složitá, aby se na ni dalo jednoduše odpovědět několika větami. Proto jen velmi stručně a nesmírně zjednodušeně. Chod Blog.cz lze rozdělit do 4 částí: provoz serveru (to má na starosti administrátor serveru), technický vývoj (ten zajišťují web developeři = weboví vývojáři či programátáři, chcete-li), uživatelská podpora (support – hlášení chyb od uživatelů, apod.) a marketingová a další podpora (produktoví a projektoví manažeři, organizace soutěží, prodej reklamního prostoru, specifikace vývoje, atd.). Na chodu Blog.cz se tedy podílí celá řada různých pozic, které spolu různě spolupracují a které zůstávají očím uživatelů skryty.
Blog.cz byl spuštěn v srpnu 2005, tzn. v letošním roce oslaví 7 let existence.
Odpovědi na vaše další otázky se budete moci dočíst v některém z příštích článků.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: