Anketa pro nezletilé: Odradí vás od návštěvy blogu upozornění, že je jeho obsah přístupný až od 18 let?

Březnová anketní otázka z pravidelné rubriky Ptáme se vás je tentokrát výjimečně zaměřena výhradně na naše uživatele, kterým dosud nebylo 18 let.

Oč jde: jedním z úskalí na internetu je neschopnost autora webové stránky zjistit, kdo reálně konzumuje obsah jeho webu. Vzhledem k tomu, že je veřejným tajemstvím snadnost, s jakou se lze na internetu dostat v podstatě k libovolnému obsahu, se může zdát, že právní praxe dlouhodobě pokulhává za technickým vývojem.
V praxi se řeší tento problém známým (a často vysmívaným) prostředkem, kdy stránky obsahující materiály přístupné od 18 let podmiňují návštěvu ručním odsouhlasením prohlášení, že je návštěvníkovi 18 let. Těžko soudit, zda je to úlitba nedokonalé legislativě, pokrytecké gesto provozovatelů (porno)stránek, či jediná dostupná „obrana“, kterou máme k dispozici (odhlédneme-li od nejrůznějších snah po cenzuře internetu, které s tímto tématem tak úplně nesouvisí).
Anketa pod tímto článkem se ptá jasně: pokud patříte mezi uživatele Blog.cz, kterým dosud nebylo 18 let, neměli byste mít na internetu přístup k erotickému a dalšímu citlivému obsahu. Pamatují na to i všeobecné podmínky Blog.cz, které ukládají uživatelům povinnost označit svůj blog jako přístupný až od 18 let, pokud na něm zveřejňují obsah, který takové upozornění vyžaduje:
Registrovaný uživatel se zavazuje nezpřístupnit jakýkoli Obsah zahrnující erotické prvky osobám, které nepotvrdí, že dosáhly věku 18 let, nebo nemají o takový Obsah z jakéhokoli důvodu zájem, tím, že pod záložkou „Nastavení“ v sekci „Přihlašovací údaje“ označí skutečnost, že jeho blog obsahuje erotický obsah.“ (viz bod 2.4.2 na http://blog.cz/podminky)
Jak takový blog, označený jako přístupný až od 18 let, vypadá, můžete vidět na obrázku níže:
Nalijme si čistého vína a hlasujme podle pravdy v anketě: skutečně se najde někdo, koho takové upozornění odradí? Vzhledem k tomu, že zatím neexistuje prostředek, jak zkontrolovat, že je uživateli skutečně 18, odsouhlasí-li takovéto upozornění, pak je zde dobrý předpoklad, že je tato „ochrana“ hromadně obcházena.
Anebo snad ne a překvapí nás výsledky ankety tím, že se ukáže, že se nezletilí blogeři skutečně blogům 18+ vyhýbají? Hlasujte prosím v anketě a můžete se i rozepsat v komentářích, chcete-li. Je to zajímavé téma k diskusi, těším se na vaše názory a výsledek ankety.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: