Nové galerie na blogu

Poslední velká část administrace čekala na svou předělávku, která je konečně zde. Seznamte se s novou podobou galerií, které slouží k práci s uživatelskými obrázky.

Funkcionalita původních galerií byla zachována:
snímek obrazovky
1. Uživatel může nahrávat, mazat a upravovat obrázky a složky v záložce Galerie.
snímek obrazovky
snímek obrazovky
snímek obrazovky
2. V místech, kde se zobrazovalo pop-up okno na výběr obrázku, se teď zobrazí zhruba to samé, jenom v lightboxu.
snímek obrazovky
Kromě toho přibylo pár nových vlastností:
1. Zobrazuje se kompletní drobečková navigace. Pokud má uživatel například pět složek v sobě, uvidí v drobečkové navigaci kompletní cestu.
snímek obrazovky
2. Při najetí myší na obrázek nebo složku se zobrazí dvě miniaturní ikonky, pomocí kterých složku/obrázek upravovat (ikonka klíče vlevo) nebo smazat (ikonka koše vpravo). Není kvůli tomu tedy nutné otvírat detail obrázku nebo složky.
snímek obrazovky
snímek obrazovky
snímek obrazovky
snímek obrazovky
3. Je možné obrázky myší přetahovat do složek. Má to ale omezení v tom, že to jde jenom do složek, které se spolu s tím obrázkem zobrazují, případně do nadřazené složky. Když uživatel obrázek myší chytne a kousek s ním posune, zvýrazní se, kam ho může přetáhnout. Podobně se zvýrazní složka, nad kterou obrázek aktuálně přetahuje.
snímek obrazovky
4. Editační formuláře se zobrazují v lightboxu, takže není potřeba načítat celou stránku, a je to stejně jako v ostatních částech administrace.
snímek obrazovky
Nové je rovněž vkládání obrázků do článků:
Tlačítko na vložení obrázku je stejné, ale otevře jiný dialog.
snímek obrazovky
Tam jsou nastavení obrázku a dá se tam zadat jeho adresa.
snímek obrazovky
Vedle adresního políčka je ikona, kterou se otevře okno s galerií uživatelských obrázků.
snímek obrazovky
Ta funguje přibližně stejně jako doteď a úplně stejně jako v nastavení – lze tam prakticky pracovat stejně jako v záložce Galerie.
snímek obrazovky
Kliknutím na obrázek ho uživatel vybere a jeho adresa se přenese do zmíněného prvního dialogu.
snímek obrazovky
Na první pohled je to složitější (je tam o krok víc), ale má to minimálně tři výhody:
1. Toto je standardní řešení. Použije se standardní dialog na vložení obrázku a vlastní procházení souborů (v našem případě galerií) se naváže až na ikonku u políčka na adresu obrázku. Takže pokud mají uživatelé s TinyMCE editorem zkušenosti i odjinud, je pro ně výhoda, že to funguje stejně.
2. Úplně stejně to funguje, když se vkládá odkaz. Je tam ta samá ikonka vedle adresy odkazu a je tedy možné vložit odkaz na obrázek.
snímek obrazovky
To až dosud nešlo, resp. uživatel musel odkaz zkopírovat přes schránku ze stránky detailu obrázku z Galerií. Teď je to možné lehce naklikat. Výroba klikacích ikonek, bannerů apod. je teď otázkou pár kliků myši.
3. Je možné obrázky zpětně upravovat. Původní dialog na vkládání obrázků sice obrázek vložil, ale když chtěl uživatel třeba změnit jeho titulek, musel to upravit v HTML kódu. Teď, když uživatel vybere obrázek, je možné na to tlačítko kliknout znovu a otevře se ten samý dialog, jako když uživatel obrázek vkládá, ale údaje o obrázku má již vyplněné. Lze tam tedy cokoli změnit a po kliknutí na Aktualizovat se provedené změny projeví v editoru.
snímek obrazovky
Schválně jsme ale zablokovali editaci obrázků, které slouží jenom jako náhledy videí, protože by se tím daly rozbít. Pořád je ale možné měnit myší jejich velikost.
snímek obrazovky
S použitím standardního vkládání obrázků souvisí ještě jedna věc. Až dosud, pokud uživatel vložil obrázek, vložil se v novém odstavci. To už neplatí a obrázek se vloží normálně do textu. Není problém před ním udělat enter a za ním taky, ale automaticky to tak není.
Jako vždy je možné, že nám při testování unikla nějaká chyba – před spuštěním jsme si s tím sice důkladně vyhráli, ale nikdy nelze vyloučit, že se něco přehlédlo. Pokud tedy narazíte na nějakou nefunkčnost v souvislosti s novými galeriemi, pak budeme rádi, když nás upozorníte na e-mailové adrese blog@blog.cz.
Pevně věříme, že vám nové galerie zpříjemní práci s obrázky ve vašem blogu.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: