Blog.cz terčem hackerského útoku

Uživatelé Blog.cz mohli v předchozích dvou dnech narazit na sníženou dostupnost serveru Blog.cz. Na vině tentokrát nebyly problémy se spouštěním nových funkcí, ale brutální hackerský útok na jeden uživatelský blog. V článku najdete i video s reportáží TV Nova.

Co přesně se tedy stalo?
V pondělí 22.srpna v odpoledních hodinách jsme zaznamenali hackerský útok na blog na adrese nezvalek.blog.cz. Blog byl dočasně nedostupný, protože jsme ho museli vypnout – nedokázali jsme ustát tzv. distribuovaný útok z tisíců ukrajinských a ruských počítačů. Ukázalo se, že Blog.cz nebyl jediným cílem masivního útoku, ale cílem se stal skoro každý, kdo měl na svých stránkách nějaké negativní informace o společnosti „1.faktorská“, které se věnoval i postižený blog. Např. server podvodnefirmy.cz podobný útok neustál a spadl – a v době psaní tohoto článku (24.8. 13:00) ho dosud nikdo nezprovoznil.
Vzhledem k tomu, že Blog.cz patří televizi Nova, jsme se rozhodli na tento útok zaměřit pozornost kolegů ze zpravodajství, kteří dostali tip na reportáž věnující se kauze zmiňované společnosti a útoku na Blog.cz. Reportáž o celé kauze byla odvysílána v pořadu Televizní noviny dne 23.8.2011.

$(function(){
swfobject.embedSWF.apply(null, [„http://voyo.nova.cz/static/cz/shared/app/MediaCenter_Catchup.swf“,“archivNova_irZ2czYA“,“420″,“355″,“9.0.0″,null,{„media_id“:“791344″,“ad_file“:“noad“,“autostart“:“false“,“config_file_append“:“site_id=23000″,“section_id“:“-42173″},{„wmode“:“transparent“,“allowscriptaccess“:“always“,“allowfullscreen“:“true“,“quality“:“high“},{„style“:“display:block;margin-left:auto;margin-right:auto“}]);
});

TIP: Chcete-li se dostat přímo na reportáž o hackerském útoku, přetočte si video na čas 21:04.
Kauze se věnoval i zpravodajský server TN.cz – čtěte zprávu OBŘÍ ÚTOK HACKERŮ: Rusové napadli ČESKÉ WEBY! RADY JAK SE BRÁNIT
Server Blog.cz se vinou útoku jednoduše zahltil a padal. Každou vteřinu se do něj generovalo okolo 13 tisíc přístupů. Podle posledních informací to zatím vypadá, že se nám problémy podařilo ustát a postižený blog nezvalek.blog.cz je opět dostupný.
Otázkou je, zda se podobné útoky mohou opakovat i v budoucnu. Blog.cz působí dlouhodobě na českém internetu jako jakýsi ostrůvek svobody slova. Náš blogovací systém umožňuje komukoli bezplatné založení a provozování blogu bez jakýchkoli omezování, což může být samozřejmě trnem v oku nejednomu subjektu. A je důležité, aby to tak zůstalo i do budoucna a Blog.cz zůstal místem, kde můžete svobodně vyjadřovat své názory.
Pokud nás v tom chcete podpořit, můžete nás třeba nominovat do Křišťálové lupy, pokud jste tak ještě neučinili 😉

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: