Blog v angličtině

Jednoduchý tip pro uživatele, kteří mají zájem mít blog v angličtině.

Na Blog.cz se najdou občas uživatelé (jako třeba afred.blog.cz), kteří píší svůj blog anglicky a ocenili by možnost mít ke svým anglickým článkům i anglické popisky v menu, u článků, apod. Pro tento účel lze využít jednoduchý tip: k anglické verzi blogu se dostanete přidáním /en za adresu blogu.
Například anglickou verzi tohoto blogu najdete na této adrese:
Anglická verze blogu (na URL doplněné o /en) funguje na jeho titulní stránce, v jednotlivých článcích a rubrikách a měsících v archivu. U podstránek jako archiv (jméno.blog.cz/archiv), rubriky (jméno.blog.cz/rubriky), profil (jméno.blog.cz/profil) apod. anglická verze nefunguje.
Využití v praxi:
  • Všechny články píšete anglicky a chcete někoho ze zahraničí pozvat na svůj blog – pošlete mu adresu svého blogu ve tvaru jméno.blog.cz/en
  • Všechny články píšete anglicky nebo česky, chcete mít anglickou verzi svého blogu a současně vám nevyhovuje překlad blogu pomocí služby Google překladač
  • Píšete většinou česky, ale občas napíšete anglický článek a hodila by se vám možnost ukázat ho cizinci, aniž by ho rušila okolní čeština – pošlete mu odkaz na svůj článek ve tvaru jméno.blog.cz/en/datum-zveřejnění/titulek-článku (příklad: http://blog.blog.cz/en/1012/blog-v-anglictine)
  • Svůj blog píšete dvoujazyčně (jako třeba idanovotna.blog.cz) a někdy by se vám hodilo umístit někam odkaz na anglickou verzi svého blogu – opět platí tvar jméno.blog.cz/en
Jako zajímavost si můžete v angličtině prohlédnout i domovskou stránku Blog.cz:
Důležité upozornění: anglickou verzí blogu (nebo domovské stránky Blog.cz) rozumějte POUZE přeložení všech výchozích textů blogu do angličtiny. Výchozí texty jsou například názvy měsíců v archivu, popisky položek menu, jednotlivé drobečky v navigaci, popisek ankety, like button, odkazy v zápatí apod. Veškeré vaše vlastní texty (články, vlastní menu, název blogu v záhlaví, komentáře uživatelů, titulky článků apod.) zůstávají v češtině, blog je nijak přeložit neumí. Je to proto, že blog je napsán v angličtině a do češtiny je teprve přeložen v překladovém rozhraní.
A konečně závěrem poslední detail: anglickou verzi má pouze veřejná část blogu, tzn. anglická podoba administrace pro uživatele přístupná není.
Čtěte více k tématu:

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: