Ptejte se na co chcete

Na den přesně to budou téměř dva roky, kdy na tomto blogu vyšel poslední článek v rubrice O nás. Mohlo by tedy být zajímavé se vrátit k jednomu staršímu nápadu, který jsme si zde kdysi vyzkoušeli.

K fenoménu blogování neodmyslitelně patří různé trendy, které vždy po nějakou dobu frčí v místní komunitě blogerů. Jedním z takových zaprášených trendů byla před lety hra na otázky a odpovědi. Nebylo snad tehdy blogu, jehož autor by toho nezúčastnil: na blogu se zveřejnil článek, pod nímž se mohli čtenáři ptát autora blogu na cokoli. Bloger následně musel odpovědět na všechno.
I my jsme se pokusili tehdy na této vlně svézt. Nejen „pamětníci“ mohou zavzpomínat na staré časy u těchto dvou článků:
Po určité době se zdálo, že éra „Ptejte se mě na co chcete“ skončila stejně náhle, jako se kdysi objevila. Bystrým pozorovatelům ale neuniklo, že se ve skutečnosti pouze evolučně přeměnila v módu novou, v podobě tzv. videoodpovědí.
Tento fenomén nejvíce proslavila jedna blogerka z Blog.cz, kterou její videoodpověď na otázky čtenářů jejího blogu vynesla až do nominace na Křišťálovou lupu v kategorii „Osobnost roku“. Připomeňte si její slavné video, které z ní na pár týdnů udělalo „královnu českého internetu„:
A kupodivu tzv. videoodpovědi frčí dodnes a určitou proslulost si jimi získala naše další blogerka Míša Vančurová z blogu ladyvanilka.blog.cz. Na ukázku se můžete seznámit s jednou takovou videoodpovědí:
Poslední vývoj zatím vypadá tak, že nejvíc in je dnes zakládat si profil na módní službě Formspring (Google na dotaz „Formspring“ nachází na doméně Blog.cz závratné množství výsledků). Jak takový profil s otázkami a odpověďmi vypadá, můžete vidět třeba zde.
Pravděpodobně nelze dohledat, kdo jako první propadl kouzlu této služby, ale jedno je jisté: móda otázek trvá dál, byť její poslední podoba má poněkud zvláštní rys, protože blogeři si tak vlastně odvádí návštěvníky pryč ze svého blogu. Zdánlivě nelogický krok je snadné zdůvodnit tím, že mít svůj Formspring je teď prostě in, a tečka 🙂
Tím by mohla skončit trocha té omáčky kolem, a nyní už konečně k výzvě oznámené v titulku tohoto článku: možná byste se rádi zeptali na něco kolem Blog.cz, co se nehodí jinam. Ať už to může být například cokoli spjatého s vlastnostmi Blog.cz, funkční nabídkou, plánovaným vývojem, pohledem do zákulisí, apod., veškeré své otázky můžete směřovat do komentářů pod tento článek.
Sejde-li se alespoň několik otázek, odpovědi na ně si budete moci přečíst v novém článku na tomto blogu. Těším se na všechny vaše otázky.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: