Anketa: Nakoupili jste někdy na slevovém serveru?

Lednová anketní otázka z pravidelné rubriky Ptáme se vás zjišťuje zkušenosti uživatelů s fenoménem českého internetu poslední doby – s tzn. kolektivním nakupováním.

Nejprve malé vysvětlení pro ty, kdo o kolektivním nakupování nikdy neslyšeli. Funguje to tak, že se nějaký obchodník domluví se slevovým serverem na spolupráci. Obchodník nabídne nějaké své zboží nebo služby s výraznou slevou (40% a víc), a slevový server mu zajistí, že si tento zlevněný produkt koupí určitý minimální počet lidí.
Koncový zákazník, který navštíví slevový server a zaujme ho nějaká sleva, platí za produkt teprve v okamžiku, kdy se sejde požadovaný minimální počet dalších zájemců. Zákazník po zaplacení dostane e-mailem voucher, za který dostane svůj zlevněný produkt.
Vydělat by na tom měli všichni: obchodník získá nové zákazníky, slevový server obdrží provizi za každého z nich, a zákazník získá nějaké zboží či službu s výraznou slevou.
Nejznámějším zahraničním slevovým serverem je Groupon.com, na český internet přichází kolektivní nakupování až v roce 2010, kdy jsou ve stejný den (12.dubna 2010) spuštěny slevové servery Slevomat.cz a Vykupto.cz.
Následně u nás začíná boom kolektivního nakupování a každý den vznikají nové a nové slevové servery. Spolu s tím vznikají i agregátory slevových nabídek, neboli stránky, které sdružují nabídky z různých slevových serverů. (Poznámka: i my máme svůj slevový agregátor, najdete ho na stránce slevy.vybereme.cz).
O tom, že se jedná o nepřehlédnutelný fenomén, svědčí čísla: v roce 2011 činil obrat tuzemských slevových serverů 1,95 miliardy Kč. Služeb slevových portálů údajně využily dvě třetiny tuzemské internetové populace (zdroj). Patříte také mezi tyto internetové uživatele, kteří si oblíbili kolektivní nakupování?
Hlasujte v anketě a podělte se o své zkušenosti z této oblasti. Pár možných otázek, které si můžete položit:
  • Nakoupili jste už v minulosti alespoň jednom na nějakém slevovém serveru? Pokud ano, co jste si koupili, kolik vás to stálo, a jak jste byli s koupenou slevovou nabídkou spokojeni?
  • Máte nějaký oblíbený slevový server, případně agregátor, který rádi navštěvujete? Pokud ano, tak jaký?
  • Necháváte si nové slevové nabídky posílat na e-mail?
  • Jste fanouškem nějakého slevového serveru nebo agregátoru na Facebooku? Koupili jste si už někdy slevovou nabídku, o které jste se dozvěděli z Facebooku?
  • Zažili jste nějakou špatnou zkušenost se slevovým serverem? Zaplatili jste někdy a za své peníze nic nedostali? Byli jste v reálu zklamáni ze slevové nabídky (kdy například večeře v restauraci i obsluha nestála za nic)?
  • Nebo máte naopak výhradně pozitivní zkušenosti a sami jste už v minulosti kolektivní nakupování někomu doporučili?

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: