Ohlédnutí za rokem 2011

Stručná rekapitulace minulého roku – co se změnilo, čím Blog.cz žil a jaké byly ty zásadní události roku 2011? To se dozvíte se v celém článku.

Zpravodajský server Novinky.cz ukončil k 31.12.2010 své blogy (Blogy Novinek končí). Někteří z tamějších blogerů převedli svůj blog na Blog.cz. Srdce Blogu přineslo tip na ty nejzajímavější z nich: Zaujalo nás – Staronové blogy Novinek.
V lednu byl spuštěn magazín pro dívky Krasna.cz (Nový web pro holky právě startuje!). Magazín vzbuzuje vášnivé přijetí, na které později reaguje článek Krásná.cz – mnoho povyku pro nic?
V únoru kulminuje dlouhodobá kritika vedení Autorského klubu, na Srdci Blogu vychází první článek s anketou, co s AK bude dál: Autorský klub Blog.cz – Jak dál? Autorský klub později nabírá nové správce, vrací se k původní jednoduchosti pravidel a nové členy nově přijímá jednou týdně. Změny byly popsány v článcích Změny Autorského klubu Blog.cz – I.část a Změny Autorského klubu Blog.cz – II.část.
Koncem února je uživatelům představena upravená podoba administrace, článek se seznamem změn si čte rekordní počet uživatelů, a Srdce Blogu tak 23. února zaznamená denní vrchol návštěvnosti za celý rok 2011 v podobě 3 592 návštěv.
Změnou prošel archiv článků, wysiwyg editor, publikování článků a další funkce, seznam všech změn byl popsán v článku Nová záložka „Články“ a další změny v administraci.
V březnu se stává součástí registračního formuláře reCAPTCHA: Založením blogu nově pomáháte digitalizovat staré texty. Přepisování administrace pokračuje a uživatelům jsou představeny nové rubriky a ankety: Nové ankety a rubriky. Končí podpora diskusních fór z Forum.cz, testuje se zobrazování kontextové reklamy, zaniká koncepce VIP blogů, aktualizují se ukázky vytvořených blogů na titulní stránce, a další změny následují (Rozbalovací archiv a další novinky). Autorský klub zažívá bouřlivé časy: Když se kácí les…, Konkurz: Autorský klub Blog.cz hledá nové správce a 15 zájemců o správcovství AK a jejich vize.
V dubnu probíhá experiment se soutěží o atraktivní adresu blogu – Proklatě dobrá adresa. Ze dvou blogů, o které se soutěžilo – Proklatě dobré adresy rozdány – je stále aktivní mileycyrus.blog.cz, na druhém blogu tokiohotel.blog.cz vychází poslední článek v září. V soutěži se pro rozporuplné výsledky nepokračovalo. Po roční existenci Tématu týdne se bilancovalo a ohlíželo zpět: Téma týdne v číslech. S odstupem několika týdnů se hodnotí i změny v Autorském klubu: Dvě úvahy o Autorském klubu.
Květen je na změny bohatý: inovuje se horní lišta s ikonkami všech našich projektů, vybrané blogerky z Blog.cz se zapojují do psaní pro ženský magazín Doma.cz, Edith Holá iniciuje výzvu s pohádky pro kulíšky, atd., více v článku Novinky posledních dní. Zásadní změnou prochází Téma týdne: blogerka Dubious cat s dalšími blogery zakládá blog věnovaný tématu týdne, na který se přesouvá jak vyhlašování nových témat týdne, tak výběr nejlepších článků. Čtěte: Nový blog věnovaný tématu týdne. Na Blog.cz došlo k hromadnému smazání neaktivních blogů a uvolnění obrovského množství uživatelských jmen: Neaktivní blogy. Koncem měsíce představujeme kompletně přepsaný uživatelský profil, který předjímá nové podmínky používání představené o několik měsíců později: Nový uživatelský profil.
V červnu dobíhá mazání neaktivních blogů a uživatelé dostávají tip na některá atraktivní volná uživatelská jména: Uvolňujeme nejlepší adresy. Výraznými změnami prošla část administrace, ve které si uživatelé upravují podobu svého blogu: Nové nastavení vzhledu. Krasna.cz se rozšiřuje o nové blogerky (do dnešních dnů se nám přihlásilo několik set zájemkyň, které by rády psaly pro tento dívčí magazín): Nové blogerky z Blog.cz na Krásná.cz.
V červenci představujeme nové galerie na blogu a funkci hromadného nahrávání obrázků: Nové galerie na blogu a Hromadné nahrávání obrázků. Mění se i vkládání flashe do článků: Nové vkládání médií. Zlepšuje se propagace vybraných blogerek z Blog.cz zapojených do psaní pro ženský internetový magazín Doma.cz: Blogerky z Blog.cz píší pro Doma.cz.
V srpnu je Blog.cz napaden brutální hackerským útokem, o incidentu informuje zpravodajský server TN.cz a Televizní noviny: Blog.cz terčem hackerského útoku.
V září je drobně upravena domovská stránka Blog.cz a spuštěn blog Evropy 2: Drobné změny úvodní stránky
V říjnu Blog.cz trápí hromadný vznik spam blogů, o problém informuje článek Spam.
V listopadu startuje velká předvánoční soutěž o ceny a zásadním způsobem se mění podmínky používání Blog.cz: Nové podmínky používání Blog.cz.
V prosinci vyhlašujeme výsledky velké předvánoční soutěže, která se u uživatelů setkala s pozitivním ohlasem. Do zaběhlého rituálu tématu týdne mimořádně zasahuje úmrtí Václava Havla, jehož jméno je již v neděli vyhlášeno novým tématem týdne: Téma týdne: Václav Havel. „Tétéčkáři“ (komunita blogerů z blogu tema.blog.cz) později u tohoto tématu z pietních důvodů upouští od pravidelného výběru nejlepších článků. V pátek 16.prosince proběhl v neformální atmosféře pražské čajovny „U Džoudyho“ křest sborníku textů „Pohádky pro kulíšky„. Blog.cz byl u toho: „Pohádky pro kulíšky“ – sborník pohádek z Blog.cz.
1. ledna 2012 se stávají společnosti Mediafax, Jyxo a BLOG Internet součástí CET 21 (tisková zpráva). Vzhledem k úspěšné akvizici firem Jyxo a BLOG Internet bude CET 21 tyto značky dále rozvíjet. Služba Blog.cz se stala důležitým členem internetového portfolia skupiny Nova a právě těsnější propojení s dalšími internetovými službami CET 21 je jedním z předpokladů dalšího růstu CET 21 v tomto segmentu. Pro uživatele Blog.cz se fúzí nic nemění.
Srdce Blogu zaznamená v době od 1.ledna do 31.prosince 2011 261 506 návštěv od 29 073 unikátních návštěvníků, kteří si zobrazili 671 441 stránek.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: