Co se děje po smazání blogu nebo obrázku v galerii?

Tento článek by měl rozptýlit nevědomost uživatelů ohledně otázky, co přesně se děje, když ze svého blogu smažou nějaký obrázek, nebo když svůj blog úplně zruší.

Vyjít můžeme z několika typických dotazů, které často chodí na uživatelskou podporu:
  • Zrušil jsem si blog, ale když se přihlásím, blog zase existuje, jak blog definitivně zruším?
  • Chci si založit nový blog a ačkoli na vybrané adrese žádný blog neexistuje, nejde mi zaregistrovat požadované uživatelské jméno, co mám dělat?
  • Omylem jsem si smazal v galerii na blogu složku s mými obrázky, lze ji nějak obnovit?
  • Smazal jsem si v blogu obrázky a přestaly se mi zobrazovat v článcích, co s tím?
Odpovědi na všechny otázky spolu částečně souvisí. Jak se na tomto blogu již vícekrát v minulosti psalo, uživatelé Blog.cz jsou uloženi ve společné uživatelské databázi dalších internetových projektů TV Nova. Jedná se o následující projekty:
Co z toho plyne? Uživatel, který se zaregistruje v některém z těchto projektů, se může okamžitě přihlašovat do ostatních projektů stejným uživatelským jménem a heslem, a nikdo si jeho uživatelské jméno již registrovat nemůže. Uživatelé Blog.cz tak mají přístup k široké škále projektů bez nutnosti pamatovat si velké množství různých jmen a hesel.
Tím se dostáváme k tomu, co se děje, pokud si zrušíte svůj blog. Pokud jste se kromě Blog.cz někdy v minulosti přihlásili i do jiného projektu, v databázi dál zůstává vaše uživatelské jméno (spjaté v vaším e-mailem a IP adresou) i po zrušení blogu. Je to logické – pokud by se po zrušení blogu smazalo i uživatelské jméno, uživatel by rázem přišel o svůj účet u dalších služeb – to je nežádoucí.
Příklad: uživatel Franta Novák si registruje na Blog.cz jméno „franta“ a vede si nějakou dobu blog na adrese franta.blog.cz. Časem objeví hru Dobyvatel.cz a sem tam se do ní přihlásí pod svým uživatelským jménem franta, aby si zahrál a nepřišel o uložené výsledky. Za čas svůj blog zruší, ale Dobyvatele chce hrát dál, proto je rád, že mu i po zrušení blogu zůstalo uživatelské jméno franta. Jiný Franta ze sousedního města si chce mezitím založit blog na adrese franta.blog.cz, ale má smůlu, protože jméno franta již používá náš starý známý Franta Novák na službě Dobyvatel.cz.
Pokud se do zrušeného blogu kdykoli v budoucnu přihlásíte, blog se znovu založí, a po odsouhlasení podmínek používání a dokončení průvodce založením nového blogu máte svůj blog zpět. V takto nově založeném blogu ale budou chybět původní články, design, ankety a veškerý další obsah z původního zrušeného blogu. Až na jednu výjimku – obrázky. Možná vás to překvapí, ale pokud si zrušíte blog, a později se do něj znovu přihlásíte, najdete v něm všechny své obrázky z původního blogu.
Tím se dostáváme k druhé části otázky z titulku článku – co se děje s obrázkem, který uživatel smaže v galerii svého blogu? Blog.cz je úzce propojen se slubou Galerie.cz, se kterou sdílí všechny obrázky. Čili, odpovědi na výše položenou otázku jsou dvě a záleží na tom, zda je uživatel kromě Blog.cz registrovaný i na Galerie.cz, či nikoli:
1) Uživatel je registrovaný současně na Blog.cz i na Galerie.cz. Pokud smaže ve svém blogu obrázek, najde ho na službě Galerie.cz v Koši, ze kterého je možné tento obrázek kdykoli obnovit. Obrázek se po svém smazání přestane na blogu zobrazovat. Uživatel může takový obrázek buď definitivně smazat vysypáním Koše na Galerie.cz, nebo naopak obnovit (pak se opět začne na blogu zobrazovat).
2) Uživatel je registrovaný pouze na Blog.cz. Smazaný obrázek se v tomto případě přesouvá do neviditelného koše, ke kterému se uživatel nijak nedostane. Smaže-li si uživatel z blogu obrázek, přestane se tento obrázek na blogu zobrazovat. Pokud by se tento uživatel někdy přihlásil do služby Galerie.cz, založil by se mu tam účet, ve kterém by našel všechny obrázky ze svého blogu. Včetně toho smazaného, který by byl umístěn v Koši, nyní již viditelném. A opět se nabízí možnost Koš vysypat, nebo smazané obrázky (či celé složky) obnovit.
Pokud jste tento článek dočetli až do konce, pak byste nyní již jistě dokázali odpovědět na všechny otázky uživatelů z úvodu:
  • Zrušil jsem si blog, ale když se přihlásím, blog zase existuje, jak blog definitivně zruším?
Pokud o blog nemám zájem, pak ho zruším a již se do něj nepřihlašuji. Pokud se do něj omylem přihlásím, pak blog opět zruším a již se do něj nepřihlásím. Pokud chci smazat i obrázky, smažu je i ze služby Galerie.cz a pak si u ní rovněž zruším účet.
  • Chci si založit nový blog a ačkoli na vybrané adrese žádný blog neexistuje, nejde mi zaregistrovat požadované uživatelské jméno, co mám dělat?
Vymyslím si jiné uživatelské jméno, protože toto již někdo využívá v jiném projektu než je Blog,cz.
  • Omylem jsem si smazal v galerii na blogu složku s mými obrázky, lze ji nějak obnovit?
Stačí se přihlásit na Galerie.cz svým jménem a heslem z blogu, a smazanou složku v Koši obnovit. Obrázky se opět začnou na blogu zobrazovat.
  • Smazal jsem si v blogu obrázky a přestaly se mi zobrazovat v článcích, co s tím?
To je správná funkčnost, nikoli chyba. Platí zde stejná odpověď jako u předchozí otázky. Pokud dosud nejsem uživatelem Galerie.cz, pak se do ní prvním přihlášením zaregistruji.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: