Jak vložit do článku odkaz

Začínající uživatelé často netuší, jak v editoru na blogu vytvořit odkaz na jinou stránku. Tento článek přináší jednoduchý návod.

Samotný postup lze popsat v jedné větě: napíšeme text, ze kterého chceme vytvořit odkaz, označíme ho kurzorem, klepneme na tlačítko „Vložit/upravit odkaz„, vyplníme URL odkazu a uložíme. Nyní podrobně v bodech za sebou:
1) Napíšeme text, ze kterého chceme v dalším kroku vytvořit odkaz na jinou stránku. Všimneme si, že tlačítko pro vložení odkazu je neaktivní (zašedlé), protože dosud nemáme označen text, ze kterého chceme udělat odkaz.
2) Kurzorem si označíme část textu, který má plnit roli odkazu. Tlačítko pro vložení odkazu se aktivuje.
3) Po klepnutí na tlačítko „Vložit/upravit odkaz“ se nám otevře vyskakovací okno, kde vyplníme vše potřebné. URL odkazu je adresa webové stránky, na kterou chceme v článku odkázat. Cíl ovlivňuje, zda chceme, aby se odkaz otevřel čtenáři v novém, nebo stejném okně. Titulek je to, co se čtenáři zobrazí, najede-li na hotový odkaz v článku kurzorem (nezaměňujme tedy titulek s URL odkazu – titulek vůbec vyplňovat nemusíte, kdežto URL je povinné).
4) Klepnutím na tlačítko „Vložit“ vše dokončíme, odkaz v článku je hotový. Článek už stačí jen zveřejnit.
5) Ve zveřejněném článku se váš odkaz zobrazí patřičně zvýrazněný, aby čtenář poznal, že se jedná o odkaz. Vzhled odkazů (barvu a podtržení) na stránce si můžete nastavit v Nastavení. Najede-li čtenář na odkaz kurzorem, zobrazí se mu titulek odkazu (pokud jsme ho vyplnili), případně i URL odkazu, pokud má tuto funkci ve svém prohlížeči aktivní.
Byl pro vás tento návod užitečný? Chcete si na tomto blogu přečíst další podobné návody a tipy pro začínající uživatele? Pokud ano, pak zanechte v komentářích vzkaz, jaký návod či tip byste si na tomto blogu rádi přečetli.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: