Jak sledovat nové články Autorského klubu

Autorský klub Blog.cz čítá k dnešnímu dni 270 blogů, jejichž autoři denně publikují spoustu zajímavých článků. Následující návod vám poradí, jak si nenechat ujít žádný jejich článek, který stojí za otevření.

Představíme si tři způsoby – 2 jsou notoricky známé a budou zde zmíněny jen na okraj.
1) Box Autorský klub na úvodní stránce Blog.cz.
Zobrazuje 8 titulků nejnovějších článků včetně avataru autora. Je to nejvýraznější zviditelnění nějakých článků na Blog.cz, a je to často právě jen tento box, kvůli kterému se blogeři hlásí do Autorského klubu. Dostat své články do tohoto boxu zaručí nárůst návštěvnosti, byť jsou zde velké rozdíly mezi jednotlivými blogy. Ve výhodě jsou ti, kteří umí nalákat nové čtenáře atraktivním titulkem svého článku a originálním avatarem.
Nevýhodou pro čtenáře je absence perexů a nutnost opakovaně se na úvodní stránku vracet.
2) Žebříček Autorského klubu na stránce blog.cz/klub
Na žebříček vede výrazný odkaz přímo z úvodní stránky Blog.cz:
V žebříčku je zobrazeno celkem 1000 titulků (včetně perexů) nejnovějších článků členů Autorského klubu, po dvaceti titulcích na jednu stránku, celkem se tedy lze dostat až na 50.podstránku. Žebříček je aktualizován každých deset minut a díky perexům poskytuje čtenáři dobrý přehled o tom, který článek stojí za otevření.
Nevýhodou je opět nutnost vracet se na stránky žebříčku opakovaně, a nemožnost dostat se k článkům starším několika týdnů.
3) Odběr nových článků prostřednictvím RSS čtečky Google Reader
O RSS se již na tomto blogu psalo, článek si můžete připomenout zde: Co je RSS a k čemu je to dobré
Pokud máte e-mail na Googlu a případně využíváte i další služby této značky, pak se nabízí možnost využít i nejlepší způsob, jak sledovat nové články Autorského klubu – a to prostřednictvím služby Google Reader.
Tato služba vám umožňuje mít na jednom místě přehled o posledních článcích na stránkách, které sledujete (nemusí to být jen blogy). Šetří vám čas, protože nemusíte všechny své oblíbené stránky náhodně kontrolovat, zda na nich nevyšel nový článek. Další výhodou je spolehlivost – o novém článku se dozvíte včas a vždy, a přehledně odlišíte staré přečtené články od nových.
Žebříček AK je jediný žebříček na Blog.cz, který má svůj RSS zdroj, najdete ho na této adrese:
Jak princip sledování nových článků prostřednictvím RSS čtečky funguje?
Do služby Google Reader si přidáte nový zdroj – stačí vám jednoduchá adresa blog.cz/klub:
Po uložení vám bude čtečka pravidelně a neustále kontrolovat žebříček za vás:
Při každém novém otevření čtečky vidíte počet nových článků, které od minule zveřejnili blogeři:
Samotné články se vám přehledně zobrazují včetně perexu a různých pokročilých voleb:
Po pár dnech používání RSS čtečky byste tento způsob nevyměnili za nic jiného a rychle si navyknete očima prolétnout titulky posledních článků a vybírat si něco k přečtení. Kliknutím na titulek článku se dostanete přímo na blog člena Autorského klubu a jeho článek, kde můžete zanechat komentář či článek nasdílet na svůj Facebook.
Největší výhodou RSS čtečky Google Reader je její „přenositelnost“ – není vázána na jediný počítač jako klasické RSS čtečky, a můžete se tak do ní přihlašovat z libovolného počítače – ze školy, z domova, z práce. Neunikne vám jediný článek, můžete se k nim libovolně zpětně vracet, označovat si oblíbené články a vyhledávat v nich.
Nemusíte se ani bát, že byste byli zahlceni novými články. Google Reader umí zobrazit pokročilé statistiky, kolik nových článků odebíraný zdroj zveřejní. V době přípravy tohoto článku zveřejnili všichni členové AK za týden dohromady něco přes 350 článků, tzn. denně jich bylo kolem 50.
Na obrázku níže vidíte statistiku nových článků Autorského klubu za posledních 30 dní:
Zde je statistika v týdenním přehledu – všimněte si, že nejvíce článků zveřejní členové AK v noci kolem času 20.00 – 22.00:
A poslední obrázek se statistikou nových článků v průběhu týdne – na obrázku je vidět, že členové AK zveřejňují nové články vcelku nezávisle na dni v týdnu:
Výše padla informace o 50 nových článcích denně – to máte víc než u nějakého zpravodajského serveru. Nikdo vás ale nenutí je číst a denně očima zkontrolovat titulky nových článků zabere jen pár minut. Pár minut, a máte dobrý přehled o všem, čím aktuálně žije komunita Blog.cz – velká témata, ohlédnutí za denními událostmi, články na téma týdne, ukázky vlastní tvorby, nové fotky, úvahy, myšlenky, názory, deníčkové zápisky…
Sledování nových článků všech členů AK vám poskytne mimořádný přehled o tom, co vychází na Blog.cz. Z libovolného počítače, kdykoli a kdekoli.
Pokud jste až dosud existenci RSS ignorovali, zkuste tomu dát jednu šanci. Orientovat se na internetu je stále komplikovanější a mít na jednom místě přehled o všem, co by vás mohlo zajímat, je k nezaplacení. Obzvlášť, je-li to zdarma 🙂 (Google Reader je jako většina služeb od Googlu zcela zdarma).

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: