„Vaši oblíbení blogeři napsali:“ – JAK NA TO

Návod pro začínající blogery, který vysvětlí jeden ze způsobů, jak sledovat nové články na oblíbených blozích.

Jak jste si už možná všimli, úvodní stránka Blog.cz má dvě podoby: jinak ji vidí přihlášení a jinak nepřihlášení uživatelé. To, zda jste momentálně přihlášení, snadno zjistíte kontrolou pravého horního rohu lišty, která se zobrazuje v administraci a na úvodní stránce blogu.
Uživatel je nepřihlášený / neregistrovaný:
Uživatel je přihlášený:
Všem uživatelům doporučujeme být trvale přihlášení – při prvním přihlášení stačí zaškrtnout volbu „Přihlásit se trvale„.
Trvalé přihlášení má dvě výhody:
  • nemusíte se pokaždé přihlašovat
  • a na úvodní stránce můžete sledovat nové články svých oblíbených blogů z Blog.cz
Jak na to? Do položek menu si přidáme „Oblíbené odkazy„.
Po uložení se nám v menu aktivuje nová volba „Oblíbené odkazy“ (která byla před tím skrytá).
Klikneme na ni a otevře se nám stránka, na které můžeme vyplnit své oblíbené odkazy.
Do oblíbených odkazů má smysl vyplňovat VÝHRADNĚ blogy z Blog.cz (později si vysvětlíme proč). Z adresního řádku prohlížeče si zkopírujeme adresu blogu, který patří mezi naše oblíbené. Do adresy blogu nepřidáváme žádné WWW, protože je to zbytečné.
Tuto zkopírovanou adresu vyplníme do „Oblíbených odkazů“.
Co se následně stane? Dojde ke dvěma změnám.
1) V menu vašeho blogu se začne zobrazovat nová položka „Oblíbené odkazy„. Čtenáři vašeho blogu v ní najdou všechny vaše oblíbené blogy.
2) Na úvodní stránce se vám začnou zobrazovat titulky nových článků z blogů, které jste si přidali mezi „Oblíbené odkazy„.
Na úvodní stránce se zobrazuje 10 titulků nejnovějších článků, tzn. pokud si vyplníte méně než 10 oblíbených blogů, budou se ve výpisu titulků opakovat články ze stejného blogu.
Nyní již vidíte, proč nemá smysl vyplňovat do „Oblíbených odkazů“ jiné stránky než blogy na Blog.cz. Výpis umí zobrazit pouze nové články z blogů na Blog.cz. Pokud do „Oblíbených stránek“ vyplníte něco jiného než stránku na Blog.cz, ve výpisu na úvodní stránce se to nezobrazí.
Různé zajímavé odkazy, o které se chcete podělit se svými čtenáři, doporučujeme vyplnit do položky „Aktuální odkazy„. Ta je určena např. pro odkazy na vaše oblíbené blogy mimo Blog.cz, váš profil na Facebooku, či nejrůznější stránky, které chcete doporučit svým čtenářům.
Mimochodem: pokud máte na blogu vlastní menu vytvořené v některém z volitelných boxů, a v menu položku „Oblíbené odkazy“ nechcete, není nic jednoduššího. Stačí si ji do menu dočasně přidat, vyplnit oblíbené odkazy, a položku opět skrýt. Na zobrazení nových článků na úvodní stránce to nebude mít vliv a v menu nebudete muset mít to, co tam nechcete.
A poslední zajímavost, která je s oblíbenými stránkami spojena: na stránce http://blog.cz/zebricky/nejoblibenejsi-blogy najdete žebříček nejoblíbenějších blogů na Blog.cz.
Jak se tento žebříček sestavuje? Možná už tušíte – ano, správně, žebříček ukazuje to, kolik uživatelů má daný blog vyplněný ve svých „Oblíbených odkazech„. Tzn. pokud si nějaký blog přidáte do svých oblíbených odkazů, přidáte mu jeden odkaz a posunete ho tak vzhůru v žebříčku.
Jak můžete vidět, dlouhodobě nejoblíbenější blog na celém Blog.cz – lovelysims.blog.cz – má ve svých oblíbených odkazech vyplněno 209 uživatelů. Tím se mj. vysvětluje, proč jsme byli kdysi zavaleni e-maily od fanoušků tohoto blogu poté, co byl někým v minulosti zrušen 🙂 Blog jsme proto kvůli jeho popularitě obnovili.
Jak můžete vidět, až takovou váhu může mít to, co vyplníte do svých „Oblíbených odkazů„. Mějte to na paměti, až budete zvažovat, které blogy si tam přidáte.
Příště se podíváme na sledování nových článků pomocí RSS.
Čtěte k tématu:

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: