ICQ – nový přírůstek do internetové rodiny TV Nova

Možná jste z jiných zdrojů již zaznamenali informaci, že nově na českém internetu zastupuje ICQ naše společnost CET 21 (provozovatel TV Nova). To je dobrá příležitost pro seznámení se s novinkami, které tato změna pro české uživatele ICQ přináší. Současně se zde nabízí prostor pro anketu, jak se na ICQ dívají blogeři z Blog.cz a kterého „kecálka“ oni sami upřednostňují.

Nejprve k nejviditelnějším změnám. Na horní liště s přehledem našich projektů přibyla nová ikonka:
Přes ni se dostanete na novou stránku icq.nova.cz:
Na této stránce si můžete stáhnout nejnovější verzi klienta v barvách TV Nova s integrovanými službami televize (např. zprávy z domova a společnosti či videa na Voyo.cz).
Hlavní výhody ICQ:
 • Sms zdarma v klientovi ICQ – možnost posílat zdarma smsky do všech sítí
 • Mobilní aplikace s odesíláním zpráv zdarma
 • Podpora Gmailu
 • Multiplatformost – PC (pevný klient, web ICQ a ICQ On-Site), Mobil, Tablety – stále online
 • Facebook connect – možnost propojit svůj účet na Facebooku s ICQ
 • Videochat – komunikace s využitím webkamery a mikrofonu
Na stránce icq.nova.cz najdete nápovědu s nejčastějšími dotazy. Na e-mailovou adresu icq@nova.cz se potom můžete obracet s problémy, na které jste nenašli odpověď v nápovědě.
Je zde dobrý předpoklad, že při výběru služby pro instant messaging (komunikaci v reálném čase) hraje hlavní roli ohled na skutečnost, jakou službu používá vaše okolí. Někteří „cool znalci“ se v tomto smyslu rádi o ICQ vyjadřují jako o službě, která vyšla z módy. To ale není tak úplně pravda hned ze dvou důvodů:
 1. ICQ bylo první službou, která zaznamenala v našich podmínkách masový úspěch a objevila internetovým uživatelům kouzlo instant messagingu; velké množství uživatelů ICQ je této službě věrných dlouhá léta, a to mj. právě proto, že mají své seznamy ICQ kontaktů plné dalších lidí, kteří ICQ stále používají.
 2. Za největší konkurenci ICQ se v současnosti považuje chat na Facebooku. To by ale paradoxně mohlo přivádět nemalé množství uživatelů zpět k „starému dobrému“ ICQ, protože přibývá lidí, které Facebook v průběhu času omrzel a ruší na něm svoje profily, případně se stávají dlouhodobě neaktivními. I mezi uživateli Blog.cz se v minulosti často ozývaly velmi kritické hlasy na adresu Facebooku, kterému se nejčastěji vytýká jeho invazivní všudypřítomnost a postupné odbourávání soukromí jeho uživatelů.
Pro výše zmíněné lidi skýtá ICQ alternativu, kterou posiluje stále silná uživatelská základna této služby a populární doplňkové funkce, jako jsou hry, smsky zdarma, apod. Mnohými tolik vychvalovaný jabber (xmpp) se v našich podmínkách zatím stále nestačil rozšířit z úzkého okruhu geeků a pokročilých uživatelů, a dříve populární Skype pro změnu nově naráží na averzi řady uživatelů poté, co tuto službu koupila společnost Microsoft.
Anketní otázka se tedy nabízí sama – jakou službu pro instant mesaging jste si oblíbili vy osobně a proč? V anketě najdete několik nejrozšířenějších služeb a svůj názor můžete více rozepsat v komentářích.
Volitelně se můžete rozepsat i k dalším otázkám, které by nás zajímaly:
 • Patříte také k lidem, kteří považují ICQ za „mrtvé“? Co v tom případě používáte místo ICQ?
 • Jaká služba je nejrozšířenější ve vašem okolí? Je to Facebook chat? Je něco, co vám na chatu na Facebooku vadí?
 • Stáhnete si upraveného oficiálního klienta od TV Nova? Pokud ne, proč?
 • Pokud jste ICQ používali dříve a později ho používat přestali, existuje něco, co by vás motivovalo se k ICQ vrátit?
 • Využíváte klienta ICQ na jiné platformě než je PC, např. ve svém telefonu? Jak jste s tím spokojeni?
 • Máte zájem komunikovat s uživateli svého blogu? Nasadili byste si ICQ On-Site na svůj blog?

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: