Soutěž: Nejlepší článek na téma týdne

Pravidelný výběr nejlepších článků Blog.cz na téma týdne se nově mění na stálou soutěž pro autory nejlepších článků. Každý týden získá jeden vítěz knižní novinku „Pohádky pro kulíšky“ s texty pohádek pro děti od téměř 50 autorů z komunity Blog.cz, zejména matek s nedonošenými dětmi.

Novou pravidelnou týdenní soutěž vyhlašuje Blog.cz. Do každého kola soutěže o nejlepší článek na téma týdne se bude moci zapojit každý uživatel Blog.cz. Výběr nejlepších článků nadále zůstává na výběru hlasujících na adrese tema.blog.cz.
Téma týdne na Blog.cz vzniklo v březnu 2010. Smyslem této funkce bylo nabídnout uživatelům možnost zviditelnit se vlastním článkem k nějakému tématu. Do dnešních dnů bylo vyhlášeno více než 100 témat, jako například „Déšť“, „Společnost“, „Reklama“, „Začátek“, „Vesmír“, „Nevěra“, „Kouření“, „Facebook“, atd. Ke každému tématu blogeři pravidelně zveřejní stovky článků, z nichž ty nejlepší vybírá komunita sdružená kolem blogu na adrese tema.blog.cz. Na tomto blogu je pravidelně v pondělí spolu s novým tématem týdne vyhlášeno i zhodnocení nejlepších článků na téma z minulého týdne. Výběr nejlepších článků se nově mění na pravidelnou soutěž o knihu Pohádky pro kulíšky právě z dílny autorů Blog.cz.
Pohádky pro kulíšky jsou první knihou vydanou v šestileté historii Blog.cz. Na začátku stála výzva „Napište svou pohádku pro Kulíšky a jejich rodiče“, kterou vyhlásilo občanské sdružení Nedoklubko, které sbližuje rodiny předčasně narozených dětí. Na ni zareagovala blogerka vystupující pod pseudonymem Edith Holá, která založila nový blog na adrese pohadky-pro-kulisky.blog.cz. Postupně se přidávali další autoři z komunity Blog.cz a jejich společné úsilí vyvrcholilo právě vydáním knihy Pohádky pro kulíšky.
Pavel Krbec, ředitel sekce internetu a ostatních interaktivních služeb CET 21, k tomu dodává: „Protože mám sám doma malé děti, dokážu tento projekt ocenit i z pozice otce. Za Blog.cz jsme byli potěšeni vlnou aktivity ze strany blogerů, neváhali jsme proto ani chvíli tuto aktivitu finančně podpořit a tuto výjimečnou knihu vydat. Ani do budoucna nevylučuji, že bychom vydáním knihy podpořili i další autory Blog.cz.“
„Jsem nesmírně vděčná za vznik této knížky určené nejenom pro předčasně narozené či nemocné děti. Pozitivní energie, síla a láska do ní vložená je z ní cítit a znát. Vážím si obětavé práce Edith Holé, její výzvy k píšícím autorům na Blog.cz i finanční podpory tohoto portálu. To, že si v ní můžeme každý večer se svými syny číst je jejich zásluha,“ řekla Klára Csirková, výkonná ředitelka sdružení Nedoklubko.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: