Dvě nové rubriky: „Autorský klub“ a „Krásná.cz“

Kromě informace o dvou nových rubrikách na tomto blogu v článku najdete i vysvětlení, co znamenají všechny položky v článcích oznamujících vítání nováčků na blogu Autorského klubu.

Při ohlédnutí zpět se ukázalo, že na tomto blogu již vyšlo tolik článků na témata „Autorský klub Blog.cz“ a „Krásná.cz„, že si zaslouží samostatné rubriky. Články, které se věnovaly těmto tématům, byly původně umístěny v rubrice „Novinky„. Změna se projevily i zpětně, tzn. nyní se zlepšilo tematické provázání článků a čtenáři najdou články na tato témata pohromadě ve dvou nových rubrikách:

Autorský klub

Krásná.cz

V souvislosti s nedávným přijetím jednoho nováčka do Autorského klubu (viz Nový člen: Martin Dušek a tým Music Blogu) vysvitla překvapivá skutečnost: ne všichni čtenáři těchto uvítacích článků tuší, jak je co zamýšleno, co jednotlivé informace znamenají a odkud se vlastně berou, jako ukazuje například tento komentář. Neuškodí proto si vše jednoduše vysvětlit.
Přezdívka uživatele
Internetový pseudonym (nick, chcete-li), pod kterým autor vystupuje na svém blogu. V nejtypičtějším případě je přezdívka stejná jako první část z adresy blogu (př.: TlusŤjoch z blogu tlustjoch.blog.cz). Pokud se stane, že se přezdívka blogera od doby podání přihlášky změní, konzultuje se to po e-mailu s autorem, aby si upřesnil, pod jakou přezdívkou chce být na blogu uveden. Existují ale i blogy, u kterých např.:
1) svými články na jeden blog přispívá více autorů
2) autor přezdívku nepoužívá a vystupuje pod svým občanským jménem
3) autor je zcela v anonymitě a u článků chybí jakýkoli podpis
Ve všech zmíněných třech případech je v článku o vítání takového nováčka uveden znak „/„, který upozorňuje na to, že přezdívka u tohoto blogu z nějakého důvodu neexistuje.
Titulek blogu:
Povinná položka v nastavení blogu, kterou bloger vyplňuje již při jeho zakládání. Titulek je to, co se zobrazuje návštěvníkovi stránky v prohlížeči, otevře-li si nějaký blog. Titulek se rovněž zobrazuje v záhlaví (má-li to tak uživatel blogu nastavené).
V minulosti byl titulek nepovinný, existují proto blogy, které ho nemají vyplněný. (Pokud by se ale majitel takového blogu nově pokusil uložit nastavení loga bez vyplněného titulku, blog by mu to již nedovolil). Pokud je do Autorského klubu přijatý takovýto blog bez vyplněného titulku, pak je kolonka „titulek blogu“ opět proškrtnuta znakem „/„.
Blog vytvořen:
Datum vytvoření blogu, zjišťuje si ho redaktor v uživatelské databázi. Často platí, že autor blogu sám datum založení blogu nezná, a že první článek vydal až několik dní poté, co si založil blog. Datum zveřejnění prvního článku tak v typickém případě není totéž jako založení blogu, jak si mnozí myslí.
Počet článků:
Opět údaj, který si redaktor vytáhne z databáze, namísto pracného počítání článků v archivu na blogu (kde navíc hrozí snadná chyba).
Přihláška do AK podána:
Datum a čas značící okamžik, kdy uživatel podal svou přihlášku do Autorského klubu ve formě komentáře pod článek Přihlaste se.
Text přihlášky:
Někteří uživatelé se ve svém komentáři, ve kterém se hlásí do Autorského klubu, rádi rozepíší o sobě i o svém blogu. V takovém případě je zde uveden text jejich přihlášky. Pokud uživatel do svého komentáře nic takového nevyplnil, nebo vyplnil maximálně větu, kterou chce být charakterizován v seznamu členů podle kategorií, pak je text přihlášky proškrtnutý znakem „/„.
Náhled blogu:
Screenshot přijatého blogu v době psaní článku oznamujícího jeho přijetí. Screenshot má především reprezentativní roli, aby nalákal čtenáře blogu AK k návštěvě přijatého nováčka, a dokumentoval aktuální podobu designu v případě, že bloger rád designy často mění.
Medailonek autora:
Text, který si přijatý nováček napíše sám o sobě a svém blogu (a v ideálním případě dodá i svou fotku). Tento text si po přijatém nováčkovi vyžádá e-mailem redaktor, čímž je současně nováčkovi oznámeno, že byl přijat do Autorského klubu.
Snad je nyní již vše jasné, především pak ony dohady, co znamená ta záhadná značka „/“. Pokud by vám stále něco něco nebylo jasné, nebo jste případně měli zájem rozšířit články oznamující uvítání nováčků o něco nového, co tam v současnosti postrádáte, neváhejte se o své připomínky podělit do komentářů.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: