Blogování za peníze – ano, či ne?

Jaký je váš názor na blogery, kteří od svých čtenářů vybírají finanční příspěvky?

Nedávno jste si zde mohli přečíst rozhovor s blogerkou, které její čtenáři posílají dobrovolné finanční příspěvky za to, že pro ně píše svůj blog. Není to jediný takový případ a objevily se názory, že lze podobných blogerů najít víc. Čistě pro zajímavost, jak se na to díváte?
Je psaní blogu vždy a za každých podmínek nezištnou kratochvílí či volnočasovou aktivitou, za kterou by měla být blogerovi jedinou odměnou kladná odezva od čtenářů v komentářích? Byli byste vy osobně ochotni pravidelně přispívat nějakou částkou na účet svého oblíbeného blogera? Pokud ano, kolik by to bylo? Nedochází v takových případech k tomu, že bloger přestane psát spontánně a jen tak „pro radost“, ale pro peníze? A je to skutečně tak odsouzeníhodné, jak by se mohlo zdát z pozice všech ostatních blogerů, které by v životě nenapadlo říct svým čtenářům o peníze?
Nebo jsme naopak svědky prvních nesmělých pokusů průkopníků nového trendu, kdy bude v blízké budoucnosti zcela běžné, že čtenáři budou svým oblíbeným blogerům finančně přilepšovat, aby jim kompenzovali čas strávený psaním blogu a udržovali jejich blog při životě? Jaké znáte další blogery, kteří od svých čtenářů vybírají finanční příspěvky? Pohoršuje vás to, je vám to jedno, nebo po tom dokonce sami začínáte jako blogeři uvažovat?
Hlasujte v anketě a diskutujte v komentářích, je to jistě zajímavé téma s celou řadou otázek, které se kolem něho objevují.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: