Jak udělat z obrázku odkaz

Návod navazující na nedávný článek s tipem pro začínající uživatele.

Někdy se může hodit použít na blogu místo klasického odkazu obrázek, na který mohou čtenáři kliknout a otevřít si tak nějakou stránku. Na tomto blogu kdysi vyšel návod, který popisoval výrobu tzv. klikací ikonky relativně složitě, ručním napsáním html kódu, což může být pro řadu uživatelů překážkou.
Od nasazení nového editoru pro psaní článků je vytváření odkazů z obrázků velmi zjednodušeno a uživatelé už s html kódem vůbec pracovat nemusí.
Postup je jednoduchý, do článku nejprve vložíme obrázek, ze kterého chceme v příštím kroku vytvořit odkaz.
Poté na obrázek klepneme kurzorem myši a následně v dalším kroku klikneme na tlačítko „Vložit/upravit odkaz„.
Otevře se nám nové okno, které jsme si popsali minule. Vyplníme adresu, na kterou chceme obrázek směrovat, uložíme, a je to.
Z obrázku se stal aktivní odkaz, na který je možné klikat myší a otevřít si tak novou stránku.
Chcete-li se na tomto blogu setkávat s dalšími návody pro začínající uživatele, pak můžete do komentářů psát své vzkazy, jaký návod byste si zde rádi přečetli.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: