Nové nastavení vzhledu

Představujeme výrazné změny, kterými prošla záložka Nastavení v administraci. Seznamte se s novým nastavením vzhledu blogů a dalšími novinkami.

snímek obrazovky
Záložka Nastavení patří k nejpoužívanějším částem administrace. Před časem jsme informovali o změnách v záložkách Články, Ankety a Rubriky a Profil. Uživatelé tak mohli postupně sledovat, jak se jim administrace blogu mění doslova před očima.

Poslední změny kolem záložky Nastavení ovlivnily především nastavování designů, což je vedle publikování článků zřejmě nejoblíbenější aktivita uživatelské komunity na Blog.cz vůbec.

Nastavení vzhledu blogu je rozděleno jako dříve do několika částí, ze kterých se skládá blog.

Stránka – základní nastavení vlastností stránky blogu

snímek obrazovky

Výpis článků – určuje počty zobrazených článků na úvodní stránce blogu, v rubrikách, apod.

snímek obrazovky

Menu – vlastnosti menu blogu

snímek obrazovky

Položky menu – uživatel si navolí, které položky má obsahovat menu jeho blogu

snímek obrazovky

Volitelný menu box je nyní tvořen stejným editorem, ve kterém už nějakou dobu píšete články (o novém editoru se před časem psalo v tomto článku)

snímek obrazovky

Editace oblíbených a aktuálních odkazů se stejně jako menu box přesunula na vlastní stránku (v minulosti se vše nastavovalo na stejné stránce s položkami menu)

snímek obrazovky
snímek obrazovky

Záhlaví – editace dominantní části blogu

snímek obrazovky

Logo – nastavení textu nebo obrázku použitého v záhlaví se přesunulo na vlastní stránku

snímek obrazovky

Motto – spíše méně používaná funkce, s jejíž pomocí autor blogu představuje svůj blog jednou či dvěma větami

snímek obrazovky

Drobečková navigace – orientační pomůcka pro čtenáře, který vždy vidí, v jaké části (úrovni) blogu se nachází

snímek obrazovky
Volitelný horní box – i zde byl starý editor nahrazen editorem novým
snímek obrazovky

Volitelný dolní box – také zde je nový editor

snímek obrazovky

Zápatí je rovněž nové

snímek obrazovky

Nastavení vzhledu komentářů – uživatel může odlišit vzhled nových (dosud nepřečtených) komentářů a vlastních komentářů

snímek obrazovky

V nabídce designových šablon přibyly tři nové šablony, o kterých se na tomto blogu před časem psalo. Šablona s názvem Prairie se automaticky nastaví jako vzhled každého blogu, u kterého uživatel nedokončí průvodce registrací novým blogem.

snímek obrazovky
Zajímavou novinkou je nový dialog pro výběr barvy na pozadí (ColorPicker), umožňující vybrat barvu stejným způsobem jako ve známém programu Adobe Photoshop
snímek obrazovky

Nasazení nového nastavování vzhledu by neměly mít vliv na stávající design vašeho blogu. Pokud se vám přesto začal blog zobrazovat chybně, pak by mělo postačit znovu váš design uložit (libovolně kde, třeba si otřevřete editaci Záhlaví a dole klikněte na tlačítko Uložit).

Pokud byste případně narazili na nějakou nefunkčnost nebo chybu, budeme rádi, když nás na ni upozorníte na e-mailové adrese blog@blog.cz.

Věříme, že představené změny v administraci uvítáte a že vám zpříjemní práci s vaším blogem.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: