Nejnavštěvovanější blogy – léto 2011

Zajímá vás, které blogy měly v letošním létě největší návštěvnost?

Tento článek volně navazuje na nedávnou anketu u článku Ohlédnutí za letní návštěvností. Tehdy vysvitla zajímavá věc: ačkoli se období letního volna a prázdnin považuje v celoročním měřítku za slabší z hlediska návštěvnosti, na Blog.cz to tak úplně neplatí. Typický uživatel Blog.cz má totiž právě v létě nejvíce volného času, a tak může místo školy vesele trávit spoustu volného času u svého blogu, na který se přes školní rok někdy nedostává času vlivem školních povinností.
Stojí proto za pozornost, které blogy právě v létě nejvíce táhly – níže najdete přehled deseti nejúspěšnějších z nich z hlediska počtu unikátního zobrazených stránek (jedinečnými návštěvníky). Zajímavé je následující desítku blogů porovnat s 10 nejnavštěvovanějšími blogy v dubnu 2011, kterým se věnoval tento článek: Nejnavštěvovanější blogy na Blog.cz. Jak si můžete všimnout, pořadí i zastoupení jednotlivých blogů se zas tak moc nezměnilo, většinou se tedy jedná o stálice, které si dlouhodobě drží svůj návštěvnický průměr.
10 nejnavštěvovanějších blogů na Blog.cz v období 1.7 – 31.8.2011, seřazeno podle počtu unikátního zobrazení stránek:
Příčiny úspěchu těchto blogů rozebíral zmiňovaný článek, který si můžete připomenout zde: Nejnavštěvovanější blogy na Blog.cz

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: