Nový vzhled přehrávače YouTube

Pokud rádi na svůj blog vkládáte videa z YouTube, pak jste si již možná všimli drobných vylepšení přehrávače.

I když… zmínka o YouTube v předchozí větě byla v podstatě zcela zbytečná. Naši uživatelé jiné servery neznají nebo nepoužívají:
Takže jak je to s těmi novinkami? Pusťte si následující video z jedné naší staré soutěže a posuďte sami:
Změny oproti minulosti:
  • video lze nyní pustit v celoobrazovkovém zobrazení
  • přehrávač má nový vzhled
  • spodní lišta při přehrávání zmizí
  • při přehrávání videa si můžete zahrát hada, spustíte ho klávesou se šipkou vlevo (jak had vypadá můžete vidět na obrázku níže)
Stejný jako dříve zůstává způsob, jakým do článku video vložíte.
Najděte si na YouTube video, které chcete vložit do článku. Z adresního řádku si zkopírujte adresu videa, tzv. URL.
V editoru pro psaní nového článku klepněte myší na tlačítko označené modrým písmenkem F:
Otevře se vám nové okno, do kterého vložte zkopírovanou adresu videa:
Klepněte na tlačítko „Vložit do textu„, video máte nyní v článku a stačí ho už jen zveřejnit.
Mezi našimi uživateli je velmi populární video zúžit tak, aby z něj byla vidět jen spodní lišta. Toho docílíte tak, že nejdříve vložíte do článku nějaké video a pak na nástrojové liště editoru klepnete na toto tlačítko:
Tím si vlastně vypnete wysiwyg editor, abyste mohli upravit html článku. Najděte si v té nepřehledné změti znaků parametry height (výška videa v pixelech) a width (šířka videa v pixelech) a přepište čísla označující rozměry videa. Pokud chcete, aby z videa zůstala jen spodní lišta, napište u height číslo 25 a u width číslo 425.
Video na blogu bude následně vypadat takto:
Netřeba dodávat, že v takto zúženém videu si hada ale nezahrajete 🙂
Poznámka: v posledních dnech zlobilo vkládání videa přes embed kód. Problém jsme již vyřešili, proto pokud preferujete tento způsob, pak je rovněž opět funkční.

Publikoval Jakuta

Četla jsem, že žena dva roky po nástupu na rodičovskou, prožívá nejhlubší pád svého sebevědomí. Určitě to byl moudrý článek. O tom, co sebevědomí udělá během dalších přibývajících roků bez sociální masáže v zaměstnání, nepsali. Každopádně jsem se nestala nejlepší matkou na světě (ano, to jsem v plánu měla), zjistila jsem, že vařit-prát-oblékat-žít ekologicky nejde (to jsem aspoň zkoušela), nenaučila jsem se nový jazyk (to možná ještě zkusím), ani nazaložila firmu, nedodělala doktorát ani nezískala nový titul, nepohnula lokální ani světovou politikou, nezačala chovat včely... Zkrátka, že není nic, čím bych se tu blyštěla a jiskřil Jediné, co trénuji donekonečna je trpělivost, plánovací + slaďovací schopnosti a odvahu. Běhání a psaní blogu jsou dva úniky, které si držím chráněné jako výsostné vody jejího veličenstva. To je to, co mě spojuje s dobou bez dětí a co mi umožňuje vracet se pouze a jenom k sobě. Obé je zdrojem endorfinů. Kladný vliv běhu pociťuje zejména rodina - když se vrátí úplně jiná žena/máma. A když blogem potěším někoho z vás, bude to bezmezně těšit i mě. Jiné ambice nemám. Světlu vstříc!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: