Numéro Un, vaše místo odpočinku

Zdravím všechny blogerky a blogery z Blog.cz. Dovolte mi, abych vám tímto článkem představila projekt, jenž vznikl v únoru minulého roku, a od té doby se stále měnil a měnil, až dosáhl té podoby, ve které ho nyní máte možnost poznat… Jde o online literární a fotografický časopis Numéro Un, sídlící na adrese numero-un.blog.cz.

Jak to začalo?
Bylo to dne 30.1.2011, kdy jsem dostala ten bláznivý nápad. Pár dní před tím jsem brouzdala internetem a hledala právě různé internetové časopisy. Ale, nic. Téměř žádný odkaz. Žádný online literární časopis. A tak mě to napadlo: „Proč bych nezkusila nějaký vlastní založit já? Známých na blogu už pár mám, třeba se někdo, kdo mi pomůže, najde.“
A našel. Hned v ten den, co jsem sepsala článek a vložila do něj výzvu pro ty, co rádi píší a mají rádi literaturu, se přihlásilo několik zájemců. Srdce mi poskočilo radostí a nedlouho potom jsem už začala jednat a založila samotný časopis. No a pak nastal ten krásný slavný den. Stalo se to 3.2.2011. Tehdy byl publikován úplně první článek. Rubrika Fotograf, Pozorovatel signálů, autor: TlusŤjoch. Od této doby do Numéra přibývají nové a nové příspěvky.
Co to tedy přesně je?
Numéro Un je jedním z mála online literárních časopisů ve světě českého internetu, který je ovšem ještě navíc i časopisem fotografickým.
Pravidelně zde můžete najít články týkající se literatury, jako například recenze knih, rozhovory, životopisy slavných spisovatelů a články o zajímavých literárních stránkách. Zároveň tu ale také publikují redaktoři svá vlastní díla, ať už literární, nebo fotografická, a tím Numéro Un nabývá na originalitě a kráse. Ale to není vše…
Díky rubrice Á partire mají možnost přispět svojí troškou do mlýna nějakým článkem i čtenáři. Proto neváhejte, a pokud rádi píšete, nebo fotíte, podělte se s námi o vaše výtvory. Více informací najdete přímo na blogu časopisu.
O chod Numéro Un se stará nyní devět aktivních redaktorů, kteří se snaží, aby časopis neusnul, a aby na něm byly co nejzajímavější příspěvky. I přesto všechno ale stále ještě hledáme někoho, kdo by rozšířil naše řady.
Na závěr vás tedy pozvu na návštěvu. V klidu se usaďte a prolistujte virtuální časopis, plný literatury a fotografií.

numero-un.blog.cz

S pozdravem,
Le fille Ash
ashinin.wordpress.com

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: