Jak obnovit smazaný obrázek?

Tip pro všechny uživatele, kteří si někdy omylem smazali v blogu nějaké obrázky nebo celé obrázkové složky, a nevědí, jak je obnovit.

Jedná se o problém řady uživatelů, a to nejenom z řad začátečníků. Toto téma si tak zde určitě zaslouží samostatný návod.
1. Na začátku máme galerii v blogu a v ní nějaký obrázek. Obrázků může být samozřejmě více a klidně i mohou být roztříděné do složek.
2. Uživatel se rozhodne vybraný obrázek smazat. Všimněte si, že blog se ještě pro jistotu zeptá, zda to myslíme vážně 🙂
3. Po smazání obrázku dostaneme potvrzovací hlášku. Uživatel se však náhle chytne za hlavu a začne zoufat: „Já nešťastník, ten obrázek měl pro mě strašnou cenu!„. Co teď? Popojedeme k bodu 4.
4. Uživatel si vzpomene, že Blog.cz je propojený se službou Galerie.cz. Ačkoli dosud nikdy službu Galerie.cz nevyužíval, ničemu to nevadí. Jeho zdánlivě smazaný obrázek se totiž pouze přesunul do neviditelného Koše na Galerie.cz a fyzicky zůstává dál uložen na našem serveru. Aby se uživatel k tomuto Koši dostal, musí si založit na službě Galerie.cz účet. Jednoduše tak, že na stránce galerie.cz/prihlaseni vyplní své uživatelské jméno a heslo z blogu.
5. Poté následuje ještě malá formalitka v podobě odkliknutí registračních podmínek. Samozřejmě by bylo žádoucí si je předtím přečíst, ale ruku na srdce – četl to někdy někdo? 🙂
6. Po založení účtu na Galerie.cz se vydáme hledat svůj smazaný obrázek. V pravém menu si najdeme volbu Odpadkový koš. Pohledem na číslo v závorce již tušíme, že koš není prázdný a něco v něm je. Doufáme, že je to náš obrázek – zadržíme dech a napjatě klikneme myší na volbu „Odpadkový koš“.
7. Ano, je to tak, náš smazaný obrázek je zde. Nyní si již dáme větší pozor na to, co děláme – obrázek smazaný i z Koše již nikdy neobnovíte. Čili – zaškrtneme vybraný obrázek a vpravo klepneme na tlačítko Přesunout a následně zvolíme cílové umístění, kam chceme obrázek z Koše přesunout. Pokud ho chceme prostě vrátit zpět tam, kde byl předtím – v tomto případě to byla tzv. kořenová složka – pak klikneme na nehezký anglický popisek „root„. Obrázek se ihned přesune tam, kam jsme určili.
8. Galerie nás o tom hned informuje a rovnou nabídne možnost přejít na cílovou složku. Pokud nám šlo pouze o obnovu smazaného obrázku, pak jsme nyní hotoví a Galerie.cz již k ničemu nepotřebujeme. Je ale zbytečné účet opět rušit – kdo ví, kdy se zase může hodit 🙂
9. Voilà, omylem smazaný obrázek je zpět tam kde byl.
Závěrem několik poznámek:
  • Stejně postupujte, pokud chcete obnovit celou složku nebo více obrázků.
  • Pokud smazaný obrázek není ani v koši na Galerie.cz, pak jste ho vy (nebo někdo jiný) už musel smazat i odtamtud, a obnovit již nijak nelze.
  • Pokud máte svůj blog na Blog.cz a časem si založíte účet na Galerie.cz, který budete později chtít zrušit, o své obrázky v blogu se nemusíte bát. Zrušením účtu na Galerie.cz se s vašimi obrázky v blogu nic neděje, pouze ztratíte přístup ke Koši (ale vaše obrázky se do něj po smazání budou nadále přesouvat).
  • Službu Galerie.cz můžete využít i způsobem, který zatím Blog.cz neumožňuje – např. zde můžete hromadně mazat své obrázky.
  • Na službě Galerie.cz můžete najít dokonce i obrázky ze svého starého zrušeného blogu. Pokud jste měli někdy na Blog.cz svůj blog a v něm nějaké obrázky, pak je velmi pravděpodobné, že tam zůstaly i po tom, co jste blog zrušili. Pokud chcete, zkuste si zadat do adresního řádku prohlížeče adresu ve tvaru jméno.galerie.cz (kde jméno je vaše bývalé uživatelské jméno na blogu). Možná budete sami překvapeni, co vše „po vás zůstalo“.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: