Neaktivní blogy

Možná jste si všimli, že se včera snížil počet založených blogů na Blog.cz. Článek vás seznámí s několika čerstvými změnami, které stojí mj. za tímto poklesem.

snímek obrazovky
K tématu neaktivních blogů vyšly v minulosti na tomto blogu již dva články: Neaktivní blogy – co s nimi? a Neaktivní blogy: jak to s nimi tedy je?. Neaktivní blog je podle našich podmínek takový, do kterého se autor 3 měsíce nepřihlásil. Na takovém blogu nevychází nové články a podle podmínek jsme oprávněni ho zrušit. Třeba už jen proto, že zabírá adresu, na které by si mohl založit blog nový uživatel.
Pokud máte na Blog.cz také neaktivní blog, pak jste už určitě někdy obdrželi e-mail upozorňující na to, že váš blog může být zrušen. Takové e-maily jsou hned dva: jeden posíláme uživatelům po 3 měsících od posledního přihlášení, a druhý po 5 měsících (s mírně odlišným textem). (Zde stojí za připomenutí článek Máte v přihlašovacích údajích vyplněný správný e-mail?)
A právě jedno takové hromadné rušení neaktivních blogů proběhlo včera.
K čemu vlastně došlo?
Provedli jsme některé změny týkající se (nejen) neaktivních blogů:
  • zrušili jsme blogy, které prokazatelně obsahovaly spam
  • zrušili jsme blogy neobsahující žádné články, do kterých se současně jejich autor nepřihlásil 6 měsíců a déle
  • upravili jsme podobu stránky, která se zobrazí po zadání adresy neexistujícího blogu (příklad)
  • na neaktivní blogy jsme přidali odkazy na naše další internetové projekty
Poslední bod si zaslouží ještě malý komentář. Rozhodli jsme se využít neaktivních blogů, které mají často stále vysokou návštěvnost, aby nám pomohly přivádět návštěvníky na naše další stránky. Jedná se o blogy, do kterých se jejich autoři nepřihlásili 2 roky a déle. Na těchto blozích se nově zobrazuje v záhlaví decentní pás odkazů na služby TN.cz, Doma.cz, Krasna.cz a Voyo.cz, a lišta s přehledem všech našich internetových projektů.
snímek obrazovky
snímek obrazovky
Vzhled těchto odkazů se vždy automaticky přizpůsobuje nastavenému vzhledu blogu, aby minimálně zasahoval do blogu i jeho obsahu. Čtenář takového neaktivního blogu není nijak rušen, naopak ho může třeba zaujmout nějaký článek na Tn.cz nebo Doma.cz.
Jedná se výhradně o dlouhodobě neaktivní blogy, nemusíte se proto bát, že byste totéž našli na svém blogu. A pokud se uživatel do svého neaktivního blogu náhodou přihlásí, odkazy i lišta mu ze zápatí opět zmizí.
Pokud svůj blog aktivně využíváte a minimálně jednou za 3 měsíce se do něj přihlásíte, pak se pro vás nemění vlastně vůbec nic 🙂

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: