Zaujalo nás – Ryze osobní výběr

Rubrika Zaujalo nás nepravidelně upozorňuje na zajímavé blogy, které stojí za návštěvu. Nemá jí být rozuměno jako nějaké „propagaci“, ale jako obyčejnému doporučení blogů, které nějak „zaujaly“. Tentokrát trochu netradičně.

Trochu neskromně se domnívám, že budete těžko hledat člověka, který viděl tolik blogů jako já. Prohlásím-li, že jsem jich viděl skutečně hodně, mám tím na mysli opravdu HODNĚ. Z toho už tak nějak automaticky plyne, že nebudu typickým čtenářem desítek blogů, jakými jsou uživatelé Blog.cz.
Jednak na to není čas a jednak se přiznám, že velice nerad čtu na internetu dlouhé texty. V tomto ohledu jsem ze staré školy a domnívám se, že např. literární tvorba nepatří na internet, ale na stránky knih a artových časopisů (proto zcela ignoruji trend e-knih). Blogy si v hlavě řadím do pomyslných kategorií, rychle se na nich zorientuji, „proskenuji“ pár článků, a tím to většinou končí, protože… protože blogů je protě moc, a kdo by chtěl číst všechny zajímavé blogy, nedělal by nic jiného 🙂
Blogů, které jsem dříve pravidelně sledoval, již poněkud ubylo, protože je jejich autoři často zrušili. K mým sledovaným stálicím ale pořád patří blogy marhel.blog.cz a chiquitka.blog.cz. Mé oblíbené deníčky (protože blog je ze své podstaty deníček) nikdy nezklamou, autorka marhel.blog.cz má podle mě nejvtipnější blog na Blog.cz, a Chiquitka je pro změnu fenomén, který je dobré sledovat už jen proto, aby vám neuniklo, s čím ta holka zase přijde – o tom, že má plnou hlavu nápadů, jak tvořit skutečně hezký blog, svědčí i její loňský úspěch, kdy se dostala do finále ankety Křišťálová lupa (viz Chiquitka a Blog.cz jsou ve finále Křišťálové lupy).
S oběma dívkami vyšel na tomto blogu kdysi i rozhovor, viz Rozhovor s Chiquitkou a Marťasem a Rozhovor s Ploticí a Helem. A Marhel ještě do třetice: Nejlepší reklamní videa na vaše blogy – uzavření soutěž – připomeňte si její video, které kdysi vyhrálo naší soutěž.
K těmto blogům mi v poslední době přibylo několik zajímavých nováčků. Tím prvním je blog kralicek-julinka.blog.cz, jehož autorka píše s odzbrojujícím entuziasmem blog o svém králíčkovi. Blogy o zvířatech mám obecně velmi rád a jsem přesvědčen, že zatímco většina starších uživatelů si nebere servítky, mají-li se vyjádřit na adresu blogu nějaké malé dívky plného celebrit a kusovek, pak o jakémkoli blogu o zvířatech, byť by byl sebevíc infantilní, se nikdo nedovolí říct ani Ň, protože se to prostě nedělá. Takže – přiznávám se bez mučení, že rád sleduji osudy malé Jůlinky a doporučuji vám návštěvu.
Dalším zajímavým objevem z poslední doby pro mě byl blog metteorwa.blog.cz, který jsem našel díky účasti autorky v naší poslední soutěži (viz Soutěž: Vytvořte svůj autoportrét). Okamžitě mi bylo jasné, že máme na Blog.cz Paní fotografku a s velkým zájmem sleduji její blog (který mimochodem působí v seriálu České blogerky na stránce Kamoska.cz mezi ostatními blogy trochu jako pěst na oko :). Pokud si říkáte, že je vám ta dívka nějak povědomá, pak se nepletete – ano, to je „ta z obálky“ Reflexu, viz: Blogerky z Blog.cz na titulní stránce Reflexu.
Dalším objevem je autorka vystupující pod – trochu zarážející – přezdívkou Citová Prostitutka. Její blog najdete na adrese citovaprostitutka.blog.cz, a o čem píše se nejlépe přesvědčete sami. Nechme zde promluvit samotnou autorku, která na svém profilu na Facebooku sama o sobě tvrdí toto: „Jsem mladá perspektivní sebevědomá mrcha, což dokládá sugestivní zpověď na mém blogu.“ Budiž zde ještě řečeno, že Citová Prostitutka byla nedávno přijata do Autorského klubu za všeobecného jásotu jeho členů, kteří se nechali slyšet, že přesně takový blog jim na Blog.cz chyběl. Je pravdou, že podobných blogů je na Blog.cz jako šafránu, a jediný mně známý blog tohoto typu je mygirls.blog.cz, který tvoří k Citové Prostituce jakýsi mužský protějšek, byť již dlouho neaktivní.
Posledním blogem, který mě v uplynulých týdnech zajal, je tiskar94.blog.cz. Blogů psaných kluky na Blog.cz je obecně velmi málo, takže je třeba vítat každý, který za něco stojí. Z tohoto blogu mimochodem doporučuji tento článek – Blog.cz v historii – reagující na 5 leté výročí Blog.cz letos v sprnu.
Pak je tu ještě několik blogů, které nesleduji pravidelně, ale rád se na ně čas od času podívám. Jsou to následující blogy: dopisywinstonovi.blog.cz (čtěte rozhovor s autorkou: Rozhovor s Bárou a Lucií), zdeneksoucek.blog.cz (čtěte rozhovor s autorem: Rozhovor se Zdeňkem a Ondrou K.), dolcevita.blog.cz (čtěte rozhovor s autorkou Blogující gurmánka Šárka Škachová) a vins.blog.cz.
Úplně na závěr jedna zajímavost. Kdysi jsem sám měl svůj blog na adrese architecture.blog.cz, který jsem dávno zrušil. 2.srpna 2010 si na této adrese založil blog nový uživatel a jeho blog vypadá více než zajímavě, byť v době psaní tohoto článku obsahuje pouze 4 zveřejněné články. Čas od času se na na tento blog určitě podívám, abych viděl, jak to tam vypadá. Přece jenom – je to trochu zvláštní pocit, vidět, jak někdo bloguje na adrese, na které jste měli blog dříve vy 😉

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: