Hromadné nahrávání obrázků

Seznamte se s novinkou, která navazuje na nové galerie představené před třemi dny. Blog.cz nově umí hromadné nahrávání obrázků do blogu.

Nový multiupload najdete v galerii pod tlačítkem „Nahrát více obrázků“.
Pokud na něj kliknete, zobrazí se vám nové tlačítko, pomocí kterého vyberete ze svého počítače obrázky, které chcete nahrát do blogu.
Ve svém adresáři můžete obrázky vybírat buď pomocí kurzoru za držení klávesy Ctrl, nebo klávesovou zkratkou Ctrl + A, kterou vyberete všechny obrázky ve složce. Nezapomeňte, že limit na jednu obrázkovou složku je 400 obrázků, více jich do jedné složky nenahrajete.
Vybrané obrázky se vám přidají do fronty. V tuto chvíli ještě nic do blogu nenahráváte. U každého obrázku vidíte symbol koše, s jehož pomocí můžete obrázek z fronty vyřadit. Nahrávání spustíte kliknutím na tlačítko „Nahrát soubory“.
V momentě, kdy kliknete na tlačítko „Nahrát soubory“, se zablokuje možnost přidávat soubory do/z fronty a jednotlivé obrázky se postupně nahrají. Nahrávání blog indikuje klasickým točícím kolečkem a ve chvíli, kdy se nahrání povedlo, jsou dvě možnosti, co se bude dít dát:
1. Povedlo se. V tom případě se místo názvu souboru zobrazí formulář, pomocí kterého lze upravit název a popis daného obrázku. Název se generuje automaticky z názvu souboru. Je to název souboru bez přípony.
2. Nepovedlo se. V tom případě se pod název souboru vypíše červený rámeček s popisem chyby. Pokud se nahrání nějakého souboru nepovede, nahrávání se nepřeruší a pokračuje ihned dalším souborem.
V případě, že se nahrání povedlo, je možné rovnou měnit název a popis obrázku, a to tak, že ve chvíli, kdy opustíte formulář nějakého obrázku a provedete v něm změny, pak se tyto změny automaticky uloží na pozadí. Opět se tam zobrazí zmíněné točící kolečko a bublina s informací, jestli se to povedlo nebo ne. A klidně můžete editovat údaje už nahraných obrázků, zatímco se ostatní ještě nahrávají.
Aby měl uživatel přehled o tom, jak dlouho bude upload obrázků do blogu trvat, zobrazuje se mu odhad zbývajícího času. Zde je dobré upozornit, že se odhad začne zobrazovat přibližně při nahrávání druhého obrázku a funguje to tak, že se vezme to, co už je nahrané, a z toho, jak dlouho to trvalo, se odhadne, jak dlouho bude trvat zbytek. Zbývající čas po sekundových intervalech klesá a po každém nahraném obrázku se přepočítá. Takže to skáče a úplně přesné to není, ale na odhad to stačí.
Pár poznámek závěrem:
  • Pokud jste dosud používali k hromadnému nahrávání obrázků do svého blogu službu Galerie.cz, pak už nemusíte.
  • Podporované formáty pro obrázky jsou jpg, png a gif.
  • Maximální velikost jednoho obrázku může být až 10 MB.
  • Celkový limit na obrázky pro jeden blog je 5 GB.
Pokud byste případně narazili při používání této nové funkce na nějaký problém, budeme rádi, když nás upozorníte na e-mailové adrese blog@blog.cz.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: