Úvodní stránka Blog.cz

Objevil se zde nápad pohrát si s úvodní stránkou Blog.cz. Napadly nás určité změny, které by se daly shrnout pod pojem redesign. Před tím bychom ale rádi znali názor samotných uživatelů Blog.cz.

Podobný článek se zde již jednou objevil, připomenout si ho můžete zde: Co byste změnili na úvodní stránce Blog.cz?
Z komentářů pod zmíněným článkem i z přiložené ankety vyplynulo několik zajímavých poznatků:
  • Ačkoli má úvodní stránka Blog.cz svůj design stejný již déle než 3 roky, většině uživatelů se stále líbí a nijak výrazně by ho neměnili. Typický uživatel Blog.cz je konzervativní a jakékoli změny nese těžce.
  • Nejčastější připomínky kritizovaly určitou nepřehlednost, boxíkový přeplácaný design, zbytečný žebříček „Nejnovější články“ a použitý obrázek dívky v záhlaví.
  • Zmíněnou dívku se sluchátky by někteří uživatelé vyměnili za obrázek chlapce – pokud to nebylo míněno v žertu, ale vážně, pak za tím zřejmě stojí poptávka od převažujícího pohlaví mezi komunitou na Blog.cz, kterým jsou dívky.
  • Oblíbené jsou statistiky pro přihlášené uživatele a žebříček Autorského klubu a Téma týdne.
  • Většina uživatelů Blog.cz si otvírá úvodní stránku Blog.cz ze tří důvodů: 1) přihlášení do blogu; 2) přehled o návštěvnosti, nových komentářích a článcích oblíbených blogerů pro přihlášené uživatele; 3) hledání nových článků ke čtení v žebříčcích Autorský klub a Téma týdne.
Na obrázku výše můžete vidět velmi nahrubo jednu vizi, kterou jsme zatím zformulovali. Byli bychom rádi, aby nová podoba úvodní stránky Blog.cz lépe vysvětlovala, co je blog, jaké má výhody, a proč je dobré si ho založit právě na Blog.cz. Jednou z možností, jak nové potenciální uživatele více motivovat k založení blogu, je grafické znázornění hlavních vlastností blogu – komentáře, ankety, vlastní design (i připravené šablony), apod.
Nejedná se tedy o návrh nové podoby úvodní stránky Blog.cz, ale jen o takový nápad, jakou cestou se vydat. A právě nyní máte příležitost přispět do prvních diskusí kolem redesignu svými nápady. Můžete se oprostit od čehokoli, co obsahuje stávající úvodní stránka – její nová podoba nemusí teoreticky obsahovat nic, co ta stávající.
Čili nemusíte se nijak omezovat a jednoduše se zkuste zamyslet, co by měla obsahovat ideální úvodní stránka Blog.cz podle vás. Bez čeho si ji nedokážete představit? Co byste na ní naopak klidně oželeli? A co vám vadí na té stávající?
Podělte se s námi o své nápady v komentářích pod článkem a hlasujte i v anketě. Pokud se zde objeví nějaký dobrý nápad, který nás osloví, pak je klidně možné, že bude realizován.
Díky za všechny vaše podněty – je to váš Blog.cz, pojďte se k němu vyjádřit.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: