Blogeři na Facebooku

Jaké jsou nejúspěšnější stránky blogerů na Facebooku a k čemu blogeři Facebook vlastně používají?

Seznamte se s 20 náhodně vybranými fanouškovskými stránkami na Facebooku, za kterými stojí blogeři z Blog.cz. Řazeny jsou sestupně podle počtu fanoušků a všechny poskytují dohromady pestrý přehled o tom, jakým způsobem využívají blogeři z Blog.cz Facebook ke své propagaci.
Co stojí za povšimnutí?
  • Nejúspěšnější stránku dle počtu fanoušků (zřejmě) má aktuálně Michaela Vančurová z blogu ladyvanilka.blog.cz s 1 519 fanoušky.
  • Pod článkem najdete podobnou anketu, ve které jste mohli hlasovat v červnu 2011. Jak asi dopadne srovnání výsledků aktuální ankety s tou loňkou, kterou vidíte níže? Vzrostl zájem blogerů o Facebook?
  • Podobně jako u uživatelských profilů platí i pro stránky, že zdaleka ne všichni již přešli na jejich novou podobu zvanou Timeline.
  • Nejčastějším využitím stránky na Facebooku je sdílení odkazů na nové články a komunikace s fanoušky (statusy o chystaných článcích, informace ze „zákulisí“ blogu, apod.).
  • Časté je zrcadlení obsahu – bloger umisťuje na stránku na Facebooku stejné fotografie či obrázky, které zveřejní v novém článku i na svém blogu.
  • FB stránky věnované blogu o nějaké celebritě své fanoušky zásobují nejen odkazy na nové články z vlastního blogu, ale i z dalších internetových stránek (často zahraničních, jako jsou např. oficiální webové prezentace celebrit, jejich účty na Twitteru, apod.); u stránek věnovaných hudebním interpretům je rovněž oblíbené sdílení klipů z YouTube; pro tyto stránky je rovněž typické napodobování novinářského stylu lifestylových a bulvárních magazínů a snaha vypadat maximálně „profi“.
  • „Spisovatelé“ z blogu využívají Facebook k propagaci své literární tvorby, vydaných knih a sdílení odkazů na recenze svých textů a uskutečněné rozhovory.
  • U fotografů je typická prezentace vlastního portfolia a sdílení fotek, které se „na blog nevešly“.
Čtěte k tématu:

ladyvanilka.blog.cz

Music blog

slakinglizard

Lovelysims.blog.cz

LadyGaGa.blog.cz

Altaïrovo komixové doupě

Adriana Suchanová – Fotografie

Knižní nekonečno

Metteorwa Photography

VD-ONLINE.BLOG.CZ

Tereza Matoušková

ANETNELLY BLOG

Glee-daily.blog.cz

Blog Spisovatelů

Lúmenn

nel-ly.blog.cz

Mléčný bar U2

Projekt KRITIKA

Monica Otmili

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: