Rozbalovací archiv a další novinky

Pozorní uživatelé mohli v posledních dnech zaznamenat na Blog.cz řadu drobných změn. Žádná z nich není sama o sobě natolik významná, aby stála za samostatný článek, ale společně to už na jeden článek dá 🙂

Takže co je nového na Blog.cz?
  • Archiv je nyní rozbalovací nejen v administraci, ale i ve veřejné části blogu.
snímek obrazovky
Netřeba více rozvádět – je to praktické kvůli úspoře místa, čtenář vidí vždy rozbalený pouze jeden zvolený rok. Smyslem archivu je časové provázání článků na vašem blogu, vřele ho proto doporučujeme mít na blogu v menu zapnutý.
  • Jméno rubriky a titulek článku musí nově obsahovat alespoň jedno písmeno.
snímek obrazovky
Po nasazení této změny jsme ještě museli řešit, co s články z minula, jejichž titulky neobsahovaly žádné písmeno. Vyřešili jsme to tak, že jsme do URL těchto článků přidali písmeno „c“, aby šly i tyto články otevřít.
Zmíněný problém se týkal například blogů o anime, jejichž autoři rádi používají do titulků článků exotické znaky, titulky jejich článků tak mohou vypadat třeba takto: 「裏表ラバーズ」を弾いてみた【ピアノ】 – podobné články nešly dočasně na své URL otevřít, problém jsme již vyřešili.
Přesto prosíme, abyste se při vymýšlení titulků pokusili omezit výhradně na písmena a číslice, abyste nenarazili případně na stejný problém.
  • Z viditelných položek menu zmizela položka Fórum.
Přidávání diskusních fór ze stránky Forum.cz do blogů jsme přestali podporovat. Odkaz na službu Forum.cz zmizel i z horní lišty se seznamem projektů.
Pokud patříte mezi hrstku uživatelů, kteří si diskusní fórum v menu stále ponechali, ještě nějakou dobu ho budete na blogu mít. Časem ho ale definitivně odstraníme ze všech blogů – v tuto chvíli jsme zatím fórum odstranili pouze z nabídky Položky menu.
(Poznámka: další nedávnou zrušenou položkou menu byla „Aukce“ – pozůstatek po již ukončené spolupráci se serverem Aukro).
  • Na blozích se nově s flashovou reklamou střídá kontextová reklama Sklik v poměru 1:1.
snímek obrazovky
Jak již z názvu vyplývá, tato reklama by měla nabízet inzeráty kontextově související s článkem, pod kterým se zobrazuje. To by mělo umožnit lepší cílení na konkrétní konzumenty reklamy. Sklik je krom toho graficky mnohem méně agresivní k designu blogů než flashový square (který navíc řada uživatelů blokuje doplňkem prohlížeče).
Tuto reklamu teprve testujeme, její přítomnost na Blog.cz tak zatím není definitivní. Pokud máte problém s jejím vzhledem, pak to může býr proto, že:
1) nemáte nastavenou barvu pozadí stránky blogu, a místo ní používáte obrázek. Náš systém proto, aby přizpůsobil vzhled reklamy vašemu blogu, převezme barvu pozadí, kterou máte nastavenou v administraci. Tzn. v případě, že máte celé pozadí stránky vyplněné obrázkem, si zvolte takovou barvu pozadí stránky, kterou považujete za sladěnou s tímto obrázkem. Dosáhnete tak lepšího vzhledu reklamního prvku a podoba ostatních částí zůstane nezměněna.
2) máte nastavenou příliš úzkou šířku stránky. Šířka bloku s kontextovou reklamou je 468 pixelů, tzn. na blogu s nastavenou šířkou stránky menší než 468 pixelů bude reklama nevzhledně „uřízlá“, a je velmi žádoucí šířku blogu zvětšit.
  • Z titulní stránky zmizely citace a VIP blogy.
snímek obrazovky
Blogy známých osobností jsme z titulky vypustili zatím dočasně, ale vypadá to, že se zpět již nevrátí.
snímek obrazovky
Citace novinářů a uživatelů o Blog.cz jsme naproti tomu z titulky odstranili definitivně, tzn. že se s nimi již v budoucnu nesetkáme.
  • Na titulce naopak přibyl boxík Krásná.cz a nové ukázky vytvořených blogů.
snímek obrazovky
Boxík s nejnovějšími články blogerů píšících pro magazín Krásná.cz. Chcete-li se k nim přidat, posílejte přihlášky na e-mailovou adresu redakce@krasna.cz, a do předmětu napište heslo „CHCI PSÁT!“. Když budete vybráni, pak se může v boxíku na titulce zobrazovat váš článek třeba už zítra.
snímek obrazovky
Po delší době jsme rovněž aktualizovali ukázky vytvořených blogů na titulní stránce. Jedná se o ruční výběr blogů, které mají poskytovat reprezentativní přehled o pestrosti uživatelů Blog.cz. Oproti minulosti došlo k vypuštění kategorií Hudba a Zvířata – blogy v těchto kategoriích byly přesunuty do kategorie Koníčky.
Dodejme ještě, že všechny ukázky vytvořených blogů pochází ze seznamu uveřejněného na blogu top.blog.cz, a v dohledné době je již aktualizovat nebudeme.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: