Anketa: Jak často publikujete nové články?

Frekvence zveřejňování nových článků souvisí nejen s návštěvností blogu, ale i s dalšími věcmi. Porovnání nejaktivnějších blogů na Blog.cz s některými členy Autorského klubu ukazuje zajímavá zjištění.

Řada z vás si při pohledu na anketní otázku jistě pomyslí něco na tento způsob:
Žádný systém ani plán na zveřejňování článků nemám a nové články vydávám prostě tehdy, když je chuť, nebo čas o něčem psát. Publikování článků si do souvislosti s návštěvností moc nedávám, navíc mi ani tak nejde o návštěvnost, ale o kvalitní komentáře pod mými články.
Jistě ale většina z vás uzná, že bude existovat nějaký interval v počtu nových článků za měsíc, o kterém se dá říct, že jeho krajní póly nejsou pro čtenáře příliš žádoucí. Extrémně málo nebo naopak příliš zveřejněných článků za měsíc má na návštěvnost zcela jistě negativní vliv. Na rozdíl od nějaké zlaté střední cesty, kdy bloger uměřeně obšťastňuje své čtenáře novými články tak, aby to nebylo ani moc často, ani příliš vzácně.
Chceme-li si své čtenáře udržet (nezapomeňme, že konkurence je velká a blogů je už dávno nejspíše více než jejich čtenářů), musíme v nich dlouhodobě pěstovat pocit, že je na nás spolehnutí, že to s blogem myslíme vážně a že měsíčně zveřejníme své minimum článků, i kdyby se dělo nevím co.
Kupříkladu takový Ondřej Neff uvádí v tiráži svého internetového deníku Neviditelný pes s nadsázkou toto upozornění, které vychází přesně z toho, o čem píšu výše: „Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním – neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Vezměme si k ruce pár vybraných blogů a pojďme počítat, abychom se dostali k ideálnímu číslu, kolik nových článků zveřejnit za měsíc. Jistě všichni znáte žebříček Nejaktivnější blogy. Tři nejaktivnější blogy za celou dobu na Blog.cz jsou tyto:
chemickamcr.blog.cz – založen: 30.4.2008, počet článků: 40 409
kaulitz-twins-4ever.blog.cz – založen 23.8.2006, počet článků: 39 754
starhay.blog.cz – založen 26.7.2007, počet článků: 39 630
Tyto blogy jsou extrémním příkladem, ukažme si to na číslech. První z nich zveřejnil měsíčně průměrně 1 063 článků (tj. přes 34 článků denně), druhý měsíčně 685 článků (denně 22) a třetí z nich vydal měsíčně v průměru 843 článků (denně přes 27 článků). Vzhledem k tomu, že nikdo jistě nezveřejňuje články bez přestávky 365 dní v roce, bude denní průměr zveřejněných článků ještě o něco vyšší.
Porovnejme to s 16 nováčky, které až dosud nabral Autorský klub. Opět budeme počítat se stářím blogu v měsících a celkovým počtem zveřejněných článků. Nejmladší blog z dosud přijatých 16 nováčků byl starý 7 měsíců, nejstarší z nich měl za sebou 28 měsíců. Nováček s nejnižším počtem zveřejněných článků jich měl v době přijetí do AK 36, rekord z druhého pólu drží jiný blog s 222 články vydanými za celou existenci blogu.
U každého nováčka jsem si spočítal průměrný počet nově zveřejněných článků za měsíc a dostal jsem se k číslu, které se zřejmě bude blížit onomu zlatému středu. Nejaktivnější bloger z mého vzorku 16 autorských blogů vydal měsíčně v průměru 16 článků, nejméně aktivní bloger vydal měsíčně pouze 2,6 článku (vždy dělíme počet článků stářím blogu v měsících). Po zprůměrování všech 16 blogerů do jednoho čísla mi vyšla tato hodnota:
8,6
Toto číslo udává, kolik nových článků průměrně zveřejnil každý ze 16 nováčků přijatých až dosud do Autorského klubu měsíčně. Týdně to dělá něco přes 2 články. Srovnejte tato čísla s třemi blogy uvedenými výše, které dokázaly měsíčně zveřejňovat stovky nových článků.
Hlasujte v anketě k tématu a v komentářích i můžete odpovídat na níže položené otázky:
  • Jsou podle vás dva nové články týdně onen ideální zlatý střed?
  • Jak často publikujete nové články vy?
  • Jaký by vám vyšel měsíční průměr nových článků, pokud byste vydělili celkový počet svých článků stářím svého blogu v měsících?
  • Od jaké hranice myslíte, že nové články už čtenáře obtěžují, a kdy je naopak počet nových článků za měsíc už příliš nízký?
  • Co si myslíte o tzv. pozastavování, kdy bloger oznámí na svém blogu, že dočasně nebude tzv. přidávat?

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: